Női kosár NB I: simán nyert a Sopron a PEAC ellen

KOVÁCS GERGELY, MTIKOVÁCS GERGELY, MTI
2022.02.24. 20:03
20 pontjával Jelena Brooks volt a mezőny legeredményesebb játékosa (Fotó: Árvai Károly, archív)
A címvédő és éllovas Sopron 28 pontos sikert aratott a vendég PEAC felett a női kosárlabda NB I csütörtöki mérkőzésén – írja az MTI.

A találkozó legeredményesebbje a hazaiak játékosa, Jelena Brooks volt 20 ponttal.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

SOPRON BASKET–NKA UNIVERSITAS PEAC 76–48 (22–15, 19–13, 22–15, 13–5)
Sopron, 400 néző. Vezette: Földházi, Papp, Frányó
SOPRON:
Fegyverneky 7/3, N. Jovanovics 7/3, WILLIAMS 13/3, Varga A. 6/6, HATÁR 9. Csere: BROOKS 20/6, Czukor 7/3, Varga S. 5/3, Sitku 2. Edző: Gáspár Dávid
PEAC:
Dudásová 9/6, Wentzel 3/3, Marshall, Nelson 8, KISS 14. Csere: Brajkovics 2, Szűcs R., Sarok 3/3, Simon 9/9, Selcová. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–8. 7. p.: 12–13. 12. p.: 25–17. 15. p.: 30–19. 18. p.: 36–22. 22. p.: 44–28. 25. p.: 53–30. 28. p.: 61–36. 35. p.: 65–43. 38. p.: 72–43
Gáspár Dávid: – A hétvége után az volt a legfontosabb, hogy mentálisan összeszedjük magunkat, tovább lépjünk és lássuk a következő célt, amely ez a mérkőzés volt. Azonnal vártam a megújulást minden téren, ahol a kupadöntőn a hibákat elkövettük játékban, taktikailag, hozzáállásban és felfogásban. Az üzenet célba ért, remélem, hosszú távon látni fogom ezt a változást. Keményen dolgoztunk, próbáltunk minden helyzetre reagálni. Örülök a győzelemnek.
Csirke Ferenc: – Úgy érzem, hogy a második negyed elejétől-közepétől nem volt kérdés, ki nyeri a mérkőzést. Fontos meccsek jönnek, de azért van hiányérzetem… Még ha látjuk is mérkőzés közben, hogy nincs esélyünk egy euroligás csapat ellen, akkor sem engedhetjük meg, hogy könnyedén támadó lepattanókat szedjen az ellenfél. A szünetben is azt mondtam, hogy ha nem tudjuk őket lábon megtartani, akkor inkább faultoljunk és pontozódjon ki mindenki. Nem lehet, hogy három faulttal játsszunk le ellenük egy negyedet. Persze örülnék, ha a lányok így gondolnák, mert az azt jelentené, hogy kosárlabdában akarjuk legyőzni őket, viszont ez nem volt látható. Az, hogy nehezebben tudjuk kialakítani a helyzeteket egy Sopron ellen, rendben van, de sokkal jobban kell harcolnunk, agresszívabbnak kell lennünk.