Női kosár NB I: csak az utolsó fordulóban dől el, ki esik ki

K. Zs.K. Zs.
2022.04.16. 18:53
Bozsica Mujovics 20 pontot szerzett a PINKK-ben (Fotó: Dunántúli Napló/Laufer László – archív)
A PINKK hazai pályán legyűrte a Ceglédet (73–71), a Szigetszentmiklós pedig idegenben – szinte végig vezetve, ám élessé váló hajrában – a már biztosan kilencedik ELTE BEAC-ot (67–65) a szombati játéknapon, így csak a playout utolsó fordulójában dől el, melyik csapat végez a kiesést jelentő utolsó helyen a női kosárlabda NB I aktuális kiírásában. Szombaton eldőlt az ötödik hely sorsa: a Győr másodszor is legyőzte a Vasast (85–48), így ötödik lett, a fővárosiak pedig a hatodik helyen zártak.

A jövő hét végi utolsó körben a Cegléd a BEAC-ot, a Szigetszentmiklós a PINKK-et fogadja.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 9–12 HELYÉRT, 5. FORDULÓ
PINKK-PÉCSI 424–VBW CEKK CEGLÉD 73–71 (21–28, 15–15, 20–17, 17–11)
Kozármisleny, 50
néző. V: Farkas G., Földesi, Horváth A.
PINKK: MUJOVICS 20/3, Horváth Boglárka 5, Révész L. 2, JÁHNI 20/9, DAVIS STEWART 10/6. Csere: SZÜCS L. 8/6, Zsilinszki 6/3, Tenyér 2. Edző: Kovács Dénes
CEGLÉD: Szabó D. 5/3, HOLESINSKÁ 13, Szabó P. 4, Szabó F. 9/3, BAUGH 29. Csere: Szerelem-Kobolák 4, Katona Sz. 7/3, Laufer, Rakita, Szirony. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 6. p.: 10–16. 13. p.: 23–31. 17. p.: 26–35. 23. p.: 47–45. 26. p.: 52–51. 33. p.: 60–63. 37. p.: 69–65
Kovács Dénes:
– Rosszul kezdtük a mérkőzést, de utána kitettük a szívünket a pályára. Nem volt könnyű a Cegléd ellen, mert többször is védekezést váltott, ám szerencsére jól reagáltunk erre.
Sandro Orlando: – Megérdemelt a hazaiak győzelme, mert nem csapatként működtünk. Nem alkalmazkodtunk a rendszerhez, egyénileg próbáltuk megoldani a dolgokat. Az utolsó két percben ráadásul három eladott labdánk is volt, amit ha elkerülünk, talán fordíthattunk volna.

ELTE BEAC ÚJBUDA–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 65–67 (15–24, 15–15, 18–16, 17–12)
Gabányi-sportcsarnok, 100
néző. V: Sörlei, Vida J., Nepp
BEAC: Boros B., Boros J. 8/3, CZANK 17/9, MÉRÉSZ B. 19/3, BARNAI 12. Csere: Koch, JUHÁSZ A. 6, Zsámár, Ivanova 3/3. Edző: Horváth Bianka
SZIGETSZENTMIKLÓS: Zsivaljevics 6/6, ANGYAL B. 17/9, VÁRI 9/3, C. DAVIS 13/3, CAMPISANO 8. Csere: ALDAZABAL 9/3, Raus, Suppán 1, Benke S. 4. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–9. 8. p.: 15–15. 13. p.: 21–26. 17. p.: 27–32. 23. p.: 35–47. 28. p.: 43–52. 32. p.: 50–59. 35. p.: 57–62. 39. p.: 65–64
Horváth Bianka:
– Az élet igazságos, hiszen idegenben mi nyertünk egy szinte utolsó másodperces kosárral, míg ezúttal a BKG-nak sikerült ugyanez. Az első negyed nem úgy alakult, ahogy szerettük volna, nehezen pörögtünk fel. Sajnáljuk, hogy az idény utolsó hazai mérkőzésén vereséget szenvedtünk.
Gedei Tibor: – Jól játszottunk, a kialakult hullámvölgyeket is megfelelően kezeltük, csapatként, egymásért küzdve kosárlabdáztunk, ezt mutatja a húsz gólpasszunk is. Örülök a sikernek, sok időnk azonban nem lesz a pihenésre, hiszen a következő héten létfontosságú meccset játszunk a bennmaradásért. Roppant élesnek kell lennünk, hogy a megfelelő különbséggel nyerjünk.

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
VASAS AKADÉMIA–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 48–85 (19–23, 12–19, 8–29, 9–14)
Pasaréti út, 200
néző. V: Minár, Horváth Cs., Rózsavölgyi
VASAS: Papp K. 4, Bach 5, Tóth O. 9/3, MADÁR E. 7, Salamon 4. Csere: Budácsik, Dúl T. 3, Szmailbegovics 8, Radócz 2, Szerencsés 4, Pusztai P. 2, Madár K. Edző: Milos Pavlovics
GYŐR: CANADA 12, DOMBAI 9/3, Dubei 9/9, Oroszová 8, MOMPREMIER 26. Csere: Weninger 4, Török Á. 8/6, Ruff-Nagy D. 4, Varga Zs. 5/3, Baffy, Rozmán, Milkovics. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–11. 8. p.: 15–19. 13. p.: 25–25. 17. p.: 25–32. 22 p.: 31–47. 28. p.: 37–62. 33. p.: 41–78. 37. p.: 42–82
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Győr javára
Milos Pavlovics
: – Tizennégy támadólepattanót szedett a Győr egy félidő alatt, ami teljesen szétzilálta a védekezésünket és a rotációnkat. Elvesztettük az önbizalmunkat, ez plusz bátorságot hozott a másik oldalon. Ez az első alkalom, amikor nem lehetek elégedett a második félidőben mutatott teljesítményünkkel. Nem az eredmény és a különbség a lényeg, hanem az, hogy milyen stílusban játszunk.
Iványi Dalma: – Örülök a győzelemnek és elégedett vagyok a mutatott játékkal. Ez az igazi arcunk, agresszívabban és fegyelmezettebben játszottunk ellenfelünknél. Ritkán láttam ilyen jó védekezést a csapatomtól ebben az idényben, ez pedig megalapozta a támadásainkat.