Női kosár NB I: 111 pontot dobott a Győr a PINKK ellen

V. Á.V. Á.
2021.12.18. 18:53
Török Ágnes 30 ponttal vette ki a részét a Győr sikeréből (Fotó: Tumbász Hédi)
Az UNI Győr Mély-Út kiütéses, 111–71-es győzelmet aratott a PINKK Pécsi 424 ellen a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Sopron a Vasas ellen (77–50), a Szekszárd a Szigetszentmiklós ellen nyert (89–60).

Sorozatban negyedszer győzött a Győr, amely 40 pontos különbséggel ütötte ki a PINKK-t. A pécsi csapat továbbra is nyeretlen.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–PINKK-PÉCSI 424 111–71 (30–23, 28–16, 26–17, 27–15)
Győr
, 300 néző. Vezette: Goda, Jakab, Földesi
GYŐR: DOMBAI 24, DUBEI 14, Weninger 3, TÖRÖK Á. 30/12, MOMPREMIER 18. Csere: OROSZOVÁ 20/6, Ruff-Nagy, Rozmán, Varga Zs. 2. Edző: Iványi Dalma
PÉCS: MUJOVICS 25, Tenyér 4, Szücs L. 4, DAVIS-STEWARD 20/3, Jahni 2. Csere: Zsilinszky 8, Kovács K. 2, Vincze 5/3, Földing 1, Pucz, Borbás. Edző: Bekk Zsanett
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–11. 6. p.: 17–11. 13. p.: 37–27. 18. p.: 50–33. 26. p.: 72–50. 36. p.: 99–66
Kipontozódott: Kovács K. (32. p.), Zsilinszky (37. p.)
Iványi Dalma: – Jó mérkőzést játszottunk jó ritmusban, így jó szájízzel fejeztük be az évet. A lányok koncentráltan, nagy kedvvel játszottak, és bár védekezésben nem mindent sikerült megvalósítaniuk, a karácsonyra tekintettel kivételesen elnézem nekik.
Bekk Zsanett: – Négy hete dolgozunk együtt a csapattal, és úgy érzem, hétről hétre javul a játékunk. A 71 pontos dobóteljesítményünk megfelelő, a 111 kapott viszont a védekezésünk kritikája.

SOPRON BASKET–VASAS AKADÉMIA 77–50 (23–15, 22–20, 16–6, 16–9)
Sopron
, 300 néző. Vezette: Fodor, Győrfy, Rózsavölgyi
SOPRON: Peddy 9/9, January 4, N. JOVANOVICS 14, Varga A. 4, HATÁR 14. Csere: Varga S. 4/3, Brooks 16/3, Fegyverneky 2, GAYE 10, Sitku. Edző: Gáspár Dávid
VASAS: Papp 7/3, Tóth 5, Szmailbegovics 7/3, Madár K. 7/3, Heljics 3/3. Csere: PUSZTAI 13, Szerencsés, Salamon 5/3, Dúl T. 3/3, Radócz. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 12. p.: 31–15. 15. p.: 33–25. 17. p.: 37–30. 22. p.: 47–35. 32. p.: 63–41. 35. p.: 68–45
Gáspár Dávid:
– Az első félidő játékával nem vagyok elégedett. Sok olyan hibát követtünk el, amilyenre előzetesen felhívtuk a figyelmet és rengeteg eladott labdánk volt. Ezen változtatnunk kell. Ahogy kijöttünk a második félidőre, azzal már elégedett lehetek. Bő rotációval játszottunk, voltak jó megmozdulásaink.
Milos Pavlovics: – Nagy a minőségi különbség a két csapat között, de elégedett lehetek, hiszen a legjobbat adtuk, amit csak tudunk. Nem játszott teljes erőbedobással a Sopron, mi pedig jó helyzeteket alakítottunk ki, megtettük, amit lehetett.

BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 60–89 (15–30, 4–20, 18–21, 23–18)
Szigetszentmiklós
, 370 néző. Vezette: Papp P., Kovács N., Németh P.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Angyal B. 11/9, Zsivaljevics 8, Davis 2, Aldazabal 4, CAMPISANO 13. Csere: Kovács V. 1, Raus V. 5/3, Vári 9/3, Benke S. 3/3, Suppán 2, Varga Anna 2. Edző: Gedei Tibor
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/6, MIKLÓS 17/12, GEREBEN 13/9, Goree 6, Krnjics 3. Csere: FRISKOVEC 8/6, Mányoky 6, BÁLINT 12, Horváth D. 2, Holcz 6, Pop 4. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 11–26. 13. p.: 15–34. 17. p.: 19–42. 24. p.: 26–58. 28. p.: 33–67. 33. p.: 42–74. 37. p.: 54–85
Kipontozódott: Friskovec (39. p.)
Gedei Tibor:
– Összességében nem vagyok elégedett, mivel ennél mi jobbak vagyunk. Puhák, dekoncentráltak voltunk. Nem tudom, hogy mi lehet az oka. Fáradtak is vagyunk, jól fog jönni most a szünet.
Djokics Zseljko: – Nagyon szép csarnokban hangulatos meccset játszottunk. Amilyen kemény védekezést kapunk az Euroligában, azt próbáljuk itt a magyar bajnokságban kamatoztatni. Büszke vagyok a lányokra, mert nagyon koncentráltak voltak, taktikailag uraltuk a mérkőzést és kiemelkedően játszottunk az első félidőben.