Női kosár NB I: ismét győzött a Csata

Cs. B.Cs. B.
2022.03.06. 20:20
A Csata hazai pályán nyert (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján a Ludovika-FCSM Csata szoros meccsen győzte le 79–70-re a PEAC-ot.

A Cegléd után a PEAC sem jelentett gondot a Csatának. A vendégek legutóbbi öt meccsükből mindössze egyszer nyertek, a Győr ellen.

A házigazdáknál Zele Dorina 26, vendég részről pedig Kiss Virág 27 pontot szerzett.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

LUDOVIKA-FCSM CSATA–
NKA UNIVERSITAS PEAC 79–70 (20–22, 17–19, 26–14, 16–15)
Ludovika Aréna, 200
néző. V: Cziffra, Győrffy P., Varga-Záray.
CSATA:
Horváth Bernadett 5/3, DEAN 12, LELIK 15/6, Gyöngyösi 5/3, ZELE 26/6. Csere: Toman P. 4, HEGEDŰS J. 8, Böröndy V. 4/3. Edző: Tursics Krisztián
PEAC: Dudásová 2, NELSON 14, Wentzel 7/3, Marshall 12, KISS V. 27. Csere: Sarok 1, Simon Zs. 5/3, Brajkovics 2, Szelcova. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–11. 8. p.: 16–19. 13. p.: 26–29. 17. p.: 30–37. 23. p.: 45–47. 26. p.: 57–49. 29. p.: 62–53. 33. p.: 63–61. 38. p.: 77–67. Kipontozódott: Lelik (39. p.)
Tursics Krisztián: – Jó és közönségszórakoztató meccset játszottunk. Az első félidőben gyengén védekeztünk, térfélcserét követően viszont tudtunk változtatni. Az alsó posztokon megkettőztük a védekezést, labdákat szereztünk, ezeknek köszönhetően indításkosarakat dobtunk. Az elvesztett lepattanócsatát sikerült a mindössze hat eladott labdával kompenzálnunk, ami győzelmet eredményezett. Sikerünkkel nagy teher jött le a vállunkról, hiszen így biztos, hogy az első hatban zárjuk az alapszakaszt.
Csirke Ferenc: – A második félidő alapján maximálisan megérdemelt a Csata győzelme. Sajnos az első félidőben nem tudtunk hét pontnál nagyobb előnyt kiharcolni. Összesen tizenhét faultunk volt, puhán védekeztünk, ez megengedhetetlen. A harmadik negyedben nyolc labdát adtunk el, többségükben képességbeli problémáknak köszönhetően. Hiába elemeztük a Csata labdaszerzéseit, sikerült elkövetnünk ezeket a hibákat. A heti két hazai mérkőzést szeretnénk megnyerni, és bízunk abban, hogy a Csata segítségével megszerezzük a harmadik helyet.