Női kosár NB I: a Csata hosszabbításban verte a DVTK-t

2021.09.27. 20:40
A hosszabbításban nyert a Csata (Fotó: Árvai Károly)
A Ludovika-FCSM Csata hosszabbítás után 78–69-re legyőzte a DVTK-t a női kosárlabda NB I nyitó fordulójának záró mérkőzésén.

Csekély érdeklődés a női élvonal első fordulójának hétfői, budapesti rangadóját, noha két Európa-kupa-szereplő együttes találkozott. A házigazda Ludovika-FCSM Csata erőltetett menetben van, péntek este szintén a Ludovika Arénában 77–62-re verte meg a svéd Umeát az Ek-selejtező „odavágóján”, aztán csütörtökön már le is tudja a párharcot, csak ehhez el kell utaznia északra. A vendég Aluinvent DVTK Miskolc első hivatalos mérkőzését játszotta ebben az évadban.

HIÁBA SZEDETT RENGETEG LEPATTANÓT A DVTK
Mezőnybeli dobószázalék28/67 (42%) : 26/76 (34%)

14/14 : 8/20

Az első félidőben sokkal meggyőzőbbek voltak a miskolciak, jó 12 percnyi játék után 29–18-ra vezettek a hazaiak egy légiósával szemben három külföldit is foglalkoztató vendégek. A magyar kosárlabda-utánpótlásba vetett hitet eközben a 16 éves Toman Petra táplálta a Csatából, aki sikeres hárompontos-kísérlete után kiharcolt egy támadófaultot, aztán leszedett egy támadólepattanót, vagyis nem csak biodíszlet volt a parketten. Később elcsente Medgyessy Dóra passzát, és az egész pályán végigszáguldva dobott ziccert. Ezzel mentek a csapatok a nagyszünetre, a diósgyőriek még mindig biztosan, hét ponttal álltak előrébb.

A fordulás után alig két perccel már csak kettővel, ám előnyük Cheridene Green bebrusztolt kettese és Milica Jovanovics könnyű kosara után megint hat pont lett. A Csata azonban nem akart lemaradni, a gyengén kezdő Simon Zsófia is összekapta magát, Lelik Réka meg bepörkölt egy óriási triplát (48–47).

A negyedik negyedet jobban kezdte a DVTK, Greent sikeresen foglalkoztatták a palánk alatt Földi Attila tanítványai. Hatvannál újra utolérték a fővárosiak a piros-fehéreket, ám ismét jött kétszer Green és egyszer Kiss Angelika. Negyvenöt másodperccel a vége előtt Simon harcos duplája után 66–64 volt a vendégeknek, majd Aho Nina követett el kemény faultot Lelikkel szemben, ám a sportszerűtlen hibát megúszta. Lelikkel szemben aztán ismét szabálytalankodtak, s ő bedobta mindkét büntetőjét – jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban vitte a lendület a Csatát, Lelik továbbra is parádézott (két assziszt híján tripla duplát ért el) és fontos pontokat tett a közösbe Hegedűs Janka is. A hazaiak nyolc nullás futással döntötték el a találkozó végkimenetelét, és látványos feltámadásukkal összességében megérdemelten győztek.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
LUDOVIKA-FCSM CSATA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 7869 (16–21, 12–14, 22–14, 16–17, 12–3) – h. u.
Ludovika Aréna, 200néző.V:Papp P., Goda, Oláh.
CSATA:HORVÁTH B.12/6,Balogh L., LELIK18/3,Carey7/3,Zele5.Csere:SIMON ZS.17/6,Hegedűs J.8,Gyöngyösi, Böröndy V.6/3,TOMAN P.5/3.Edző:Tursics Krisztián
DIÓSGYŐR:Medgyessy3/3,Aho8/3,M. JOVANOVICS10/3,KISS A.9/3,GREEN21.Csere:Kányási, Tóth F.5/3,Bogicsevics7/3,Bernáth6/3.Edző:Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc:5–8.6. p.:9–13.9. p.:15–18.12. p.:18–27.18. p.:26–33.22. p.:33–35.27. p.:37–47.29. p.:45–47.33. p.:52–55.37. p.:60–62.43. p.:72–66.Kipontozódott:Aho (45. p.), Kiss A. (45. p.)
Tursics Krisztián:– Kiváló mérkőzést játszottunk, amelyen a közönség is jól szórakozhatott. Le a kalappal a csapat előtt, hiszen a pénteki, Umea elleni meccset követően keveset tudtunk készülni és fáradtak is voltunk. Főleg az első félidőben látszott, hogy nem vagyunk frissek, sok pontatlanság volt a játékunkban. A második félidőben, és aztán a hosszabbításban, nem tudom, honnan, de a lányok plusz energiákat merítettek, visszajöttünk a mérkőzésbe, majd meg is nyertük.
Földi Attila:– Az első félidőben kellett volna eldönteni a találkozót, nagyobb előny kellett volna kiharcolni a nagyszünetre, de úgy érzem, ezt elszórakoztuk. Nehéz végjáték kerekedett ki, amelyben a Csata nagyobb önbizalommal, jobban pörgött, Lelik Rékával pedig egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni.