Női kosár NB I: elrontotta a 4. negyedet a DVTK – soproni siker

SZ. R.SZ. R.
2021.12.05. 20:51
A DVTK az utolsó negyedben veszítette el a Sopron elleni rangadót (Fotó: Kozma István/Észak Magyarország)
A DVTK az első három negyedet megnyerte, de az utolsóban csupán öt pontot dobott, így a Sopron 61–56-ra győzött a miskolci együttes otthonában a női kosárlabda NB I 10. fordulójában.

A miskolciak az első negyedben egyszer, 7–5-nél engedték át az előnyt a Sopronnak, viszont hamarosan visszavették, és 13–11-nél kettővel mentek az első tíz perc után. A folytatásban aztán Sopron egy kicsit beragadt, a DVTK ezt ki is használta és 15–13 után egy 7–0-s szakasszal már kilenccel ment. A nagyszünetre végül a vendégek összekapták magukat, és noha 31–20-ra is vezetett a Diósgyőr a pihenőre 35–30-s állásnál vonulhattak a felek.

A fordulás után a harmadik negyedben a Sopron 41–41-nél és 43–43-nál is egyenlíteni tudtak, de az utolsó játékrészre így is hatpontos miskolci vezetésnél fodulhattak a felek (51–45). Végül az utolsó tíz percben a DVTK elfáradt, mindössze öt pontot dobott, míg a Sopron összekapta magát, fordítani tudott, és 61–56-ra győzött.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa Határ Bernadett lett, aki a soproniak 61 pontjából 21-t vállalt magára, valamint 14 lepattanót is összeszedett.

A Sopron legközelebb december 9-én, csütörtökön lép pályára az Euroligában a spanyol Uni Girona ellen, míg a DVTK az Európa-kupa legjobb 32 csapata között fogadja a cseh Brnót.

A nap másik két mérkőzésén két hazai győzelem született: a NKA Universitas Pécs 86–77-re győzte le a Ludovik-FCSM Csatát, míg a BKG-PRIMA Szigetszentmiklós 70–66-ra múlta felül az ELTE BEAC Újbudát.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
Aluinvent DVTK Miskolc–Sopron Basket 56–61
(13–11, 22–19, 16–15, 5–16)
Miskolc, 400 néző. V: Praksch, Frányó, Goda
DVTK: Vorpahl 2, Aho N. 5, Hayes 11, GREEN 12, Kiss A. 7/3. Csere: Kányási 2, M. JOVANOVICS 10/6, Bernáth 7/3, Tóth F. Edző: Völgyi Péter
Sopron: January, N. JOVANOVICS 9/3, G. Williams 7, Varga A. 4, HATÁR 21. Csere: Fegyverneky 5/3, Brooks 9, Gaye 6. Edző: Gáspár Dávid
Völgyi Péter:
– A védekezésünkkel elégedett voltam, a támadójátékunkkal azonban nem. Az első félidőben a Sopron tompa volt, külső dobásai nem sikerültek. A nagyszünet után megkaptuk azt a védekezést, amit fejben nem tudtunk feldolgozni. Ezzel együtt 35 percig uraltuk a játékot, a negyedik szakaszban azonban kijött, hogy tíz napon belül négy fontos mérkőzésünk is volt.
Gáspár Dávid: – Ilyen meccsre számítottam, és nem is tévedtem. Az kétségtelen, hogy a játékot előadhatta volna szebben is a két csapat, de az összecsapás most nem erről szólt. A jövőben sokkal tudatosabban kell felépítenünk a támadójátékunkat. A győzelemnek természetesen örülök, de látom, hogy vannak gyengeségeink. A Diósgyőr játékán látszik a fejlődés és a változás, most alaposan megnehezítette a dolgunkat.

NKA Universitas Pécs–Ludovika-FCSM Csata 86–77 (11–18, 27–21, 22–16, 26–22)
Pécs, 200 néző. V: Cziffra, Csabai-Kaskötő, Farkas G.
Pécs: DUDÁSOVÁ 15/3, Wentzel 19/3, MARSHALL 11/3, Nelson 15, KISS V. 18. Csere: Szücs R. 8/6, Brajkovics, Selcova. Edző: Csirke Ferenc
Csata: Horváth B. 11/3, LELIK 20/3, Toman P., CAREY 14, ZELE 17/3. Csere: Balogh L., Gyöngyösi 2, Böröndy V. 13/3. Edző: Tursics Krisztián
Csirke Ferenc:
– Hatalmas szívvel küzdöttek a játékosaim. Szerencsére mínusz tizenkettőről is vissza tudtunk jönni. Ötvenhat pontot kaptunk a palánk közeléből, de fel kellett vállalnunk, mert az ellenfelünk kiválóan szokta dobni a triplákat.
Tursics Krisztián: – Elismerésemet fejezhetem ki a Pécsnek, de akár a sajátjaimnak is, mert jó kosárlabdát játszottunk. Ami vállalhatatlan volt, az a lepattanók közötti hatalmas különbség.

BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–ELTE BEAC Újbuda 70–66 (20–17, 21–9, 21–18, 8–22)
Szigetszentmiklós, 450 néző. V: Nagy V., Györfy R., Horváth Cs.
Szigetszentmiklós: Angyal B. 9, Zsivaljevics 9, DAVIS 10, ALDAZABAL 7, CAMPISANO 23/9. Csere: Kovács V., VÁRI 9/3, Raus 3/3. Edző: Gedei Tibor
BEAC: IVANOVA 14/3, CZANK 9, Boros J. 8/6, MÉRÉSZ B. 12, Barnai 8. Csere: Boros B. 6, Joseph 5/3, Koch 3/3, Juhász A., Orosz Zs. 1. Edző: Balogh Judit
Gedei Tibor: – Újoncként minden győzelem nagyon jó érzés. Az első három negyeddel viszonylag elégedett vagyok. Betartották a lányok azokat a taktikai utasításokat, amiket egész héten gyakoroltunk. Voltak elemi hibáink, amiket ki kell javítanunk. Most egy kicsit pihenünk, és utána nekikezdünk a munkának, készülünk a következő mérkőzésre.
Balogh Judit: – Tudtuk, milyen nehéz dolga van a mikulásnak, ezért úgy gondoltuk, hogy szolidárisak leszünk, elengedtük az ellenfelet, aztán próbáltuk utolérni, ami persze már nem sikerült. Nagyon jószívű csapat a miénk, megláttuk, hogy itt van a mikulás, és megajándékoztuk a riválist.