Női kosár NB I: a Pécs legyőzte a Diósgyőrt a bronzcsatarajton

B. D. K.B. D. K.
2022.04.15. 20:00
Előnyben a Pécs (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Remek második negyedben nyújtott teljesítményével a Pécsi EAC legyőzte a Diósgyőri VTK-t a női kosárlabda NB I harmadik helyéért kiírt párharc első meccsén.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a vendégcsapatban Cheridene Green 24 pontot szerzett. Az egyik csapat két győzelméig tartó párharcának második meccsére jövő hét szerdán kerül sor Diósgyőrben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

NKA UNIVERSITAS PEAC–DVTK 77–63 (15–15, 26–14, 15–13, 21–21)
Pécs, 700 néző. V: Győrffy, Söjtöry, Győrfy.
PÉCS: Dudásová 8/3, MARSHALL 16/6, WENTZEL 13/3, NELSON 14, KISS V. 12. Csere: SIMON ZS. 10/9, Brajkovics 4. Edző: Csirke Ferenc
DIÓSGYŐR: VORPAHL 5/3, Bernáth 2, Aho 6/3, M. JOVANOVICS 14/6, GREEN 24. Csere: Kányási 6, Kuster 6, Kiss A. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 6. p.: 11–7. 13. p.: 20–19. 17. p.: 28–25. 23. p.: 43–31. 26. p.: 47–37. 33. p.: 60–47. 37. p.: 68–54. Kipontozódott: M. Jovanovics (37. p.)
Csirke Ferenc: – A szívünknek és a szurkolóinknak köszönhetően nyertük meg ezt a mérkőzést. Most már maximum egy hét van hátra a bajnokságból, ezt mindenképpen ki kell bírnunk, de ahogy a hozzáállást látom, ezzel nem lesz gond.
Völgyi Péter: – Nem érdemeltünk győzelmet, a Pécs jobban dobott, okosabban játszott. A negyedik negyedben volt pár percünk, amikor felvettük a ritmust, reméljük a visszavágóra ismét játékba lendülünk, s jövő vasárnap ismét találkozunk Pécsen.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára

A 7. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
LUDOVIKA-FCSM CSATA–TFSE-MTK 77–52 (20–16, 16–18, 26–9, 15–9)
Ludovika Aréna, 200 néző. V: Tőzsér, Varga-Záray, Rózsavölgyi.
CSATA: Horváth Bernadett 9/9, LELIK 7/3, Böröndy V. 10/3, Hegedűs J. 8, ZELE 18/6. Csere: TOMAN P. 12/6, GYÖNGYÖSI 5/3, Toman D. 6/6, Angyal N. 2, Strausz. Edző: Tursics Krisztián
TFSE: THEODOREÁN 14/6, DÚL P. 11, Süle 5/3, Németh A. 4, Pavel 8. Csere: Burján L. 3/3, Király A. 3/3, Tapley 4, Herman, Tóth T., Szeitl. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–9. 8. p.: 18–10. 13. p.: 28–18. 17. p.: 32–28. 23. p.: 43–34. 26. p.: 52–36. 32. p.: 62–44. 37. p.: 75–49
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Csata javára.
Tursics Krisztián: – Sikerült összeraknunk a játékunkat, viszonylag jól játszottunk. Az első félidő végén saját hibáinknak köszönhetően, eladott labdák után hagytuk felzárkózni az ellenfelet. A meccset főképp csapatként sikerült megnyerni. Fiatal játékosaink sokat tették hozzá statisztikailag a csapatmunkához. Szerdán szeretnénk lezárni a párharcot.
Magyar Bianka: – Az első félidőben kontrolláltuk az összecsapást, viszont a harmadik negyedben főleg Zele Dorinának köszönhetően a Csata lerendezte a meccset. A hazaiak szépen kihasználták erősségeiket. Elfogadhatatlan volt a második félidei játékunk, ezt egy az egyben el kell felejtenünk. Mindkét csapat nehéz helyzetben van, hiszen egy-egy légiós távozott a keretekből. Remélem szerdán jobb meccset tudunk játszani és kiharcoljuk a harmadik mérkőzést.