Női kosár NB I: rangadót nyert a Szekszárd idegenben

K. Zs.K. Zs.
2022.02.27. 20:18
A kék mezes Szekszárd jobban hajrázott, mint a DVTK (Fotó: Észak-Magyarország/Ádám János)
A Szekszárd jól hajrázva 78–69-re nyert a DVTK vendégeként a női kosárlabda NB I 20. fordulójának vasárnapi rangadóján. A TFSE hosszabbításban győzte le a Szigetszentmiklóst idegenben.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
DVTK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 69–78 (15–15, 23–24, 21–19, 10–20)
Miskolc, 650
néző. V: Cziffra, Győrffy, Csabai-Kaskötő
DVTK: VORPAHL 15/9, Aho N., M. JOVANOVICS 12/3, GREEN 13, Kiss A. 11. Csere: BERNÁTH 13/3, Kányási 5/3, Tóth F., Bacsó. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 14/3, MÁNYOKY 8/3, GEREBEN 10/3, Goree 7, MILICS 20. Csere: Krnjics, FRISKOVEC 14/6, Morgan 5/3, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 7. p.: 6–10. 8. p.: 10–15. 13. p.: 17–20. 15. p.: 20–25. 17. p.: 28–27. 18. p.: 32–32. 19. p.: 36–34. 24. p.: 43–47. 26. p.: 51–49. 35. p.: 62–67. 38. p.: 67–75
Kipontozódott: Friskovec (33. p.)
Völgyi Péter:
– Sokszor kapkodtunk a meccsen. A Szekszárd belehajtott minket azokba a hibákba, amelyekről tudtuk, hogy meg fognak történni, mégis rosszul reagáltuk le ezeket. Egyébként élvezetes mérkőzés volt, nagy taktikai harccal. A végére elfogyott az energiánk, és a rotációból hiányzott egy emberünk.
Djokics Zseljko: – Jó meccset vívtunk. A kupához képest másképpen készültünk fel, ugyanis az én hibám volt, hogy akkor már a döntő lebegett a szemünk előtt. Tíz napon belül az ötödik idegenbeli találkozónkat játszottuk, és sok problémával álltunk ki. Húsz gólpasszunk volt, ez nagyon jó. Mányoky Rékát név szerint meg kell említenem, mert sokat tett hozzá a sikerünkhöz.

BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS–TFSE-MTK 78–81 (21–22, 11–19, 22–13, 16–16, 8–11) – h. u.
Szigetszentmiklós, 300
néző. V: Kapitány, Ádám, Balog Gy.
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 17/9, Zsivaljevics 11/6, DAVIS 4, Kovács V., CAMPISANO 29/9. Csere: VÁRI 17/9, Benke S., Raus. Edző: Gedei Tibor
TFSE: CH. JENKINS 18/6, THEODOREÁN 6/3, Dúl P. 12/6, Király A. 3/3, Tapley 9. Csere: NÉMETH A. 11, PAVEL 16, Burján L. 3/3, Herman 3/3. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 7. p.: 14–14. 12. p.: 24–25. 17. p.: 32–33. 23. p.: 37–46. 28. p.: 47–50. 32. p.: 56–59. 37. p.: 67–67. 42. p.: 70–75. 44. p.: 75–79
Kipontozódott: Németh A. (32. p.), Zsivaljevics (43. p.), Angyal B. (45. p.)
Gedei Tibor:
– Ellenfelünk nagyon jól küzdött, akarta a győzelmet, ám mi legalább annyira megérdemeltük volna. Sok olyan kétes szituáció volt, amiből rosszul jöttünk ki. Sokat kellett küzdenünk, hogy kompenzáljuk ezeket. Nagyon agresszívan, de sportszerűen védekezett a TF csapata. Sokkal keményebbek, nekünk ebben fel kell nőnünk, ezért is furcsa, hogy több faultot ütöttünk. Ilyen a kosárlabda. Talán először mondom, hogy nem érdemeltünk vereséget.
Magyar Bianka: – Lepattanózásunk és a küzdeni tudásunk volt a döntő faktor a mérkőzésen. A nézők jó meccset láthattak. A BKG nagyot küzdött, sok utolsó másodperces triplát dobott, amivel folyamatosan tartotta velünk a lépést. A héten gyakoroltakból viszontláthattunk dolgokat, a támadójátékunk fejlődött. Még nem volt hosszabbításos találkozónk a szezonban, így legalább ezt is sikerült gyakorolni. Úgy mentünk a túlórába, hogy minden lepattanó a miénk lesz, és úgy is lett.