Női kosár NB I: a Sopron KO-ja; a DVTK elsőként elődöntős

2022.03.23. 19:39
A soproniak legeredményesebb játékosa Határ Bernadett volt (Fotó: Földi Imre)
A Sopron Basket tönkreverte (95–34) a TFSE-MTK-t a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének első mérkőzésen. Míg a DVTK és a PEAC egyaránt a négy közé jutott – előbbi az UNI Győrt, utóbbi a Csatát győzte le a második mérkőzésen is.

Az egyoldalú mérkőzés legeredményesebb játékosa a 19 pontig, 8 lepattanóig és 1 asszisztig jutó Határ Bernadett volt. A párharc következő mérkőzésére szombaton kerül sor a Városmajorban.

A DVTK az első mérkőzés (77–73) után a másodikon is diadalmaskodott (75–63) a tavalyi bronzérmes Győr ellen, így két győzelemmel elsőként jutott be az elődöntőbe – a Rába-partiak legjobb esetben is csak az ötödik helyen zárhatják a szezont. A borsodiak – akiknek következő ellenfele a Sopron–TFSE-MTK párharc győztese lesz – legjobbja Bernáth Réka volt, aki 15 pontot, 2 lepattanót és 3 asszisztot hozott össze.

A PEAC szintén bejutott a négy közé, mivel a második összecsapást is hozta a meghatározó játékosai – Gyöngyösi Janka, Toman Petra és Japreece Dean – nélkül pályára lépő Csata ellen. A találkozó legjobbja a pécsieket erősítő Kiss Virág és Chelsea Nelson lett 20–20 ponttal. A párharc szombati nyitányán a baranyaiak 81–50-re nyertek saját csarnokukban.

NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SOPRON BASKET–TFSE–MTK 95–34 (22–7, 24–12, 32–9, 17–6)
Sopron, 500
néző. V: Csabai-Kaskötő, Győrfy R., Horváth Cs.
SOPRON:
JANUARY 9/6, N. JOVANOVICS 15/9, Czukor 9/3, Brooks 6/3, HATÁR 19. Csere: Dolson 14, Fegyverneky 6, VARGA A. 15/9, Varga S. 2. Edző: Gáspár Dávid
TFSE: Jenkins 2, Theodoreán 3/3, DÚL 8, Németh 2, Pavel 3/3. Csere: Tapley 8, Király, Burján 4, Herman 2, Szeitl, Tóth T. 2. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–3. 8. p.: 15–5. 12. p.: 26–7. 15. p.: 31–11. 18. p.: 41–15. 22. p.: 52–19. 25. p.: 62–24. 28. p.: 71–26. 32. p.: 79–28. 35. p.: 84–32. 38. p.: 90–32. Kiállítva: Magyar Bianka (31. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0
Gáspár Dávid: – Ezen a meccsen is az elsőtől az utolsó másodpercig koncentráltan, jó energiával játszott a csapat. Örülök, hogy védekezésben és támadásban is megvalósítottuk, amit szerettünk volna, mindenki, aki pályára lépett, jól teljesített. Szombaton ugyanezt várom a csapattól.
Magyar Bianka: – A mi szempontunkból értékelhetetlen volt a mérkőzés, ilyen, amikor egy Euroliga final fourba jutó csapattal játszol. Próbáltunk minimális ellenállást nyújtani, de nem sok közünk volt a meccshez. Gratulálok a Sopronnak, kívánom, hogy nyerjék meg az Euroligát!

NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
DVTK–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 75–63 (18–28, 19–9, 18–18, 20–8)
Miskolc, 1043
néző. V: Praksch, Goda, Varga-Záray.
DVTK:
Vorpahl 4/3, Aho N. 4, BERNÁTH 15/6, M. JOVANOVICS 15/6, GREEN 12, Csere: KISS A. 15/6, Kányási 6, Kuster 4. Edző: Völgyi Péter
GYŐR: Ruff-Nagy 8/6, DUBEI 15/6, DOMBAI 14/3, Oroszová 4, MOMPREMIER 15. Csere: Weninger 7, Varga Zs., Török Á. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 4. p.: 7–11. 9. p.: 15–25. 12. p.: 20–28. 16. p.: 27–32. 18. p.: 34–37. 22. p.: 41–40. 26. p.: 46–44. 34. p.: 65–55. 36. p.: 68–57. 38. p.: 71–62
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a DVTK javára
Völgyi Péter: – Ritmustalanul és tompán kezdtünk, az első tíz percben majdnem annyi pontot kaptunk, mint az első győri meccs első félidejében. Sok idő kellett ahhoz, hogy utolérjük ellenfelünket, és amikor ez sikerült, átlendültünk a holtponton. A négy között vagyunk, ezért nagyot dolgoztunk, aztán majd meglátjuk, hogy mi történik ezután.
Iványi Dalma: – Jól kezdtünk, fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk, de mint olyan sokszor, ez nem tartott ki a mérkőzés végéig. A DVTK így visszajött a meccsbe, a negyedik negyedben pedig már extázisban kosárlabdázott. A pluszok most a hazai oldalon jöttek, mi pedig mérhetetlenül csalódottak vagyunk.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–NKA UNIVERSITAS PEAC 58–84 (15–21, 12–20, 15–28, 16–15)
Ludovika Aréna, 250
néző. V: Földházi, Tóth C., Frányó.
CSATA:
Horváth Bernadett 12/12, Lelik 9/9, Böröndy V. 6/3, HEGEDŰS J. 14/6, Zele 2. Csere: Strausz 1, TOMAN D. 14/12, Angyal N. Edző: Tursics Krisztián
PEAC: Dudásová 12/9, NELSON 20, Wentzel 7/3, MARSHALL 5/3, KISS V. 20. Csere: Simon Zs., Sarok 7/3, SZŰCS R. 8/6, Brajkovics 3, Szelcova 2. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–10. 8. p.: 12–19. 12. p.: 15–28. 16. p.: 25–33. 22. p.: 27–47. 27. p.: 36–61. 33. p.: 45–73. 38. p.: 52–80. Kipontozódott: Zele (25. p.), Hegedűs J. (35. p.), Sarok (36. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a PEAC javára
Tursics Krisztián: – Az egész szezonbeli teljesítménye alapján teljesen megérdemelten jutott a legjobb négy közé a PEAC. A mai mérkőzésről nem nagyon beszélnék, hiszen volt három sérült, beteg játékosunk, ketten pedig kipontozódtak, azért izgultam egész nap, hogy Toman Dórinak elkészüljön a játékengedélye és legalább meglegyünk. Pozitív élmény volt a játéka, jól kosarazott, ezért megérte a mai napi mérkőzés. Várjuk az ellenfelünket a Szekszárd-Vasas párharc vesztesét, szeretnénk felkészülni belőlük és az év elején kitűzött ötödik-hatodik helyért folytatnánk a harcot.
Csirke Ferenc: – A mérkőzés előtt tudtuk meg, hogy a Csatának meghatározó játékosai nem léphetnek pályára, így hosszabb lett a kispadunk, mélyebb lett a rotációnk. Maximális koncentrációval álltunk bele a meccsbe, nyomás alatt tudtuk tartani ellenfelünket, amit megbeszéltünk teljesítettük, igaz zóna ellen picit akadozott játékunk. Örülünk a négybe kerülésnek, szezoneleji célkitűzésünket sikerült teljesíteni, érmet szeretnénk nyerni. Ahol a Toman Dórihoz hasonló játékosok születnek, annál a csapatnál nincs baj az utánpótlással, fantasztikusan játszott első A csoportos mérkőzésén.