B. D. K. 2020.10.01 15:53 Frissítve: 2020.10.28 18:57

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 2020–2021

A női kosárlabda NB I 2020–2021-as idényének menetrendje.

 

Az MKOSZ egyelőre nem határozta meg az összes forduló pontos időpontját.

A bajnokság alapszakaszában a csapatok körmérkőzéses rendszerben egyenként 22 mérkőzést játszanak oda-visszavágós rendszerben. A rájátszásban az első nyolc helyezett három győzelemig tartó párharcok sikeres megvívásával szerezheti meg a bajnoki címet, az első nyolc rájátszásában kiesők két nyert meccsig tartó párharcokban döntik el a további helyezések sorsát. A 9-12. helyezettek viszik tovább alapszakaszban elért eredményeiket a play-outba, ahol oda-visszavágós rendszerben dől el a végső sorrend – az utolsó helyezett kiesik.

A teljes versenykiírás IDE KATTINTVA olvasható. 

AZ ÁLLÁS 
  1. Sopron Basket 3 3 270–164 1.000 
  2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 532–397 0.917 
  3. Vasas Akadémia 4 3 1 282–276 0.875 
  4. Uni Győr Mély-Út 4 3 1 317–321 0.875 
  5. Ludovika-FCSM Csata 7 5 2 564–453 0.857 
  6. VBW CEKK Cegléd 5 3 2 367–328 0.800 
  7. Aluinvent DVTK 5 3 2 364–356 0.800 
  8. PEAC-Pécs 4 2 2 263–264 0.750 
  9. TFSE-MTK 5 2 3 380–370 0.700 
10. ELTE BEAC Újbuda 6 1 5 420–466 0.583 
11. PINKK-Pécsi 424 8 1 7 510–649 0.563 
12. ZTE NKK 5 5 289–514 0.500 

1. FORDULÓ
2020. október 2., péntek

PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia 61–76
október 3., szombat
ELTE BEAC Újbuda–Aluinvent DVTK 68–73
Atomerőmű KSC Szekszárd–PEAC-Pécs 87–76
Ludovika-FCSM Csata–Sopron Basket 62–82
VBW CEKK Cegléd–ZTE Női Kosárlabda Klub 102–70

október 4., vasárnap
Uni Győr MÉLY-ÚT–TFSE-MTK 91–82

2. FORDULÓ
2020. október 7., szerda

Sopron Basket–Uni Győr MÉLY-ÚT
Aluinvent DVTK–VBW CEKK Cegléd
TFSE-MTK–Ludovika-FCSM Csata
ZTE Női Kosárlabda Klub–ELTE BEAC Újbuda
PEAC-Pécs–PINKK-Pécsi 424
Vasas Akadémia–Atomerőmű KSC Szekszárd

3. FORDULÓ
2020. október 10., szombat

PEAC-Pécs–ELTE BEAC Újbuda 65–59
Sopron Basket–Atomerőmű KSC Szekszárd – elhalasztva
TFSE-MTK–PINKK-Pécsi 424 76–63
Aluinvent DVTK–Ludovika-FCSM Csata 73–79
ZTE Női Kosárlabda Klub–Uni Győr MÉLY-ÚT – elhalasztva
október 11., vasárnap
VBW CEKK Cegléd–Vasas Akadémia 69–73

4. FORDULÓ
2020. október 14., szerda

Ludovika-FCSM Csata–ZTE Női Kosárlabda Klub 99–47
Uni Győr MÉLY-ÚT–Aluinvent DVTK – elhalasztva
Atomerőmű KSC Szekszárd–TFSE-MTK 81–75
Sopron Basket–PINKK-Pécsi 424 105–52
ELTE BEAC Újbuda–Vasas Akadémia 56–70
VBW CEKK Cegléd–PEAC-Pécs 58–53

5. FORDULÓ
2020. október 17., szombat

PINKK-Pécsi 424–ZTE Női Kosárlabda Klub
ELTE BEAC Újbuda–Uni Győr MÉLY-ÚT
Ludovika-FCSM Csata–VBW CEKK Cegléd
Vasas Akadémia–Sopron Basket – Elhalasztva
október 18., vasárnap
Atomerőmű KSC Szekszárd–Aluinvent DVTK 67–57
PEAC-Pécs–TFSE-MTK

6. FORDULÓ
2020. október 21., szerda

Ludovika-FCSM Csata–ELTE BEAC Újbuda 106–66
Uni Győr MÉLY-ÚT–VBW CEKK Cegléd – elhalasztva
Sopron Basket–PEAC-Pécs – elhalasztva
Aluinvent DVTK–PINKK-Pécsi 424 90–73
TFSE-MTK–Vasas Akadémia – elhalasztva
ZTE Női Kosárlabda Klub–Atomerőmű KSC Szekszárd 42–129

7. FORDULÓ
2020. október 24., szombat

ELTE BEAC Újbuda–TFSE-MTK 63–78
Atomerőmű KSC Szekszárd–Uni Győr MÉLY-ÚT 78–84

PEAC-Pécs–ZTE Női Kosárlabda Klub
PINKK-Pécsi 424–Ludovika-FCSM Csata 47–85
Vasas Akadémia–Aluinvent DVTK
VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket

8. FORDULÓ
2020. október 28., szerda

Uni Győr MÉLY-ÚT–PINKK-Pécsi 424 92–78
Később
Ludovika-FCSM Csata–Atomerőmű KSC Szekszárd
Sopron Basket–ELTE BEAC Újbuda
Aluinvent DVTK–PEAC-Pécs
TFSE-MTK–VBW CEKK Cegléd
ZTE Női Kosárlabda Klub–Vasas Akadémia

9. FORDULÓ
2020. október 31., szombat

Atomerőmű KSC Szekszárd–VBW CEKK Cegléd
Uni Győr MÉLY-ÚT–PEAC-Pécs
Ludovika-FCSM Csata–Vasas Akadémia
PINKK-Pécsi 424–ELTE BEAC Újbuda
Aluinvent DVTK–TFSE-MTK
ZTE Női Kosárlabda Klub–Sopron Basket

10. FORDULÓ
2020. november 4., szerda

Sopron Basket–Aluinvent DVTK
VBW CEKK Cegléd–PINKK-Pécsi 424
ELTE BEAC Újbuda–Atomerőmű KSC Szekszárd
TFSE-MTK–ZTE Női Kosárlabda Klub
Vasas Akadémia–Uni Győr MÉLY-ÚT
november 5., csütörtök
PEAC-Pécs–Ludovika-FCSM Csata

11. FORDULÓ
2020. november 24., kedd

Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK-Pécsi 424
november 25., szerda
Ludovika-FCSM Csata–Uni Győr MÉLY-ÚT
PEAC-Pécs–Vasas Akadémia
Sopron Basket–TFSE-MTK
Aluinvent DVTK–ZTE Női Kosárlabda Klub
ELTE BEAC Újbuda–VBW CEKK Cegléd

12. FORDULÓ
Aluinvent DVTK–ELTE BEAC Újbuda
PEAC-Pécs–Atomerőmű KSC Szekszárd
Sopron Basket–Ludovika-FCSM Csata
TFSE-MTK–Uni Győr MÉLY-ÚT
Vasas Akadémia–PINKK-Pécsi 424
ZTE Női Kosárlabda Klub–VBW CEKK Cegléd

13. FORDULÓ
Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas Akadémia
ELTE BEAC Újbuda–ZTE Női Kosárlabda Klub
Ludovika-FCSM Csata–TFSE-MTK
PINKK-Pécsi 424–PEAC-Pécs
Uni Győr MÉLY-ÚT–Sopron Basket
VBW CEKK Cegléd–Aluinvent DVTK

14. FORDULÓ
Atomerőmű KSC Szekszárd–Sopron Basket
ELTE BEAC Újbuda–PEAC-Pécs
Ludovika-FCSM Csata–Aluinvent DVTK
PINKK-Pécsi 424–TFSE-MTK
Uni Győr MÉLY-ÚT–ZTE Női Kosárlabda Klub
Vasas Akadémia–VBW CEKK Cegléd

15. FORDULÓ
2020. december 10., csütörtök

PEAC-Pécs–VBW CEKK Cegléd
december 12., szombat
PINKK-Pécsi 424–Sopron Basket
TFSE-MTK–Atomerőmű KSC Szekszárd
Vasas Akadémia–ELTE BEAC Újbuda
Aluinvent DVTK–Uni Győr MÉLY-ÚT
ZTE Női Kosárlabda Klub–Ludovika-FCSM Csata

16. FORDULÓ
2020. december 19., szombat

Uni Győr MÉLY-ÚT–ELTE BEAC Újbuda
Sopron Basket–Vasas Akadémia
TFSE-MTK–PEAC-Pécs
Aluinvent DVTK–Atomerőmű KSC Szekszárd
ZTE Női Kosárlabda Klub–PINKK-Pécsi 424
december 20., vasárnap
VBW CEKK Cegléd–Ludovika-FCSM Csata

17. FORDULÓ
2020. december 22., kedd

PINKK-Pécsi 424–Aluinvent DVTK
Atomerőmű KSC Szekszárd–ZTE Női Kosárlabda Klub
december 23., szerda
PEAC-Pécs–Sopron Basket
VBW CEKK Cegléd–Uni Győr MÉLY-ÚT
ELTE BEAC Újbuda–Ludovika-FCSM Csata
Vasas Akadémia–TFSE-MTK

18. FORDULÓ
2020. december 30., szerda

Ludovika-FCSM Csata–PINKK-Pécsi 424
Uni Győr MÉLY-ÚT–Atomerőmű KSC Szekszárd
Sopron Basket–VBW CEKK Cegléd
Aluinvent DVTK–Vasas Akadémia
TFSE-MTK–ELTE BEAC Újbuda
ZTE Női Kosárlabda Klub–PEAC-Pécs

19. FORDULÓ
2021. január 2., szombat

Atomerőmű KSC Szekszárd–Ludovika-FCSM Csata
január 3., vasárnap
ELTE BEAC Újbuda–Sopron Basket
PINKK-Pécsi 424–Uni Győr MÉLY-ÚT
PEAC-Pécs–Aluinvent DVTK
Vasas Akadémia–ZTE Női Kosárlabda Klub
VBW CEKK Cegléd–TFSE-MTK

20. FORDULÓ
2021. január 9., szombat

ELTE BEAC Újbuda–PINKK-Pécsi 424
PEAC-Pécs–Uni Győr MÉLY-ÚT
Sopron Basket–ZTE Női Kosárlabda Klub
TFSE-MTK–Aluinvent DVTK
Vasas Akadémia–Ludovika-FCSM Csata
VBW CEKK Cegléd–Atomerőmű KSC Szekszárd

21. FORDULÓ
Aluinvent DVTK–Sopron Basket
Atomerőmű KSC Szekszárd–ELTE BEAC Újbuda
Ludovika-FCSM Csata–PEAC-Pécs
PINKK-Pécsi 424–VBW CEKK Cegléd
Uni Győr MÉLY-ÚT–Vasas Akadémia
ZTE Női Kosárlabda Klub–TFSE-MTK

22. FORDULÓ
PINKK-Pécsi 424–Atomerőmű KSC Szekszárd
TFSE-MTK–Sopron Basket
Uni Győr MÉLY-ÚT–Ludovika-FCSM Csata
Vasas Akadémia–PEAC-Pécs
VBW CEKK Cegléd–ELTE BEAC Újbuda
ZTE Női Kosárlabda Klub–Aluinvent DVTK

2020.10.03 14:10:27

Kosárlabda MTI/B. D. K.

Adam Silver úgy véli, az NBA-játékosok nem fognak szerephez jutni a nyári játékokon.

2020.10.03 08:18:34

Kosárlabda GOBODICS TAMÁS

LeBron James együttese megállíthatatlan, a söprés is benne van az NBA idei nagydöntőjében.

2020.10.01 09:48:42

Kosárlabda B. D. K.

Október 2-án rajtol el a bajnokság egy PINKK-Pécsi 424–Vasas Akadémia mérkőzéssel.

2020.09.20 00:42:19

Kosárlabda BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Soha ennyi kihívással nem találkoztak versenyzők, edzők, sportvezetők, mint manapság. Reménykedem, hogy minden protokoll legalább olyan sikeres lesz, mint az NBA által megalkotott szabályrendszer.