Női kosár NB I: 90 pont fölött dobott a Sopron, nyert a Vasas

P. K.P. K.
2021.10.30. 20:47
Határ Bernadették könnyedén nőttek a Cegléd fölé (Fotó: wb-sopron.com/ Tóth Zsombor)
A Sopron fölényes, 92–56-os győzelmet aratott a Cegléd felett a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. Először nyert a Vasas ebben az idényben – a fővárosiak a PINKK Pécs ellen győztek. Míg a Győr nem kezdett jól a TFSE MTK vendégeként, de végül tíz pontal nyerni tudott.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
SOPRON BASKET–VBW CEKK CEGLÉD 92–56 (27–16, 21–8, 19–12, 25–20)
Sopron, 400
néző. V: Györfy, Horváth Cs., Földesi
SOPRON: Fegyverneky 7/3, N. JOVANOVICS 9/3, Williams, Varga A. 10, HATÁR 16. Csere: Gaye 11, Varga S. 4, BROOKS 17/3, PEDDY 18/9, Sitku. Edző: Gáspár Dávid
CEGLÉD: Rakita 4, Szabó Flóra, Szabó Fanni 10/6, MANIS 22/9, Szerelem-Kobolák. Csere: Szirony 3/3, Baugh 2, Katona 4/3, Szabó Petra 5/3, Szabó Dóra 2, Laufer 4, Viszmeg. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–5. 8. p.: 20–13. 15. p.: 38–18. 22. p.: 55–24. 25. p.: 61–32. 32. p.: 69–39. 35. p.: 77–42
Gáspár Dávid:
– Elégedett vagyok a csapat teljesítményével! Az volt a kérés, hogy mind energia, mind koncentráltság terén magasabb szinten legyünk, mint az elmúlt mérkőzésen.
Hegedűs Péter: – A játék minden elemében felülmúltak minket. Soha nem egyszerű Sopronba jönni játszani, ráadásul most a szerdai vereségük után még veszélyesebbek voltak.

TFSE-MTK–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 65–75 (15–13, 18–24, 10–18, 22–20)
Városmajor, 150 néző. V: Farkas G., Varga-Záray, Németh P.
TFSE: Ch. Jenkins 11, Theodoreán 2, Baa 2, TAPLEY 18, Pavel. Csere: NÉMETH A. 8, DÚL P. 10, Burján L. 5/3, Tóth T., Király A. 3/3, Szeitl 6/6. Edző: Magyar Bianka
GYŐR: RUFF-NAGY D. 10/6, DOMBAI 12, TÖRÖK Á. 23/15, Oroszová 2, MOMPREMIER 23. Csere: Colley 5/3, N. Markovics, Milkovics, Varga Zs. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 8. p.: 10–11. 13. p.: 15–24. 16. p.: 22–29. 19. p.: 30–34. 24. p.: 39–48. 28. p.: 39–55. 32. p.: 49–55. 36. p.: 57–61. 38. p.: 57–71. Kipontozódott: Németh A. (36. p.), Török Á. (40. p.)
Magyar Bianka: – Török Áginak nagy szerepe volt a győriek győzelmében. Kulcsmomentumokon és apró hibákon múlnak sikereink, akár a múlt heti DVTK elleni, akár ezen a meccsen is. Veszélyes csapat szeretnénk lenni, ezen fogunk a továbbiakban is dolgozni.
Iványi Dalma: – Nagyon fontos győzelmet arattunk, mert az üldözőmezőnyben igen szoros csata alakulhat ki, így minden rivális ellen szerzett győzelem sokat érhet. Ez a meccs önbizalmat és hitet is adhat az elmúlt időszakot követően, szépen lépegetünk előre.

VASAS AKADÉMIA–PINKK-PÉCSI 424 76–51 (15–10, 14–12, 30–11, 17–18)
Pasaréti út, 80
néző. V: Nagy V., Szilágyi, Kapusi.
VASAS: Szmailbegovics 11/9, Bach 3, TÓTH O. 10, Madár E. 4, BUDÁCSIK 9. Csere: PUSZTAI P. 12/3, Heljic 4, Szerencsés 7, MADÁR K. 10, Dúl T. 6/6, Salamon, Siklós. Edző: Milos Pavlovics
PINKK: Tenyér 2, Szücs L. 6/3, Vincze N. 7, DAVIS-STEWART 15, Jáhni 6/6. Csere: Mujovics 8, Horváth Boglárka 2, Zsilinszki 2, Borbás, Földing 3/3. Edző: Vanja Miljkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 8. p.: 8–8. 14. p.: 19–11. 17. p.: 28–18. 23. p.: 43–24. 28. p.: 52–29. 33. p.: 59–35. 37. p.: 71–43. Kipontozódott: Budácsik (36. p.)
Milos Pavlovics: – Számítottam arra, hogy döcögős lesz a kezdés, hiszen nagy téttel bírt számunkra a találkozó. Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült megszerezni az első győzelmünket, kicsit sajnálom, hogy pont most jön a szünet, de ezen az úton kell tovább haladnunk.
Vanja Miljkovics: – Jobban kezdtük ellenfelünknél a mérkőzést, kilenc–kettes előnynél azonban öt büntetőt is kihagytunk. A héten nem úgy edzettünk, ahogy kellett volna, megmutatkozott, hogy ha nem dolgozunk keményen minden nap, nem fogunk sikereket elérni.

1. Sopron Basket 7 7 558–357 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 6 515–362 1.000
3. PEAC-Pécs 6 6 461–384 1.000
4. Uni Győr Mély-Út 7 4 3 504–484 0.786
5. Ludovika-FCSM Csata 6 4 2 432–378 0.833
6. VBW CEKK Cegléd 6 4 2 394–419 0.833
7. DVTK 6 3 3 457–428 0.750
8. ELTE BEAC Újbuda 6 2 4 407–472 0.667