Női kosár NB I: a Sopron 51 ponttal győzte le a PINKK-et

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.11.27. 19:51
Jelena Brooks meg sem állt 33 pontig (Fotó: Árvai Károly, archív)
A Sopron 25–9-re és 27–9-re megnyert negyedeknek is köszönhetően, ellenfele pontjainak több mint kétszeresét dobva legyőzte a PINKK Pécset a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Sopron továbbra is százszázalékos, míg a PINKK-nek csak veresége van eddig az idényben.

A Vasas Akadémia 62–56-ra győzött az ELTE BEAC Újbuda vendégeként. Három negyeden keresztül kiegyenlített és nyílt volt az összecsapás, amely a záró felvonásban dőlt el. Akkor a hazaiak mindössze nyolc pontra voltak képesek, a vendégek hét ponttal jobbnak bizonyultak, és végül hatpontos különbséggel kerekedtek felül.

A TFSE MTK 14 ponttal múlta felül a Szigetszentmiklóst.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–VASAS AKADÉMIA 56–62 (17–18, 17–12, 14–17, 8–15)
Budapest,
Gabányi-sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Kapitány, Tőzsér, Földesi Á.
BEAC: Czank 8/6, IVANOVA 17/9, BOROS J. 11/3, Mérész B. 10, Barnai 1. Csere: Boros B. 5/3, Koch 1, Joseph, Juhász B. 3/3. Edző: Balogh Judit
VASAS: PAPP K. 15/12, Bach 9, Pusztai P. 8, Madár E. 4, Heljic 2. Csere: TÓTH O. 6, Budácsik 2, Madár K. SZMAILBEGOVICS 14/9, Salamon 2, Dúl T. Edző: Milos Pavlovics
Kipontozódott: Ivanova (40. p.)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–7. 8. p.: 13–13. 12. p.: 17–20. 18. p.: 28–27. 25. p.: 37–36. 28. p.: 40–47. 31. p.: 50–47. 35. p.: 50–54. 38. p.: 53–61
Balogh Judit: – Voltak rossz periódusok a meccsen, egyszer ennek a csapatnak jöttek össze a dolgok, egyszer a másiknak. Dinamikában, ritmusban egy európai színvonalú mérkőzés volt, igaz nem látványos, hanem inkább küzdelmes.
Milos Pavlovics: – Védekezésünknek köszönhetjük a győzelmünket, igaz az első tíz percben támadásban akartuk eldönteni a mérkőzést. Védekezésben sikerült a BEAC kulcsjátékosai ellen jól védekeznünk, ezzel megalapoztuk sikerünket.

SOPRON BASKET–PINKK PÉCSI 424 92–41 (18–10, 25–9, 22–13, 27–9)
Sopron, 300
néző. Vezette: Csabai-Kaskötő, Söjtöry, Balog
SOPRON: Peddy 8/3, Varga S. 11/6, JOVANOVICS 7/6, VARGA A. 16, Gaye 11/3. Csere: BROOKS 33/3, January 3/3, Sitku, Molnárová 3/3. Edző: Gáspár Dávid
PINKK: Mujovics 13, Tenyér 2, Vincze 2, Jáhni 7/3, Davis 11/6. Csere: Szűcs L., Horváth B. 3, Zsilinszki 1, Borbás 2. Edző: Bekk Zsanett
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–0. 8. p.: 15–9. 12. p.: 24–12. 15. p.: 30–14. 18. p.: 37–16. 22. p.: 49–21. 25. p.: 51–27. 28. p.: 58–27. 32. p.: 72–32. 35. p.: 76–34. 38. p.: 82–39
Kipontozódott: Horváth B. (38. p.)
Gáspár Dávid: – Összességében az energiával, odaadással, akarattal nem volt probléma. Azt láttam minden játékoson, hogy odafigyel arra, mi a feladata. Ugyanakkor voltak enerváltabb periódusaink.
Bekk Zsanett: – Meglepetés nem történt. Nálunk nagy változások voltak a héten, és más edzésritmusban is dolgoztunk, mint szoktunk. A fáradtság ki is jött, védekezésben azonban sokkal keményebben dolgoztunk, mint korábban. Ha ezen az úton haladunk tovább, sokkal sikeresebbek leszünk.

TFSE-MTK–BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS 83–69 (26–16, 17–28, 26–8, 14–17)
Budapest,
Városmajor, 200 néző. Vezette: Győrffy, Praksch, Németh P.
TFSE:
Ch. Jenkins 6/3, THEODOREÁN 9/3, DÚL P. 20/12, Király A., TAPLEY 18. Csere: Baa, PAVEL 14/3, Németh A. 12/3, Burján L. 4, Tóth T., Herman. Edző: Magyar Bianka
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 12, Zsivaljevics 6, Vári 3, Aldazabal 8/3, CAMPISANO 22/3. Csere: Raus 11/9, Kovács V. 7, Suppán, Varga Anna. Edző: Gedei Tibor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–4. 9. p.: 24–10. 13. p.: 28–27. 17. p.: 39–39. 24. p.: 53–44. 28. p.: 62–48. 32. p.: 74–55. 37. p.: 81–60
Kipontozódott: Kovács V. (36. p.)
Magyar Bianka: – Az első félidőben új dolgokat próbáltunk, ami néha döcögősen ment, de mindenképp dicséret illeti a csapatot, nagyon koncentráltak és fegyelmezettek voltak a lányok. Öröm volt a pálya szélén állni és látni őket, igazi csapatkosárlabdát játszottunk.
Gedei Tibor: – Tragikusan kezdtük a mérkőzést, tizennégy ponttal vezettek a hazaiak. Onnan vissza tudtuk venni a vezetést, mert volt egy jó etapunk. Összességében nagyon csalódott vagyok a teljesítményünk miatt. De nincs időnk búslakodni, hiszen két olyan hazai mérkőzésünk következik, amelyen tudunk javítani.

1. Sopron Basket 10 10 831–522 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 8 698–502 1.000
3. PEAC-Pécs 8 6 2 593–556 0.875
4. Ludovika-FCSM Csata 8 5 3 580–503 0.813
5. ELTE BEAC Újbuda 9 4 5 576–620 0.722
6. TFSE-MTK 9 4 5 570–635 0.722
7. DVTK 8 4 4 612–553 0.750
8. Uni Győr Mély-Út 8 4 4 569–571 0.750