Női kosár NB I: a PEAC és a Szekszárd is győzött

K. B.K. B.
2022.01.16. 20:18
Studer Ágnesék legyőzték a Győrt (Fotó: Makovics Kornél)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai pályán 75–67-re legyőzte az UNI Győr Mély-Út csapatát, míg az NKA Universitas PEAC a BKG-Prima Szigetszentmiklós otthonában nyert 64–58-ra vasárnap, a női kosárlabda NB I alapszakaszának 17. fordulójában.

A tabella második helyén álló szekszárdiak az első három negyedben jobbnak bizonyultak a negyedik pozícióban tanyázó riválisuknál, így a záró felvonásnak 12 pontos előnnyel vághattak neki. A mérkőzést végül úgy nyerték meg 75–67-re, hogy a záró etapot 17–21-re elveszítették.

Szorosan alakult a Szigetszentmiklós és a PEAC összecsapása: az első felvonás a mecsekieké (13–20), a második és a harmadik a hazaiaké (17–12, 18–15) lett, így az utolsó negyednek egypontos előnnyel vágott neki a Szigetszentmiklós. Csakhogy ebben a játékrészben a vendégek domináltak, akik végül 64–58-as sikert értek el.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

Atomerőmű KSC Szekszárd–Uni Győr Mély-Út 75–67 (22–16, 23–18, 13–12, 17–21)
Szekszárd, 700 néző. Vezette: Tóth C., Farkas G., Goda
SZEKSZÁRD:
STUDER 16, Miklós M. 5/3, GEREBEN 16, Bálint R. 2, Krnjics 13. Csere: GOREE 13, Mányoky 2, Friskovec 8/6, Horváth D. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR
: CANADA 19/3, Dubei 7/3, Dombai 10/3, Oroszová 5/3, MOMPREMIER 13. Csere: Weninger 8/3, Varga Zs. 1, Razseva 4, Ruff-Nagy, Rozmán. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása:
4. perc: 7–4. 7. p.: 12–12. 9. p.: 18–13. 12. p.: 29–19. 16. p.: 41–28. 22. p.: 45–34. 24. p.: 45–39. 28. p.: 51–46. 30. p.: 58–46. 34. p.: 65–53. 37. p.: 71–57.
Kipontozódott:
Miklós M. (36.).

Djokics Zseljko
: – Az eddigi talán legerősebb Győrrel játszottunk. Úgy éreztem magam, mint egy sakkjátszma során, ahol minden húzásnak döntő jelentősége van. Aki beszállt, odatette magát, ilyen volt a visszatérő Goree Cyesha is. Látszik, mennyire fontos tagja a csapatnak. Hatvan pont körül tartottuk a vendégeket, ennek köszönhető a győzelmünk. Még mindig keveset tudunk edzeni, amit sajnálok, mert én a munkában hiszek. A mérkőzéseket használjuk fel edzésnek, ami ma extra volt.
Iványi Dalma
: – Saját magunkat vertük meg olyan szempontból, hogy nagyon puhán védekeztünk az első félidőben, a negyvenöt kapott pont rengeteg. Támadásban pedig az egész mérkőzés folyamán türelmetlenek voltunk és sokszor fegyelmezetlenek is, nem ott kerestük a helyzeteket, ahol előnyünk lett volna, feleslegesen dobáltuk el a labdákat. Egy ilyen csapat ellen, mint a Szekszárd, szinte tökéletes mérkőzést kell játszani a győzelemhez. A Sopron elleni győztes bajnoki után is azt mondtam, hogy az döntött a javunkra, hogy végig fegyelmezettek voltunk, mi irányítottuk a mérkőzést. Most viszont végig futottunk az eredmény után és engedtük, hogy a Szekszárd irányítsa a találkozót.

BKG-Prima Szigetszentmiklós–NKA Universitas PEAC 58–64 (13–20, 17–12, 18–15, 10–17)
Szigetszentmiklós, 150 néző. V: Csabai-Kaskötő, Balog Gy., Lengyel.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Angyal B. 9, ZSIVALJEVICS 11, Vári 2, ALDAZABAL 13/9, CAMPISANO 16/6. Csere: Davis, Suppán, Raus 7/3. Edző: Gedei Tibor
PEAC: Dudásová, Marshall 6/3, WENTZEL 18, NELSON 12, KISS V. 18/6. Csere: SZŰCS R. 8, Brajkovics, Laczkó 2, Selcová. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–0. 8. p.: 9–16. 13. p.: 17–24. 17. p.: 24–28. 24. p.: 37–36. 26. p.: 45–38. 29. p.: 48–45. 32. p.: 48–49. 38. p.: 52–60. Kipontozódott: Vári (40. p.)
Gedei Tibor: – Hiába játszottunk szoros mérkőzést, a vereségnek örülni nehéz. Jó hetet zártunk, a védekezéssel nagyon sokat foglalkoztunk. Ez meg is látszott, tudtunk energiákat mozgósítani, főként most, hogy végre kiegészültünk. Ha nem is volt mindenki egészséges, valamennyien vállalták a játékot. Nyerhető mérkőzést buktunk el, ismét a végjátékban jöttek elő azok a hibák, amelyeket nem lehet egyszerűen egyik hétről a másikra kijavítani, ez a rutintalanság számlájára írható.
Csirke Ferenc: – Nehéz mérkőzés volt, rosszul kezdtünk támadásban, agresszíven védekeztünk, ami már kicsit jobb volt, mint az elmúlt két hétben, hiszen el tudtunk kezdeni edzeni. Támadásban minden dobásunk kimaradt. Utána megtaláltuk a ritmust, szereztünk labdákat, gyors gólokat dobtunk. Majd a BKG beállt zónába, ez kicsit összezavart minket, nem találtuk a ritmust ellene. A védekezésünkkel hoztuk ezt a mérkőzést.