Női kosár NB I: kikapott a Győr a DVTK-tól

2022.03.09. 20:52
Kikapott a Győr a DVTK-tól (Fotó: Bujdos Tibor)
A női kosárlabda NB I szerdai játéknapján a Cegléd a PEAC-tól, a Győr a DVTK-tól, az MTK pedig a Csatától szenvedett vereséget.

A játéknap utolsó meccsén, a budapesti derbin a Csata nagy hajrával nyert a TFSE otthonában, amely öt napon belül – a Vasas után – másodszor is alulmaradt egy fővárosi ellenféllel szemben.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NKA UNIVERSITAS PEAC–
VBW CEKK CEGLÉD 80–66 (18–12, 31–16, 15–18, 16–20)
Pécs, 650
néző. V: Farkas, Kovács N., Földesi.
PEAC:
Dudásová, MARSHALL 11/3, WENTZEL 14/3, NELSON 21, KISS V. 20. Csere: Simon Zs. 4, Sarok 5/3, Szelcova 2, Brajkovics 3/3, Olawuyi, Bojtár, Laczkó. Edző: Csirke Ferenc
CEGLÉD: SZABÓ FANNI 18/3, Szirony, HOLESINSKÁ 20/3, Szabó P. 2, BAUGH 14. Csere: Katona Sz. 6/3, Szabó D. 2, Laufer 2, Kobolák 2, Rakita, Viszmeg. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–0. 8. p.: 14–10. 13. p.: 25–14. 18. p.: 39–23. 21. p.: 53–28. 26. p.: 61–36. 32. p.: 66–48. 37. p.: 73–58
Csirke Ferenc: – Megérdemelt győzelmet arattunk. Az elején jól védekeztünk, az indításaink is sikeresek voltak. Amikor harminc pont lett az előnyünk, akkor akadt egy cseppnyi hiányérzetem, hiszen becseréltem a fiatalokat, ilyenkor pedig a rutinos kosarasoknak nagyobb a felelősségük. Ez vonatkozik a jelenre, de a jövőre is. A végső sikerünk azért nem forgott veszélyben.
Sandro Orlando: – Nem ez az első eset, hogy egy–egy negyedet, máskor egy félidőt is elvesztegetünk. Most is sok időnek kellett eltelnie, mire feleszméltünk. A Pécs sokkal jobb volt nálunk, ennek ellenére próbálok a pozitív élményekre emlékezni abból, amik itt értek minket.

DVTK–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 64–58 (20–16, 15–11, 12–18, 17–13)
Miskolc, 1050
néző. V: Papp P., Tőzsér, Györfy R.
DVTK: Vorpahl 7, AHO 9, M. JOVANOVICS 13/9, KISS A. 11, GREEN 16. Csere: Bernáth, Kányási 8, Bernáth, Tóth F. Edző: Völgyi Péter
GYŐR: CANADA 14, Weninger 2, Dombai 5/3, TÖRÖK Á. 11/9, Mompremier 9. Csere: OROSZOVÁ 12/6, Dubei 5/3, Ruff-Nagy, Rozman. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–6. 5. p.: 6–11. 7. p.: 12–13. 9. p.: 17–13. 13. p.: 22–18. 16. p.: 28–18. 18. p.: 31–22. 25. p.: 39–37. 28. p.: 43–43. 35. p.: 56–50. 38. p.: 63–53
Völgyi Péter: – Sok büntetőt és emberelőnyös helyzetet hibáztunk el. A Győr remekül küzdött, a harmadik negyedben feljött, és ekkor kiélezett csata alakult ki. Fáradtak voltunk, ez nem csak a hárompontos-kísérleteken látszott, hanem azon is, hogy sokszor a támadóidő vége előtt nem tudtunk dobni. Csapatként küzdve nyertünk.
Iványi Dalma: – Nagyon-nagyon küzdelmes meccs volt. Bosszús vagyok, mert akkor lett volna esélyünk, ha pontosabban játszunk. Sajnos ahogyan az idényben többször, most is voltak hullámvölgyeink, védekezésben és támadásban is előfordultak rosszabb periódusaink, ráadásul sok labdát ajándékoztunk a diósgyőrieknek.

TFSE-MTK–LUDOVIKA-FCSM CSATA 67–76 (11–21, 16–13, 21–11, 19–31)
Városmajor,
250 néző. V: Söjtöry, Minár, Lengyel
TFSE: Theodoreán 5, CH. JENKINS 14/6, DÚL P. 18/3, Király A. 6/6, Németh A. 4. Csere: SÜLE 10/6, Tapley 1, Pavel 7/3, Burján, Herman 2, Szeitl. Edző: Magyar Bianka
CSATA: HORVÁTH BERNADETT 13/9, DEAN 17, LELIK 18/12, Gyöngyösi 4, ZELE 11/3. Csere: Hegedűs J. 2, Böröndy V. 6/3, Toman P. 5/3, Strausz. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–5. 8. p.: 7–11. 13. p.: 14–25. 17. p.: 23–30. 24. p.: 35–39. 28. p.: 42–45. 31. p.: 51–45. 35. p.: 58–60. 39. p.: 67–70
Kipontozódott: Theodoreán (40. p.)
Magyar Bianka:
– Úgy álltunk neki az utolsó két hazai meccsünknek, hogy mindegy, mi történik, a szívünket és a lelkünket is kitesszük a pályára. A harmincharmadik percig jól játszottunk, kontrolláltuk a játékot, ezután viszont sajnos sok labdát adtunk el, a Csata külső dobásai pedig beestek, ismét nagyon sok pontot kaptunk az utolsó negyedben. Szeretnénk jól teljesíteni az utolsó mérkőzésen, nem lesz egyszerű legalább tizenegy ponttal nyerni.
Tursics Krisztián: – A győzelemtől függetlenül nem vagyok elégedett a látottakkal. Megbeszéltük, hogy próbáljuk kontrollálni a lepattanózást, de ez ismét nem sikerült, hiszen a TFSE tizennégy támadólepattanót szedett. Az eladott labdák tekintetében, amely téren vasárnap nagyon jók voltunk, ismét sikerült visszaesnünk. A tizenhat eladott labda sok, többnyire kapkodtunk, és ezek okozták a hibákat. A negyedik negyedbeli üres tripladobásaink húztak ki minket a bajból, erre azonban nem lehet mindig alapozni.