Női kosár NB I: a Győr huszonkét ponttal verte a TFSE-MTK-t

2022.01.22. 19:10
Dombai Réka (balra) remekelt (Fotó: hunbasket.hu)
A Győr saját csarnokában 82–60-ra nyert a TFSE-MTK ellen a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Sopron és a Vasas is kiütéses győzelmet aratott.

Érdekesség, hogy a találkozó legeredményesebb játékosa a vendégeké volt, Dúl Panka 22 pontot termelt, vagyis csapata pontjainak több mint a harmadát ő szerezte. Azonban Dúl kiemelkedő teljesítménye sem volt elég, hogy a TFSE-MTK legyőzze a hazaiakat, noha az első negyedet még a vendégek nyerték meg.

A győriekél Albina Razseva 16 pontig, Dombai Réka 15 pontig jutott.

A címvédő Sopron vendégként 92–63-ra legyőzte a Ceglédet, míg a Vasas harmincpontos diadalt aratott a sereghajtó PINKK Pécs otthonában.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
UNI Győr Mély-Út–TFSE-MTK 82–60 (16–18, 23–16, 21–15, 22–11)
Győr, 150 néző. V: Győrffy, Pozsonyi, Major.
GYŐR: CANADA 7, DOMBAI 15/3, Dubei 12/6, Oroszová 4, MOMPREMIER 14. Csere: RAZSEVA 16, Rozmán, Weninger 3/3, Varga Zs. 4, Ruff-Nagy 7/3, Milkovics, Baffy. Edző: Iványi Dalma
TFSE: Ch. Jenkins 11/9, DÚL P. 22/12, Süle 2, KIRÁLY A. 9/9, Tapley 8. Csere: Németh A. 3, Burján, Tóth T. 2, Szeitl 3/3, Herman. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–0. 7. p.: 12–13. 13. p.: 20–20. 16. p.: 24–28. 19. p.: 35–33. 22. p.: 46–34. 28. p.: 53–49. 32. p.: 64–49. 35. p.: 72–52
Iványi Dalma:
– Gyors játékot akarunk játszani, ehhez kellően széles rotáció kell, és negyven percig tartó koncentráció. Ehhez képest két különböző arcunkat mutattuk. Az első félidőben kényelem, puha védekezés és türelmetlen támadás jellemezte a játékunkat. A nagyszünet utáni feljavult védekezésünkből azután könnyű kosarakat tudtunk dobni.
Magyar Bianka: – A harmadik negyed végéig bírtuk a mérkőzést, mindent megtettünk a jobb eredményért, de kevesen vagyunk. Nem fér bele a játékunkba, hogy kevés faultot követünk el, emiatt az ellenfél könnyű kosarakat tud szerezni. Jó érzés volt viszont, hogy időnként színmagyar ötöst tudtunk szerepeltetni.

VBW CEKK Cegléd–Sopron Basket 63–92 (19–18, 18–28, 9–20, 17–26)
Albertirsa, 80 néző. V: Fodor A., Balog Gy., Jakab.
CEGLÉD: Rakita 4, HOLESINSKÁ 17/6, Laufer 8, Szabó P. 4, Kobolák. Csere: SZABÓ FANNI 24/6, Szabó Flóra 2, Szirony 4, Viszmeg. Edző: Sandro Orlando
SOPRON: FEGYVERNEKY 10, Varga A. 11/3, N. Jovanovics 6, CZUKOR 14/12, HATÁR 24. Csere: G. Williams 2, January 6, Gaye 10, Varga S. 9/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 8. p.: 13–12. 10. p.: 19–18. 13. p.: 21–29. 17. p.: 34–38. 20. p.: 37–46. 23. p.: 40–54. 28. p.: 44–60. 30. p.: 46–66. 33. p.: 50–76. 38. p.: 59–87
Sandro Orlando:
– Nagyon örülök a lányok teljesítményének, mert nagyszerű csapat ellen huszonöt percen keresztül jó intenzitással játszottak. Az egyetlen, ami rossz volt, csapatkapitányunk, Kobolák Cintia sérülése, amiről még nem tudjuk, mennyire komoly. Remélem, hogy nem súlyos.
Gáspár Dávid: – Az első félidő játékával nem vagyok elégedett, egy félidő kellett a csapatnak, hogy arra a hőfokra kapcsoljon, amilyet elvártam. Keményebb játékot szerettem volna látni, ami a második félidőben már megvalósult, csak jó lett volna négy negyedet látni belőle.

PINKK Pécsi 424–Vasas Akadémia 61–91 (12–26, 22–7, 12–25, 15–33)
Kozármisleny, 50 néző. V: Söjtöry, Szilágyi, Horváth Cs.
PINKK: MUJOVICS 20, Vincze 9, Szücs L., Jáhni 5/3, DAVIS-STEWART 14. Csere: Tenyér 1, ZSILINSZKI 10/3, Horváth Boglárka, Révész L. 2, Borbás. Edző: Kovács Dénes
VASAS: PAPP K. 9, TÓTH O. 21, Szmailbegovics 8/6, MADÁR 16, HELJIC 18/3. Csere: Dúl T., BACH 9/3, Salamon 6, Nagy L., Radócz 4/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–4. 7. p.: 10–17. 13. p.: 19–26. 18. p.: 29–33. 22. p.: 38–35. 27. p.: 40–50. 32. p.: 46–65. 37. p.: 55–80. Kipontozódott: Davis-Stewart (39. p.)
Kovács Dénes:
– Tudtuk, hogy a Vasas képes jó ritmusban kosárlabdázni, ezt az elején bizonyította is. A második negyedben jól játszottunk, azt szerettük volna átmenteni a második félidőre is, de nem sikerült. Itthon nem engedhetjük meg magunknak, hogy agresszivitásban ennyire alulmaradjunk.
Milos Pavlovics: – Nem tudtuk pontosan, mire számíthatunk, mert akadtak hiányzóink, ráadásul a hazaiaknál edzőváltás történt. Olyan szakember került a csapat élére, aki jól ismert minket. A későbbiekben nem engedhetjük meg magunknak az olyan hullámvölgyeket, mint amilyenbe a második negyedben kerültünk bele.