H. D. 2021.06.22 12:08 Frissítve: 2021.08.03 23:24

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ 2021–2022, PROGRAM, KULCSDÁTUMOK

A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2021–2022-es kiírásának menetrendje, eredményei egy helyen.

A Bajnokok Ligája-selejtező adatbankja (Fotó: Getty Images)

 

Az előselejtezőt leszámítva minden párharcban két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Az UEFA közleménye szerint a BL-, az El- és az Ekl-selejtezőben sem lehetnek majd jelen a stadionokban vendégszurkolók. A döntést a csoportkörök megkezdése előtt felülvizsgálja majd az európai szövetség.

BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ
PLAYOFF
LEHETSÉGES PÁROSÍTÁSOK
BAJNOKI ÁG

Salzburg (osztrák)–Bröndby (dán)
CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)/Young Boys (svájci)–FERENCVÁROS (magyar)/Slavia Praha (cseh)
Malmö FF (svéd)/Rangers FC (skót)–Olympiakosz Pireusz (görög)/Ludogorec (bolgár)
Crvena zvezda (szerb)/Sheriff Tiraspol (moldovai)–Dinamo Zagreb (horvát)/Legia Warszawa (lengyel)
NEM BAJNOKI ÁG
AS Monaco (francia)/Sparta Praha (cseh)–Genk (belga)/Sahtar Doneck (ukrán)
Szpartak Moszkva (orosz)/Benfica (portugál)–PSV (holland)–Midtjylland (dán)


3. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
BAJNOKI ÁG

FERENCVÁROS (magyar)–Slavia Praha (cseh)
Crvena zvezda (szerb)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–1
Malmö FF (svéd)–Rangers FC (skót) 2–1

Dinamo Zagreb (horvát)–Legia Warszawa (lengyel)
CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)–Young Boys (svájci) 1–1
Olympiakosz Pireusz (görög–Ludogorec (bolgár) 1–1

NEM BAJNOKI ÁG
Szpartak Moszkva (orosz)–Benfica (portugál)
Genk (belga)–Sahtar Doneck (ukrán) 1–2
PSV (holland)–Midtjylland (dán) 3–0
Sparta Praha–AS Monaco (francia) (cseh) 0–2


2. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
BAJNOKI ÁG
Ferencváros–FK Zalgiris Vilnius (litván) 2–0 (Uzuni 25., Nguen 39.)
Alaskert (örmény)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 0–1
Lincoln Red Imps (gibraltári)–CFR Cluj (Kolozsvár, romániai) 1–2
Dinamo Zagreb (horvát)–Omonia (ciprusi) 2–0

Kajrat Almati (kazah)–Crvena zvezda (szerb) 2–1
Malmö FF (svéd)–HJK (finn) 2–1
NS Mura (szlovén)–Ludogorec Razgdad (bolgár) 0–0
Slovan Bratislava (szlovák)–Young Boys (svájci) 0–0
Legia Warszawa (lengyel)–Flora Tallinn (észt) 2–1
Olympiakosz Pireusz (görög)–Neftci (azeri) 1–0

NEM BAJNOKI ÁG

Rapid Wien (osztrák)–Sparta Praha (cseh) 2–1
Celtic (skót)–Midtjylland (dán) 1–1

PSV (holland)–Galatasaray (török) 5–1

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Neftci (azeri)–Olympiakosz Pireusz (görög) 0–1
Továbbjutott: az Olympiakosz, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Alaskert (örmény) 3–1
Továbbjutott: a Sheriff Tiraspol, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
CFR Cluj (Kolozsvár, romániai)–Lincoln Red Imps (gibraltári) 2–0
Továbbjutott: a CFR, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Ludogorec Razgrad (bolgár)–Mura (szlovén) 3–1
Továbbjutott:
a Ludogorec, 3–1-es összesítéssel
Young Boys (svájci)–Slovan Bratislava (szlovák) 3–2
Továbbjutott: a Young Boys, 3–2-es összesítéssel
Crvena zvezda (szerb)–Kajrat Almati (kazah) 5–0
Továbbjutott: a Crvena zvezda, 6–2-es összesítéssel
HJK (finn)–Malmö FF (svéd) 2–2
Továbbjutott: a Malmö, 4–3-as összesítéssel
Flora Tallinn (észt)–Legia Warszawa (lengyel) 0–1
Továbbjutott: a Legia Warszawa, kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel
Omonia (ciprusi)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–1
Továbbjutott: a Dinamo Zagreb, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
FK Zalgiris Vilnius (litván)–Ferencváros 1–3
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel

NEM BAJNOKI ÁG
Galatasaray (török)–PSV (holland) 1–2
Továbbjutott: a PSV, kettős győzelemmel, 7–2-es összesítéssel
Sparta Praha (cseh)–Rapid Wien (osztrák) 2–0
Továbbjutott: a Sparta Praha, 3–2-es összesítéssel
Midtjylland (dán)–Celtic (skót) 2–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Midtjylland, 3–2-es összesítéssel

1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓK
FC Prishtina (koszovói)–Ferencvárosi TC 1–3 (Hoti 67., ill. Uzuni 49., 80., 86.)
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel

Linfield (északír)–Zalgiris Vilnius (litván) 1–2
Továbbjutott: a Zalgiris Vilnius, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Fola Esch (luxemburgi) 5–0
Továbbjutott: a Lincoln Red Imps, 7–2-es összesítéssel
Riga FC (lett)–Malmö (svéd) 1–1
Továbbjutott: a Malmö, 2–1-es összesítéssel
Hibernians (máltai)–Flora Tallinn (észt) 0–3
Továbbjutott: a Flora Tallinn, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Teuta (albán) 1–0
Továbbjutott: a Sheriff Tiraspol, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
Borac Banja Luka (bosnyák)–CFR Cluj (román) 2–1 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a CFR, 4–3-as összesítéssel
Mura (szlovén)–Shkëndija (északmacedón) 5–0
Továbbjutott: a Mura, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–HJK (finn) 0–4
Továbbjutott: a HJK, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel
Shamrock Rovers (ír)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–1
Továbbjutott: a Slovan, 3–2-es összesítéssel
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Ludogorec (bolgár) 0–1
Továbbjutott: a Ludogorec, 2–0-s összesítéssel

Valur (izlandi)–Dinamo Zagreb (horvát) 0–2
Továbbjutott: a Dinamo, 5–2-es összesítéssel

Kajrat Almati (kazah)–Maccabi Haifa (izraeli) 2–0

Továbbjutott: Kajrat Almati, 3–1-es összesítéssel
Alaskert (örmény)–Connah's Quay Nomads (walesi) 1–0 – h. u.
Továbbjutott: az Alaskert, 3–2-es összesítéssel
Neftci (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 2–1
Továbbjutott: Neftci, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel)–Bodö/Glimt (norvég) 2–0
Továbbjutott: Legia Warszawa, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel

1. FORDULÓ
BAJNOKI ÁG

FERENCVÁROS (magyar)–FC Prishtina (koszovói) 3–0
Fola Esch (luxemburgi)–Lincoln Red Imps (gibraltári) 2–2
Slovan Bratislava (szlovák)–Shamrock Rovers (ír) 2–0
Malmö (svéd)–Riga FC (lett) 1–0
Bodö/Glimt (norvég)–Legia Warszawa (lengyel) 2–3
Connah's Quay Nomads (walesi)–Alaskert (örmény) 2–2

HJK Helsinki (finn)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 3–1
CFR Cluj (román)–Borac Banja Luka (bosnyák) 3–1
Shkëndija (északmacedón)–Mura (szlovén) 0–1
Teuta (albán)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 0–4
Dinamo Tbiliszi (grúz)–Neftci (azeri) 1–2
Maccabi Haifa (izraeli)–Kajrat Almati (kazah) 1–1
Ludogorec (bolgár)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 1–0

Zalgiris Vilnius (litván)–Linfield (északír) 3–1
Flora Tallinn (észt)–Hibernians (máltai) 2–0

Dinamo Zagreb (horvát)–Valur (izlandi) 3–2

A selejtező 1. fordulójának első mérkőzéseit július 6-án és 7-én, a visszavágókat 13-án és 14-én rendezik meg. A párharcokat az elöl álló csapatok kezdik hazai pályán.

ELŐSELEJTEZŐ (Elbasan és Durrës, Albánia)
ELŐDÖNTŐ
Június 22., kedd

Folgore (San Marinó-i)–Prishtina (koszovói) 0–2
HB Tórshavn (feröeri)–Inter Club d'Escaldes (andorrai) 0–1
DÖNTŐ
Június 25., péntek

Prishtina (koszovói)–Inter Club d'Escaldes (andorrai) 2–0

KULCSDÁTUMOK
Előselejtező-torna
Sorsolás:
 2021. június 8.
Mérkőzések: június 22–25.

Selejtező, 1. forduló
Itt kapcsolódik be a Ferencváros, innentől a párharcok két mérkőzésen dőlnek el.
Sorsolás időpontja: 
június 15.
Játéknapok: július 6–7. és 13–14.

Selejtező, 2. forduló
Sorsolás időpontja: 
június 16.
Játéknapok: július 20–21. és 27–28.

Selejtező, 3. forduló
Sorsolás időpontja: július 19.
Játéknapok: augusztus 3–4. és 10.

Selejtező, playoffkör
Sorsolás időpontja: 
augusztus 2.
Játéknapok: augusztus 17–18. és 24–25.

A csoportkör sorsolását augusztus 26-án rendezik, a csoportkör első játéknapja szeptember 14.

2021.08.04 19:43:14

Bajnokok Ligája BABJÁK BENCE (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nem igazán ment a magyar bajnoknak, de harcoltak végig férfiasan – a csehek pedig ritkán látható öngólt szereztek.

2021.07.27 17:44:15

Bajnokok Ligája BABJÁK BENCE (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Idegenben is két góllal nyert a magyar bajnok, még két párharcot kell nyerni a BL-csoportkörért.

2021.07.20 23:09:43

Bajnokok Ligája SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. A scout területén is nagyot lépett előre a Fradi.

2021.07.20 19:12:05

Bajnokok Ligája Babják Bence (összefoglaló), Rusznák György (percről percre)

A Ferencváros jobban játszott a Vilniusnál, kár volt a végén Uzuni kihagyott tizenegyeséért.