V. Á. 2021.11.23 22:59 Frissítve: 2021.11.23 23:12

BL, G-csoport: élre állt a Salzburgot legyőző Lille

A Lille a Salzburg (1–0), a Sevilla a Wolfsburg ellen nyert (2–0) a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjának 5. fordulójában.

Jonathan David szerzett vezetést a Lille-nek (Fotó: AFP)

Nagy esélyt szalasztott el a Salzburg Lillie-ben, hiszen győzelme esetén biztosította volna helyét a nyolcaddöntőben. A francia bajnok a 31. percben szerzett vezetést, a kanadai válogatott támadó, Jonathan David öt méterről talált a kapuba – mint kiderült, ez volt a győztes gól is.

JONATHAN DAVID GÓLJA

A csoport másik találkozóján Joan Jordán fejesével vezetett a Sevilla a Wolfsburg ellen. Sokáig úgy tűnt – a csoport másik mérkőzéshez hasonlóan –, itt is egy gólt dönt, Rafa Mir azonban nem így gondolta, és a 97. percben bebiztosította a házigazda győzelmét.

Az utolsó körben Wolfsburg–Lille és Salzburg–Sevilla mérkőzéseket rendeznek.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ

G-CSOPORT
Lille (francia)–Salzburg (osztrák) 1–0 (J. David 31.)
Sevilla (spanyol)–Wolfsburg (német) 2–0 (Jordán 13., Mir 90+7.)

Bajnokok Ligája B. J.

Sheriff a lázadók élén, csúcson a Chelsea, trónra tör a Real és a Bayern: ez volt 2021 „a” szuperligában.

2021.12.14 21:41:37

Bajnokok Ligája SZELI MÁTYÁS

NS-VÉLEMÉNY. Alapvető elvárás, hogy legalább a sorsolást lebonyolító szervezet tagjai tisztában legyenek a szabályokkal.

2021.12.09 22:34:09

Bajnokok Ligája DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Amit most nyújt a Barca, az tényleg túl szerény a BL-hez.

2021.12.09 23:12:40

Bajnokok Ligája BODNÁR ZALÁN

ALAPVONAL. A Bajnokok Ligája főtáblájára hét év kényszerszünet után az idén visszatérő vörös-feketék szereplésére mindenki kíváncsi volt, hiszen a Milan nélkül a sorozat kicsit olyan, mint Columbo hadnagy a ballonkabátja nélkül.