Győzelemmel tette biztossá BL-csoportelsőségét a Bayern

CS. B., B. Á.CS. B., B. Á.
2021.11.23. 18:35
Robert Lewandowski gyönyörű gólt ollózott a kijevi hóesésben (Fotó: Bayern München/Twitter)
A Bayern München 2–1-re legyőzte a Dinamo Kijevet a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy az élen végez az E-csoportban.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
E-CSOPORT

DINAMO KIJEV (UKRÁN)–BAYERN MÜNCHEN (NÉMET) 1–2 (0–2)
Kijev, Olimpiai Stadion, 28 732 néző. Vezette: Halil Umut Meler (török)
DINAMO KIJEV:Buscsan – Kedziora (Karavajev, 76.), Zabarnij, Szirota, Mikolenko – Szidorcsuk, Saparenko – Cihankov, Bujalszkij, De Pena (Harmas, a szünetben) – Skurin (Vitinho, a szünetben).Vezetőedző:Mircea Lucescu
BAYERN: Neuer – Pavard, Nianzou (Tillman, 85.), L. Hernandez (B. Sarr, a szünetben), A. Davies – Goretzka, Tolisso – L. Sané (O. Richards, 87.), Th. Müller, Coman (Roca, 67.) – Lewandowski. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Harmas (70.), ill. Lewandowski (14.), Coman (42.)

Ahhoz képest, hogy a Bayern München már a Dinamo Kijev elleni meccse előtt tudta, hogy biztosan továbbjut a csoportjából, s a hat ponttal a második helyen álló Barcelona, valamint a négy ponttal harmadik Benfica sem nagyon veszélyeztetheti elsőségét, nem bízta a véletlenre az ukrajnai hidegben sem.

A bajorok lengyel gólgyárosa, Robert Lewandowski már a mérkőzés elején megcsillogtatta zsenialitását, amikor ollózós mozdulattal betalált. A továbbra is elképesztő formában futballozó csatár a legutóbbi kilenc BL-mérkőzése mindegyikén eredményes volt.

Nem akart kimaradni a sorból Kingsley Coman sem: az első játékrész elején a francia támadó is gólt szerzett úgy, hogy a hozzá érkező passzt Thomas Müller okosan átugrotta, becsapva a kijeviek védelmét.

Mutatja, mennyire volt pariban a Dinamo Kijev, hogy a 70. percben szerzett góljáig a legnagyobb „helyzete” a 124. BL-találkozóján pályára lépő Manuel Neuer bakijából adódott: a rutinos német kapus Leon Goretzka hazaadásánál luftot rúgott, a labda pedig a kapufán csattant.

Nem szegte különösebben a kedvét a kapott gól a Bayernnek, a győzelmet nem engedte ki a kezéből, így továbbra is hibátlanul áll az E-csoport élén. 1–2

A csoport másik mérkőzésén
FCBarcelona (spanyol)–Benfica (portugál) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. PERC: Goretzka labdaeladása után a kapujából kimozduló Neuer mentette meg a Bayernt.

90+1. PERC: Cihankov próbálkozott 15 méterről, nem sokkal tévesztette el a bal sarkot.

Négy perc a ráadás.

89. PERC: Cihankov került a védelem mögé, Goretzka szenzációs szereléssel állította meg a hazai játékost.

87. PERC: Richards pedig Sanét.

85. PERC: Tillman váltja Nianzout a Bayernnél.

79. PERC: A túloldalon Cihankov is a bal alsót célozta, centiken múlott a hazai egyenlítés.

78. PERC: Lewandowski jól fordult le a védőjéről, a lövés nem sokkal kerülte el a bal alsót.

76. PERC: Karavajev az új érkező a hazaiaknál.

74. PERC: A második félidőben sokkal veszélyesebb a Dinamo Kijev, most éppen Szidorcsuk lövését védte bravúrral Neuer.

70. PERC: GÓÓÓL, SZÉPÍT A DINAMO! Cihankov jó ütemben passzolt a kilépő Harmashoz, aki higgadtan értékesítette a ziccert (1–2).

67. PERC: Comant Roca váltja.

65. PERC: Cihankov, majd nem sokkal később Coman is összeesett a tizenhatoson belül, egyik esetben sem járt tizenegyes.

59. PERC: Müller beadását kifejelték, Davies lövése a kapu mellé szállt.

53. PERC: Saparenko éles szögből a jobb felső sarok fölé lőtte a szabadrúgást.

52. PERC: Sarr rántotta le feleslegesen ellenfelét, sárga lap a jutalma.

47. PERC: Tűzijáték Neuer kapuja előtt, de nincs szépítés: Saparenko megpattanó lövését, majd az ukrán ismétlését is védte Neuer.

46. PERC: A hazaiak kettőt, a vendégek egyet cseréltek a szünetben: Garmas, Vitinho, illletve Sarr is beállt.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+3. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC: Tolisso átlövését Buscsan tolta bravúrral szögletre.

Három perc a ráadás.

42. PERC: GÓÓL, MEGDUPLÁZTA ELŐNYÉT A BAYERN! Tolisso passzát okosan átlépte Müller, a ziccerbe kerülő Coman pedig az ötös bal sarkáról a kapuba bombázott (0–2).

38. PERC: Ismét Hernández került a reflektorfénybe: Bujalszkij esett el mellette, és bár úgy tűnik, hogy volt kontakt, a török játékvezető a VAR-ozással együtt sem ítélt tizenegyest.

38. PERC: Sokadik fontos közbelépés Hernández részéről, a francia védő az utolsó pillanban csúszott bele a lövésbe.

35. PERC: Coman lövésébe nézett bele Mikolenko, kisebb vérzés miatt el kell hagynia a pályát.

34. PERC: Neuer most jól reagált, vissza tudott nyúlni a megpattanó lövésnél.

32. PERC: Saparenko kapta a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését, miután hátulról megtaposta Goretzkát.

Ha már Manuel Neuer: a német a 124. mérkőzését játssza a Bajnokok Ligájában – ezzel beérte Gianluigi Buffont –, s már csak egyetlen kapus van előtte a rangsorban (Iker Casillas, 177).

29. PERC: Neuer, mekkora hiba! Goretzka becsúszó szerelése után nemes egyszerűséggel luftot rúgott a német kapus, szerencséjére a labda a jobb kapufáról visszapattant a mezőnybe.

27. PERC: Nem az első veszélytelen kijevi kontrát jegyezhettük fel, a kiugratás éppen annyira volt hosszú, hogy Neuer még fel tudja szedni Skurin elől a labdát.

25. PERC: Pavard beadásába alig tudott belenyúni a kimozduló Buscsan – ha elvéti, alighanem már kettővel vezetne a Bayern.

23. PERC: Skurin labdája megpattant Hernándezen, így Neuer könnyedén begyűjtötte.

Lewandowskinak ez volt a kilencedik gólja a mostani kiírásban – hasonlóra csak Luiz Adriano volt képes, aki a 2014–2015-ös idényben a Sahtar első négy csoportmeccsén volt ennyiszer eredményes.

14. PERC: GÓÓÓL, VEZET A BAYERN! Zabarnij nem tudott felszabadítani, a felpattanó labdát Lewandowski pazar mozdulattal, 11 méterről a kapu bal oldalába ollózta (0–1).

A Bayern az előző három BL-meccsén legalább négy gólt szerzett – amennyiben ma is így tesz, történelmet ír a legrangosabb európai kupasorozatban.

6. PERC: Mikolenko balról érkező éles beadása okozott bonyodalmat, a vendégek szerencséjére Lucas Hernández jó helyen volt, és szögletre mentett.

2. PERC: Goretzka lövését saját csapattársa, Tolisso blokkolta, Sané utána már nem tudott helyzetbe kerülni.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Bayern indította útjára a labdát.

Fehér szerelésben a hazaiak, pirosban a vendégek.

A mérkőzés játékvezetője a török Halil Umut Meler.

Az időjárás nem könnyíti meg a csapatok dolgát...

A Dinamo Kijev már csak úgy juthat tovább, ha legyőzi a Bayernt, miközben a Benfica is nyer Barcelonában.

A Bayern München már a negyedik fordulóban biztossá tette továbbjutását a legjobb 16 közé. Ha Julian Nagelsmann együttese nem kap ki idegenben a Dinamo Kijevtől, vagy ha a Barcelona nem győz otthon a Benfica ellen, akkor a bajorok csoportelsősége is biztossá válik.

A mai menü

A müncheni mérkőzésen a Bayern 5–0-ra kiütötte az ukrán együttest.

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírását? Szavazzon!

A találkozót a Sport2 23 órától felvételről közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Dinamo Kijev–Bayern München Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!