BL, D-csoport: az Inter négygólos meccsen legyőzte a Sheriffet

K. B.K. B.
2021.11.03. 22:56
Magabiztos győzelmet aratott az Inter a Sheriff otthonában (Fotó: AFP)
Az olasz Inter 3–1-es sikert ért el a moldovai Sheriff Tiraspol otthonában szerdán, a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában.

A Sheriff a D-csoport éllovasaként vágott neki a negyedik fordulónak, ám az Inter már az első félidőben hatalmas nyomás alá helyezett rá: az olaszok 19 kísérletéből hat kaput talált (a moldovai csapat ugyanerre vonatkozó mérlege négyből nulla volt), de a vezetést nem sikerült megszerezniük.

Egészen az 54. percig: Marcelo Brozovic elé került a labda, gyönyörű lövőcselt mutatott be, majd 15 méterről, jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtt. Nem sokkal később szögeltet rúghatott az Inter, Brozovic beadására remek ütemben érkezett Milan Skriniar, mindazonáltal a fejesét Jorgosz Athanasziadisz hárította. A kipattanó azonban ismét Skriniar elé került, aki ezúttal lábbal próbálkozott, ám a kapus ezt is védte, de erre a kipattanóra is érkezett a szlovák védő, aki harmadjára már nem hibázott (0–2). Az utolsó tíz percben Alexis Sánchez szemfüles labdaszerzést követően betalált, majdAdama Traoréa 92. percben szépített, beállítva az 1–3-as végeredményt.

Sikerével az Inter a második helyre zárkózott, a Sheriff Tiraspol pedig a harmadik helyre csúszott vissza.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ, D-CSOPORT

Sheriff Tiraspol (moldovai)–Internazionale (olasz) 1–3 (A. Traoré 90+2., ill. Brozovic 54., Skriniar 66., A. Sánchez 82.)
Real Madrid (spanyol)–Sahtar Doneck (ukrán) 2–1 (Benzema 14., 61., ill. Fernando 39.)