BL: újabb győzelmével közel került a továbbjutáshoz a Chelsea

B. A.B. A.
2021.11.02. 20:45
Hakim Zijes gólja elegendőnek bizonyult a győzelemhez (Fotó: AFP)
A Chelsea 1–0-ra legyőzte idegenben a Malmőt a Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában, s ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé. A másik korai mérkőzésen a Salzburg 2–1-re kikapott az eddig nyeretlen Wolfsburg otthonában.

MALMÖ–CHELSEA

A Malmö és a Chelsea közös múltja nem sok jót sejtetett a svéd csapat esélyeit illetően: az eddigi három meccset egyaránt a londoniak nyerték, 9–1-es összesített gólkülönbséggel.

A több alapembert is nélkülöző „kékek” a várakozásoknak megfelelően óriási fölényben futballoztak, az első játékrészben Johan Dahlin védései tartották a gól nélküli állást, különösen Kai Havertz helyzeténél mutatott be nagy bravúrt a rutinos svéd kapus.

A hazai ellenállást végül a második félidő korai szakaszában törte meg a Chelsea, Callum Hudson-Odoi kiváló beadását Hakim Zijes váltotta gólra (0–1). A marokkói ezzel nemzete legeredményesebb labdarúgója lett holtversenyben a legrangosabb európai kupasorozatban: honfitársa, az Arsenalban is futballozó Maruan Samah szintén nyolcszor talált be a Bajnokok Ligájában.

Az angol együttes könnyen megduplázhatta volna előnyét, azonban Thiago Silva fejesét a gólvonalról menteni tudta Anel Ahmedhodzic. A győzelem így sem forgott veszélyben, a Premier League éllovasa pontszámban beérte a később pályára lépő – és a hárompontos előnyét visszaállító – Juventust, és szinte biztosan ott lesz a nyolcaddöntőben.

WOLFSBURG–SALZBURG

A Salzburg abban a tudatban léphetett pályára a Wolfsburg otthonában, hogy győzelem esetén a másik mérkőzés eredményétől függetlenül biztosítja a helyét a legjobb tizenhat között. Ehhez képest Bote Baku közeli góljával már a 3. percben hátrányba került az osztrák csapat, amely a 30. percben Maximilian Wöber szép szabadrúgásgóljával egalizált (1–1).

Wöber gólja

A hazai válasz a második félidőben érkezett, remek indítás után Lukas Nmecha találatával ismét a Wolfsburg került előnybe, és ezt már nem engedte ki kezéből az első győzelmét arató gárda, amelynek sikerével ismét nyílt lett a csoport (2–1).

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ

G-CSOPORT
Wolfsburg (német)–Salzburg (osztrák) 2–1
(Baku 3., Nmecha 60., ill. Wöber 30.)
Később
Sevilla (spanyol)–Lille (francia) 1–2 (Ocampos 15., ill. J. David 43. – 11-esből, Ikoné 51.)

Később
Juventus (olasz)–Zenit (orosz) 4–2 (Dybala 11., 58. – a másodikat 11-esből, Chiesa 74., Morata 82., ill. Bonucci 26. – öngól, Azmun 90+2.)