Ebből legenda lesz: a Real Madrid kikapott a Chelsea-től, de továbbjutott!

BACSINSZKI ÁDÁM (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BACSINSZKI ÁDÁM (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2022.04.12. 20:45
Ki hitte volna nulla háromnál?! (Fotó: AFP)
A Real Madrid bejutott a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, miután végig izgalmas, fordulatos mérkőzésen az idegenbeli 3–1-es győzelem után odahaza – hosszabbításban – 3–2-re kikapott a sorozat címvédőjétől, a Chelsea-től.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Real Madrid (spanyol)–Chelsea (angol)
2–3 (0–1) – hosszabbítás után
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion, 59 839 néző. Vezette: Marciniak (lengyel)
REAL MADRID: Courtois – Carvajal, Nacho (L. Vázquez, 88.), Alaba, F. Mendy (Marcelo, 78.) – Casemiro (Rodrygo, 80.), T. Kroos (Camavinga, 73.), Modric – F. Valverde, Benzema, Vinícius Júnior (Ceballos, 115.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
CHELSEA: É. Mendy – R. James, Thiago Silva, Rüdiger, M. Alonso – Kanté (Zijes, 99.), Loftus-Cheek (Saúl Níguez, 105.), Kovacic (Jorginho, 105.) – Mount, Havertz, Werner (Pulisic, 83.). Menedzser: Thomas Tuchel
Gólszerző: Rodrygo (80.), Benzema (96.), ill. Mount (13.), Rüdiger (51.), Werner (75.)
Továbbjutott:
a Real Madrid, 5–4-es összesítéssel

Angol csapat még sohasem nyert BL-meccsen egynél többgólos különbséggel a Santiago Bernabéu Stadionban, most mégis erre volt szükség – ebben a tudatban lépett pályára a Chelsea a Real Madrid elleni visszavágón, a londoniak ugyanis 3–1-re elveszítették az első mérkőzést egy héttel ezelőtt.

A jól kezdő Chelsea már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést, a hétvégi duplája után a kezdőcsapatba bekerülő Timo Werner térdelte tovább a labdát, Mason Mount pedig 15 méterről nagyszerűen lőtt a kapu bal oldalába (0–1). Mount a tavalyi elődöntő óta először volt eredményes a BL-ben – akkor is a Real kapuját vette be.

A GÓLT ITT NÉZHETI MEG!

Thomas Tuchel tanult abból a találkozóból, a német tréner ezúttal stabilabb védelmet rakott össze, de főleg előrébb volt szembetűnő a változás, a spanyolok ezúttal nem tudták úgy széthúzni a középpályát, mint a londoni találkozón.

A Chelsea ott folytatta a második félidőben, ahol az elsőben abbahagyta; mindössze néhány perc telt el a szünet után, máris jött a következő gól: Mount jobb oldalról érkező szögleténél David Alaba rosszul számította ki a labda ívét, Antonio Rüdiger pedig köszönte szépen, és hét méterről a bal alsó sarokba fejelt (0–2).

Az események csak ezután pörögtek fel igazán, Marcos Alonso remek gólját kezezés miatt érvénytelenítették, a túloldalon Ferland Mendy beadásából az első összecsapás hőse, Karim Benzema a lécre fejelt.

Óriási küzdelem zajlott a pályán (Fotó: AFP)

A mérkőzés legszebb góljai csak ezután következtek: előbb Mateo Kovacic passza után Werner parádés egyéni alakítás végén talált be, majd néhány perccel később Luka Modric bámulatos, külsős indítását Rodrygo belsőzte kapásból a gólvonal mögé (1–3).

WERNER GÓLJÁT ITT NÉZHETI MEG!

RODRYGO GÓLJÁT ITT NÉZHETI MEG!

Az utolsó percekben Christian Pulisic elhibázta a meccslabdát, így jöhetett a hosszabbítás, és természetesen Benzema. A francia klasszis ismét fejjel vette be az angolok kapuját Vinícius Junior beadása nyomán, a megcsúszó Rüdiger és a másik irányba mozgó Édouard Mendy sem tudta blokkolni a támadó jól helyezett labdáját (2–3).

Benzema a legutóbbi öt tétmérkőzésén negyedszer volt fejjel eredményes, annyiszor, mint az azt megelőző 52 találkozóján összesen.

A végjátékban Havertz és Jorginho előtt is adódott nagy lehetőség, ám a német a kapu fölé fejelt Reece James beadásából, az olasz pedig a lőtt labdát átvéve centikkel a bal alsó mellé tüzelt, így a Real Madrid jutott tovább a fantasztikus meccseket hozó párharcból.

A másik mai mérkőzésen
Bayern München (német)–Villarreal (spanyol) 1–1
Továbbjutott: a Villarreal, 2–1-es összesítéssel

120+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

120+3. perc Alaba elrúgja középről Zijes bal oldali beadását, James 27-ről kapura lő, blokkol Valverde.

120+2. perc Pulisic lök, szabadrúgás, majd Níguez beadása Courtois-é.

120. perc Három perc a ráadás. Tuchel ezt is megreklamálja.

120. perc Benzemát kell ápolni a pályán. Begörcsölt. Nem csoda.

119. perc Elfejeli előle a beadást Camavinga, de Zijes ballal 21-ről kapura lő, Jorginho lekezeli a labdát, és ballal a bal alsó mellé pazarolja a ziccert. MECCSLABDA?

119. perc Kiharcol egy szögletet Pulisic, Mendy is előremegy.

118. perc Daniel Carvajalnak sárga lap Zijes letalpaláséért.

118. perc MELLÉ, MELLÉ! James jobb oldali beadását kissé jobbról, öt méterről a bal felső sarok mellé fejeli Havertz. Carvajal ismét lemaradt, nem is kicsit.

117. perc Alonso kornerét elfejeli az ötös elől Benzema, majd a visszaemelt labdát Valverde elharcolja ugyanott Jorginho elől.

115. perc Dani Ceballos be, Vinícius le. Szélső helyett középső középpályás.

114. perc Zijes lő ballal a jobb alsó felé kissé jobbról, 11 méterről, Courtois vetődve véd!

113. perc Tomás Tuchel rekalmálásért, César Azpilicueta meg Vázquez ellökéséért kap sárga lapot. Kiment a labda, Vázquez leült, Azpilicueta megsiettette.

111. perc HOPPÁ, Courtois kicselezi nagy merészen az ötös bal sarkán a rárontó Pulisicet.

111. perc Modric szerel a balhátvéd posztján, Benzema most éppen szűr.

110. perc Carvajaltól merész hazaadás, megússza, Valverde elegánsan szerez labdát, a jobb szélen Rodrygo löki aztán Rüdigert.

A legtöbb gól egy kiírásban egy csapat ellen:
5: Cristiano Ronaldo a Bayern (2017)
4: Lewandowski a Real ellen (2013)
4: Benzema a Chelsea ellen (2022)

109. perc Kai Havertznek sárga lap Alaba ellökéséért. Nyilván pici ápolás is.

107. perc Carvajal hazaadását éppen csak elrúgja Havertz elől Courtois...

106. perc Saúl és Carvajal összerúg, kettős ápolás.

106. PERC FOLYTATJUK!

105. perc Saúl Níguez és Jorginho
be, Loftus-Cheek és Kovacevic le. Luxuscserék.

Benzema 12 gólnál tart ebben a kiírásban, már francia rekord, és több, mint amennyit az előző két kiírásban szerzett összesen.

Karim Benzema (2) és Vinícius Júnior (4) hat gólt készítettek elő egymásnak a BL-ben ebben az idényben.

105. PERC VÉGET ÉRT A HOSSZABBÍTÁS ELSŐ FÉLIDEJE!

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

103. perc
Benzema labdát szerez, balra passzol, Camavinga ballal 21-ről a jobb felső sarok fölé talál.

102. perc Hakim Zijes nagyot lök Vázquezen, sárga lap.

101. perc Loftus-Cheek beadását Zijes az ötös előteréből egy védőbe rúgja. Vázquez. Alonso kornerét Havertz kapura teszi tízről, Courtois jobbra elmozdulva fogja a labdát.

99. perc Kantének nem ment ma, Hakim Zijes váltja, szűrő helyett szélső.

96. PERC MICSODA MECCS, MICSODA GÓL! Camavinga szerez labdát a bal oldalon, a passzát balról jobbal középre emeli Vinícius, Rüdiger elesik, KARIM BENZEMA meg öt méterről a jobb alsó sarokba fejeli a labdát. 2–3!

96. perc Havertz és Vázquez összekap, Modric lökte és rúgta a németet előtte. A horvát kezd túplörögni, az előtt nagyot rúgott Kantéba.

94. perc Jobban kezd a Chelsea, James jobbal 21-ről, kicsit jobbról nem sokkal talál a bal felső sarok fölé.

91. PERC FOLYTATJUK!

Közben a Villarreal kiütötte a Bayernt! RÉSZLETEK ITT!

66 Raúl (Real)

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

90+4. perc EZ SINCS BENT, Havertz fejeli Pulisic elé Alonso bal oldali beadását, az amerikai Carvajal mellől a jobb felső fölé emel jobbal, öt méterről, estében.

Rodrygo: 67 bajnokin 3 gól. 24 BL-meccsen 9 gól.

90+2. perc ZICCER,
Rüdiger fejel az ötös bal sarka elé egy James-felívelést, Pulisic meg ballal a léc fölé lő. Kapásból... és nem sokkal!

90+1. perc Eduardo Camavinga kap sárga lapot, Pulisicot ellökte a felezőnél, Carvajal labdavesztése után.

89. perc Alonso szögletét nem éri el fejjel Rüdiger, Vinícius összehoz érthetetlenül egy szögletet. Modricot ellöki aztán Rüdiger, Mount beadása közben, szabadrúgás kifelé.

A remek keretkialakításnak köszönhetően Carvajal lett most a középhátvéd.

88. perc Lucas Vázquez váltja a lesérült Nachót.

86. perc Pulisic passzával megindul Mount, lő is az ötös bal sarka elől jobbal, blokkol azonban Camavinga.

84. perc Vinícius kicselezi Jamest, lőne jobbal hatról, balról, de a védő elpiszkálja előle a labdát. Nem hagyta magát.

Tuchel alatt 6 kanadai pontot szerzett a BL-ben Pulisic, ezzel rekorder. Tavaly betalált a Realnak Madridban.

83. perc Christian Pulisic be, Werner le.

83. perc Mount kissé jobbról, 13-ról a túlsó alsó mellé lő.

82. perc Modric jobbal a bal alsóba lőne, Mendy vetődve elécsípi a labdát!

Három gól az idényben, csakis a BL-ben!

Modric jobb külsővel adott be, zseniálisan.

80. PERC RODRYGO jobbal a bal alsóba lő hat méterről, középről, kapásból, Modric bal oldali beadása után. Silva elaludt, előtte pedig Kanté rossz emelése után Marcelo szerzett labdát. 1–3!

78. perc Vinícius Júnior lerántja Mountot, sárga lap? Nem.

Több gól a BL-ben, mint a PL-ben!

78. perc Alonso bal oldali beadását Havertz a bal alsóba fejelné hat méterről, középről, de Courtois hatalmas vetődéssel eléri a labdát!

78. perc Marcelo be, Mendy le, Rodrygo meg Casemirót váltja.

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

74. PERC TIMO WERNER ELDÖNTI? A Real védelme nyílt napot tart ismét, Werner jobbal a bal alsóba lő. Kovacic passza után elfekteti az ötös bal sarka előtt a túl hamar elcsúszó Casemirót és Carvajalt is, majd jobbal nyolc méterről kapura lő. A balra vetődő Courtois még beleér, de védeni nem tud. 0–3!

73. perc Eduardo Camavinga be, Kroos le, nagyon mérges! Nem néz Ancelottira a pacsi közben.

69. perc Federico Valverde kap sárga lapot, odarúgott Kovacicnak.

68. perc Szép támadás Kroos labdaszerzése után, Rüdiger szereli azonban a 16-oson belül Viníciust.

Édouard Mendy három gólt kapott legutóbb a Realtól, annyit, amennyit előző 10 BL-meccsén.

65. perc EZT MEG A CHELSEA ÚSZTA MEG,
Benzema az ötös jobb sarka elől, három védő közül a lécre fejeli Mendy bal oldali beadását.

Alonso 2010-ben lépett pályára a Realban, a Santander ellen, Gonzalo Higuaín helyére állt be. Manuel Pellegrini mester alatt, abból a csapatból Marcelo van már csak itt.

NEM GÓL A GÓL, tombol a 60 ezer néző. Mínusz az 1600 angol drukker.

Vagy megúszta a Real? Kezezett ugyanis a madridi születésű, volt realos védő...

62. PERC BOMBAGÓL MARCOS ALONSÓTÓL, KI MÁSTÓL?! Az ötös bal sarka elől ballal egy védőbe, a becsúszó Carvajalba lő, Kanté passza után, majd jobbal a kapu túlsó felső sarkába bombáz az ún. gyengébbik lábával, jobbal. 0–3!

61. perc Carvajal ad vissza a jobb szélről, Valverde jobbal 18-ról nem sokkal lő a léc fölé!

59. perc Kroos bal oldali beadása elcsúszik középen mindenki előtt!

Az első európai kupagólja volt!

56. perc A passzát Werner kapura teszi az ötös bal sarka elől, de az oldalhálóba talál, laposan. Ballal.

Mount: 45 meccs az idényben, 11 góllal és 14 gólpasszal.

55. perc Szabadrúgás kissé balról, 24 méterről, Kroos jobbal a jobb felső sarokba lőne, de É. Mendy hatalmas vetődéssel eléri a labdát!

55. perc Kanté lerántja Casemirót, sárga lap nincs.

53. perc Benzema lő ballal kapura az ötös bal sarkáról, kapásból, de James hátulról elhalássza előle a labdát, a francia meg nagyot kapál így a levegőbe. NAGY MENTÉS!

51. PERC ÉS OTT A GÓL, Mount jobb oldali, jobblábas beadását elméri Alaba, ANTONIO RÜDIGER meg hét méterről, középről a bal alsó sarokba fejeli a labdát. Valverde fel sem ugrott, Courtois nem érte le: 0–2!

50. perc Hopp, Alonso lövését eléri az ötös előtt Nacho, James ballal a bal alsó felé lő, Courtois ujjheggyel odaér. Nem is ő, Modric piszkált oda hátulról a lövésbe.

47. perc Mount jobbról laposan ad középre, Werner jobbal 17-ről lő, Carvajal blokkol, Courtois meg nagy vetődéssel megmenti a labdát, majd kivetődik rá, Havertzcel ütközve. Szabadrúgás.

46. PERC FOLYTATJUK!

Eközben a Villarreal és a Bayern...

Penge

Kipasszolták a Realt

Na, meglett ez is. Vesztesen is győztesen?

Betonvédelem. Ja, nem: előző 17 hazai BL-meccsén 27 gólt kapott a Real.

Peter Osgood 2

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc James ível az ötös bal sarka elé, Rüdiger a kapu fölé fejel.

Az előző 10 olyan alkalommal, amikor nyert a Real idegenben a BL-ben tavasszal, továbbjutott, a kivétel az Ajax elleni 2019-es duell.

44. perc Werner megindul, Kroos gyorsan ellöki.

43. perc Loftus-Cheek folytatja, ismét a pályán, ennek örömére Mendy nagyot lök rajta.

41. perc Nagy iramú mezőnyjáték, a Real térfelén ellöki Loftus-Cheeket Vinícius. Ápolás. Az angol nagyot esett, a jobb válla fáj.

Az első mérkőzésen a Real megnyugtató, 3–1-es előnyt szerzett idegenben. Előtte a PSG-t is ennyire verte meg az otthoni visszavágón – ez lehetett a nehezebb, hiszen kétgólos hátrányból fordított. A Sheriff elleni idény eleji 1–2 éppúgy egyszeri kisiklás volt, mint a bajnokságban hazai pályán a Barca-féle 0–4, hiszen a Real 12 ponttal, fölényesen vezeti a tabellát, s a Getafe 2–0-ás felülmúlásával melegített. A címvédő Chelsea csak harmadik Angliában, és bár a Southamptonnál ragyogó főpróbát tartott (6–0), a BL-ben a Juvénál és a Zenitnél (meg az előző kiírásban Madridban, az elődöntő első meccsén) sem tudott nyerni.
Real Madrid–Chelsea 2020–2021 (BL-elődöntő): 1–1, 0–2

39. perc Havertz felrúgja becsúszva Nachót, ez meg nem sárga lap.

37. perc Karim Benzema odakönyököl Silvának, sárga lap. Legendák.

34. perc Rüdiger jó 30-ról jobbal a jobb sarok mellé lő.

32. perc Casemiro ballal a léc fölé lő 19-ről, középről, megelőzve Modricot.

A Chelsea legjobb gólszerzői az idényben? 13 Havertz, 12 Lukaku, 11 Mount. Ez 36, Benzema egymaga több gólt lőtt (37) ebben az idényben...

29. perc
Loftus-Cheek megbukik a jobb szélen labdavezetésből, mint anno Kijevben Andrij Sevcsenko. Tuchel nagyon mérges...

28. perc Loftus-Cheek ad vissza jobbról Kovacic elé, aki jobbal a léc fölé lő 28-ról. A horvát anno 109 meccsen játszott a Realban, termelt 9 kanadai pontot.

26. perc Havertz passzol vissza a jobb szélen Loftus-Cheek elé, aki jobbal középre ad, az ötösön elfejeli a labdát Werner elől Carvajal.

Hogy tetszik a mez?

23. perc
Benzema ballal kapura lő picit balról, 18 méterről, Silva fejjel menteni tud az ötös előtt. Kroos szögletét elüti a bal sarok elől Mendy.

21. perc Werner lő ballal kapura 9 méterről, kissé balról, Carvajal blokkol egy csodás becsúszással.

18. perc Mount lő 23-ról jobbal Courtois ölébe, vizes a fű, csúszik.

17. perc Benzema szereli Jamest, Viníciust indítja, aki ballal nagyon rosszul ad be.

GÓLVIDEÓ ITT!

Ne feledjük, az idegenben lőtt gólok nem számítanak.

Werner a 16-os elől térddel passzolt Mount elé, remek helyzetfelismeréssel.

15. PERC VEZET A CHELSEA, Kovacic és Werner hozza helyzetbe MASON MOUNTOT, aki Carvajal mellől jobbal a bal sarokba lő, félmagasan. Courtois nem érte el: 0–1!

13. perc Alonso bal oldali, ballábas beadását Rüdiger nyolról a léc fölé fejeli. Courtois biztosított.

Benzema 36. kapura lövése az idényben a BL-ben, rekord.

12. perc Havertz lő középtávolról a jobb alsó mellé Valverde rossz csele után, de blokkolt Alaba, szöglet.

Remény. Tuchel alatt a Chelsa 16 BL-meccsen 10 gólt kapott, 10-szer egyetlen egyet sem.

11. perc
Kissé balról, 19 méterről Benzema jobbal a jobb felső fölé emel.

10. perc Reece James kap sárga lapot, lerántotta a cselező Viníciust a 16-os előtt.

139 P. Maldini és Benzema

A legtöbb (8) blokkolás Militao mutatta be a BL-idényben. Ma nincs.

8. perc
Alonso beadását kivágja a kapu elől F. Mendy.

7. perc
Benzema sarokkal futtatja a balon Viníciust, zseniálisan, de rossz a brazil beadása egy fölösleges csel után.

6. perc Casemiro szereli a 16-os bal sarka előtt Wernert.

6. perc Mendy lép ki szépen a 16-os elé, és higgadtan passzol el Vinícius orra előtt.

3. perc James egy csel után a 16-os előtt jár már, közbelép Casemiro, Kovacic beadását kivágja az ötösről Nacho. Kontra, Kovacevic szereli nagy csata után a jobb szélen Valverdét.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, az angolok tiszta sárgában.

Madridban 11 Celsius-fok, pici széllel.

A Chelsea először lép fel ebben a stadionban, ahol angol csapat még soha nem nyert egy gólnál nagyobb különbséggel..

Reméljük a legjobbakat... Súlyos fejsérüléseket szenvedett, kritikus állapotban van a kolumbiai labdarúgó-válogatott korábbi csapatkapitánya, az 55 éves Freddy Rincón, aki autóbaleset részese volt Caliban.

Lukaku – aki csereként beállt a királyiak elleni, 3–1-es vereséggel végződő meccsen – tavaly nyáron hagyta ott az Intert, hogy 113 millió euró fejében visszatérjen régi-új csapatához. A váltás eddig nem a tervek szerint alakult: a 28 éves futballista 20 bajnokin 5 gólt, 6 BL-fellépésen pedig 2 találatot hozott össze.

Romelu Lukaku a Chelsea szombati, Southamptonnal vívott győztes meccsét (6–0) is kihagyta – Thomas Tuchel menedzser szerint erre azért volt szükség, mert a játékosnak nagy fájdalmai voltak.

Egy kis örökmérleg: 6 találkozó, 1 realos és 3 chelsea-s sikerrel, 6, ill. 8 rúgott góllal.