BL: a Zenit kiütötte a Malmőt; győzött az Atalanta

V. Á.V. Á.
2021.09.29. 20:37
Claudinho (11) pályafutása első gólját szerezte a BL-ben (Fotó: AFP)
A Zenit 4–0-ra legyőzte a Malmőt a Bajnokok Ligája H-csoportjában. Megvan az Atalanta első sikere is, az olasz csapat a Young Boys ellen nyert az F-csoportban.

F-CSOPORT
ATALANTA–YOUNG BOYS 1–0

A 17. percben örülhettek a hazai szurkolók, miután egy szabadrúgást követően Lauper a saját kapujába talált – azonban rövid videózás után les miatt érvénytelenítette a találatot a játékvezető. Az Atalanta irányította a mérkőzést, de sokáig nem tudott gólt szerezni. A 68. percben Duván Zapata harcolt meg egy labdáért, majd középre passzolt, Matteo Pessina pedig bekotorta a labdát a kapuba. Mint kiderült, ez volt a győztes gól is.

H-CSOPORT
ZENIT–MALMÖ 4–0

A Zenit már a 9. percben megszerezte a vezetést a Malmö ellen a nyáron igazolt Claudinho révén, aki a tizenhatoson belülre bepasszolt labdát belsőzte kapásból a kapuba.

A második félidő elején eldőlni látszott a mérkőzés, az orosz válogatott Daler Kuzjajev a 49. percben megduplázta a Zenit előnyét, négy perccel később pedig kiállították a Malmö bosnyák védőjét, Anel Ahmedhodzicot. A 80. percben Szutormin talált be, a 94. percben Wendel állította be a 4–0-s végeredményt.

BAJNOKOK LIGÁJA CSOPORTKÖR
2. FORDULÓ

F-CSOPORT
Atalanta (olasz)–Young Boys (svájci) 1–0
(Pessina 68.)
Manchester United (angol)–Villarreal (spanyol) 2–1 (Alex Telles 60., C. Ronaldo 90+5. ill. Alcácer 53.)

1. Atalanta 2 1 1 0 3–2 +1 4
2. Young Boys 2 1 0 1 2–2 0 3
3. Manchester United 2 1 0 1 3–3 0 3
4. Villarreal 2 0 1 1 3–4 –1 1