Az Inter hiába nyert az Anfielden, a Liverpool van ott a legjobb nyolc között

BACSINSZKI ÁDÁM (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)BACSINSZKI ÁDÁM (összefoglaló), BALÁZS DÁVID (percről percre)
2022.03.08. 20:45
Alexis Sánchez kiállítása megpecsételte az Inter sorsát (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján az Internazionale Lautaro Martínez góljával 1–0-ra nyert az Anfielden, de mivel a milánói meccset két góllal a Liverpool nyerte meg, így az angol csapat jutott be a negyeddöntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, MÁSODIK MÉRKŐZÉS

LIVERPOOL FC (angol)–INTERNAZIONALE (olasz) 0–1 (0–0)
Liverpool,
Anfield, 51 747 néző. Vezette: Antonio Mateu Lahoz (spanyol)
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, A. Robertson – C. Jones (N. Keita, 65.), Fabinho, Thiago Alcántara (J. Henderson, 65.) – Szalah, Diogo Jota (Luis Díaz, 83.), Mané. Menedzser: Jürgen Klopp
INTERNAZIONALE: Handanovic – Skriniar, De Vrij (D'Ambrosio, a szünetben), Bastoni – Dumfries (Darmian, 75.), Ar. Vidal, Brozovic (Gagliardini, 75.), Calhanoglu (Vecino, 83.), Perisic – Lautaro Martínez (J. Correa, 75.), Alexis Sánchez. Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: Lautaro Martínez (61.)
Kiállítva: Alexis Sánchez (63.)
Továbbjutott: a Liverpool, 2–1-es összesítéssel

Bár a bajnokságban egy ötgólos sikerrel véget vetett elhúzódó nyeretlenségi sorozatának az Inter, az olasz média így sem igazán bízott benne, hogy a milánói együttesnek lehet keresnivalója a továbbjutást illetően Liverpoolban. A formák mellett az egymás elleni mérleg is az angolok diadalát ígérte, a „vörösök” az Inter elleni eddigi három meccsüket kapott gól nélkül nyerték meg.

Ehhez képest jól kezdtek a vendégek, az Alexis Sánchezzel megerősített gárda főleg középen vezetett akciókat, de lövésig nem igazán jutott el – ellenben az elsősorban pontrúgások után veszélyeztető Liverpoollal, de Joël Matip fejese a lécen csattant és Trent Alexander-Arnold szabadrúgását is kiszedte Samir Handanovic, így a csapatok gól nélküli állásnál vonulhattak pihenőre.

A szünet után fokozta a nyomást a Liverpool, és bár Mohamed Szalah eltalálta a kapufát, az adok-kapokból az Inter jött ki jobban: Matip labdaeladása után Alexis Sánchez passzolt Lautaro Martínezhez, aki 17 méterről óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba (0–1).

Sokáig nem örülhettek a vendégek, két perc sem telt el, és Alexis Sánchez butasága miatt emberhátrányba került Simone Inzaghi csapata: a chilei a becsúszása után nem húzta vissza a lábát, ami így meg sem állt Fabinho bokájáig – villant is a második sárga, majd a piros lap.

A kiállítás után az Inter erejét szinte teljesen felemésztette, hogy féken tartsa ellenfelét, az 5–3–1-es felállásra átváltó olaszok nem tudtak veszélyes helyzetet kialakítani, miközben a túloldalon Szalah ismét eltalálta a kapufát.

A hajrában a legnagyobb hazai lehetőségek is kimaradtak, de ez már nem számított: hiába kapott ki az idényben először hazai pályán a Liverpool, egy gólt megőrzött a Milánóban összeszedett előnyéből, így öt év alatt negyedszer is bejutott a legjobb nyolc közé a legrangosabb európai kupasorozatban.

A MÁSIK KEDDI MÉRKŐZÉSEN
Bayern München (német)–Salzburg (osztrák) 7–1
(Lewandowski 11., 21., 23. – az első kettő 11-esből, Gnabry 31., Th. Müller 54., 83., L. Sané 86., ill. Kjaergaard 70.)
Továbbjutott: a Bayern München,8–2-es összesítéssel

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT AZ INTER, DE A LIVERPOOL JUTOTT TOVÁBB!

90+3. perc: Gagliardini kapott sárga lapot.

90+2. perc: Luis Díaz lövésébe vetődött be Vidal!

90. perc: 5 perc a ráadás.

89. perc: Nyom a Liverpool a fáradó Inter ellen.

85. perc: Bastoni buktatta Szalaht, jár a sárga lap.

83. perc: Calhanoglu le, Vecino be.

83. perc: Jota le, Luis Díaz be.

80. perc: Paprikás a hangulat.

76. perc: Újabb Szalah-kapufa, ezúttal a jobb oldalit találta el jobb lábbal.

75. perc: Brozovic, Dumfries és Lautaro Martínez le, Gagliardini, Darmian és Correa be.

74. perc: Tíz emberrel is mennie kell a második gólért az Internek.

71. perc: Mané is kapott egy sárga lapot.

65. perc:Jones és Thiago le, Keita és Henderson be.

63. PERC: ALEXIS SÁNCHEZ MEGKAPTA A MÁSODIK SÁRGA LAPJÁT IS, ÍGY KIÁLL!

Sánchez passzát engedte maga elé Lautaro Martínez, majd elemi elővel lőtt a bal felső sarokba. Alisson tehetetlen volt!

61. PERC: GÓL – LAUTARO MARTÍNEZ GÓLJÁVAL VEZET AZ INTER! 0–1

61. perc: D'Ambrosio kísérlete fölé szállt.

60. perc: A második félidőben óriási csata folyik a pályán.

59. perc: Lautaro Martínez került a kapuval szembe, de lövésébe beleléptek.

59. perc: Calhanoglu lövését blokkolták a hazaiak.

55. perc: Egyelőre nincs gól.

52. perc: Most nagy nyomás alatt van az Inter kapuja.

52. perc: Újabb Liverpool-kapufa. A kivetődő Handanovic már verve volt, de a kapu nem volt üres, így Szalah helyezni próbálta a lövését, de a labdája a kapufáról kivágódott.

50. perc: Nagyobb sebességre kapcsolt a Liverpool.

47. perc: Sánchez fejelt, Alisson védte, de les volt.

47. perc: Robertson kapott egy sárga lapot.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

De Vrij le, D'Ambrosio be.

45+7. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0 TOVÁBBJUTÁSRA ÁLL A LIVERPOOL!

45+7. perc: Alexander-Arnold szabadrúgása nem sokkal ment mellé.

45+6. perc: Vidal is kapott egy sárga lapot, most hazai szabadrúgás járhat jó helyről, középről.

45+4. perc: Alexis Sánchez rúgott oda keményen Thiago Alcántarának.

45+4. perc: Handanovic tartott bent egy labdát, így nincs szöglet.

45. perc: 5 perc a ráadás.

45. perc: Curtis Jones lábát kell ápolni.

41. perc: Calhanoglu erővel rúgta középre, Alisson kézzel avatkozott közbe.

41. perc: Diogo Jota kapott sárga lapot a belépője után. Jó helyről járhat Inter-szabadrúgás.

Mané lett a hatodik olyan játékos, aki 50 Bajnokok Ligája-mérkőzéssel büszkélkedhet már a Liverpool színeiben.

38. perc: Nem alakult ki veszély belőle.

37. perc: Első Inter-szöglet jön.

35. perc: Handanovic robbant ki egy labdára, így nincs Liverpool-helyzet.

31. perc: Egy sarokrúgás után ismét veszélyeztetett a Liverpool.

31. perc: Matip fejese csattant a lécen!

29. perc: Inter-bedobással folytatódik a találkozó.

25. perc: Megállt a játék, a játékosok kijöttek az oldalvonal mellé edzői utasításokért. Úgy tűnik, a lelátón történt valami. Állítólag valaki rosszul lett.

20. perc: Csordogál a mérkőzés, nagy helyzet eddig még nem volt.

16. perc: Van Dijk fejesét fogta Handanovic.

16. perc: Újabb hazai sarokrúgás következhet.

14. perc: Magasan feltolja a védekezését az Inter, próbál a Liverpool térfelén labdát szerezni.

10. perc: Alisson húzott le egy beadást.

9. perc: Kifejelték az olaszok.

9. perc: Szögletet végezhet el a Pool.

7. perc: Dumfries gyengécske lövését fogta meg Alisson.

5. perc: Óvatosan kezdenek a csapatok.

3. perc: Szalah húzta meg a szélen, de végül együttes erővel szerelték őt az Inter-védők.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Bayern München–Salzburg visszavágó élőben az NSO-n!

A Liverpool vörösben látható, míg az Inter sötét mezben játszik.

A LIVERPOOL KEZDŐJE

AZ INTER KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Mint ismert, a Liverpool 2–0-ra legyőzte az Internazionalét az olaszországi, első mérkőzésen, így kétgólos előnyből várhatja az angliai visszavágót a nyolcaddöntőben.

A liverpooliak menedzsere, Jürgen Klopp azonban biztos abban, hogy az olaszok nem „feltett kézzel” érkeznek az Anfieldre.

„Ragaszkodom ahhoz, hogy támadjunk az Inter ellen. Azért akarjuk ezt tenni, mert nem olyan csapat a miénk, amelyik ráül az eredményre. Figyelmeztettem a játékosaimat, elmondtam nekik, hogy a rivális nem »turistaként« érkezik hozzánk, és hajtani akar a meccsen. Kettő nulla – ez az az előny, amelyiket a leggyakrabban fordítják meg a Bajnokok Ligájában. Ha ebben a helyzetben azt hiszed, félig már megvagy, akkor tévúton jársz. Ugyanakkor azt is elismerem, sokkal jobb helyzetben vagyunk, mint amit vártam, mielőtt Olaszországba utaztunk” – idézte a hétfői sajtótájékoztatón nyilatkozó Kloppot a Football Italia.

A Liverpool az Inter elleni első meccs óta öt mérkőzést játszott, és valamennyit megnyerte, ráadásul az angol Ligakupát is elhódította. A legutóbbi, West Ham United elleni bajnokin azonban kissé nyögvenyelősen tudott csak nyerni. Jürgen Kloppék hátránya a Premier League-ben hat pont az éllovas Manchester Cityvel szemben, igaz, egyel kevesebbet játszottak.

Simone Inzaghi együttese ezzel szemben csak négy meccset játszott, és csak a legutóbbit tudta megnyerni – igaz azt 5–0-ra a Salernitana ellen. Ezt megelőzően azonban – a Liverpool elleni találkozót is ideértve – négy mérkőzésen sem tudta bevenni az ellenfél kapuját. Az Inter is a második helyen áll hazája bajnokságában, viszont vesztett pontok tekintetében az első.

A milánói csapat a Liverpoolnak még nem tudott gólt rúgni a Bajnokok Ligájában (három vereség, nulla rúgott és öt kapott gólt). 2008 februárjában a „vörösök” 2–0-ra nyertek az Anfielden.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–INTERNAZIONALE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!