BL, D-csoport: az Inter gól nélküli döntetlent játszott Kijevben

V. Á.V. Á.
2021.09.28. 20:37
Nem bírt egymással a Sahtar Doneck és az Inter (Fotó: AFP)
Az Internazionale 0–0-s döntetlent játszott Kijevben a Sahtar Doneck vendégeként a Bajnokok Ligája D-csoportjának 2. fordulójában.

A mérkőzés 11. percében a hazaiak csatára, Lassina Traoré egy ütközést követően lent maradt a földön, és hosszú ápolás után hordágyon vitték le a pályáról. Négy perccel később történt az első félidő talán legnagyobb lehetősége, az Inter középpályása, Nicolo Barella távoli lövése találta el a lécet. A 33. percben Edin Dzeko előtt kínálkozott hatalmas lehetőség, de pár méterről a kapu felé tüzelt.

A második félidő elején közel járt a gólszerzéshez a Sahtar, de nem sikerült a kapuba kotorni a labdát. A 65. percben Pjatov kapus nagy hibája után Lautaro Martínez fölé bombázott. A 86. percben a csereként beálló Joaquín Correa lehetett volna a hős, de lövését bravúrral védte Pjatov, aki az ezt követő szögletnél is nagyot mentett.

Két fordulót követően egy-egy ponttal és szerzett gól nélkül áll mindkét csapat a tabellán.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

D-CSOPORT
Sahtar Doneck (ukrán)–Internazionale (olasz) 0–0

Real Madrid (spanyol)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–2 (Benzema 63. – 11-esből, ill. Yakhshiboev 25., Thill 90.)