BL: a Manchester City kiütéssel nyert az FC Bruges ellen

B. A.B. A.
2021.10.19. 20:44
Joao Cancelo góljával szerzett vezetést a Manchester City (Fotó: AFP)
A Manchester City 5–1-re nyert az FC Bruges otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában. A másik kora esti mérkőzésen a Sporting CP 4–1-re győzte le a Besiktast.

FC BRUGES–MANCHESTER CITY

A PSG elleni vereség után fontos mérkőzés várt a Manchester Cityre, amely az Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne – Mahrez, Foden, Grealish összeállításban kezdett az FC Bruges otthonában.

Pep Guardiola csapata gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, s bár kétszer is betalált az első negyedórában, Jack Grealish gólját szabálytalanság, Rodriét les miatt (Aymeric Laporte volt előrébb) érvénytelenítették.

A félidő második felében már a VAR sem menthette meg a hazaiakat, előbb Joao Cancelo talált be Phil Foden remek indítása után, majd Rijad Mahrez növelte az előnyt tizenegyesből (0–2). A portugál védő az előző három BL-meccsén a második gólját jegyezte, ehhez a mennyiséghez korábban 30 mérkőzésre volt szüksége.

A szünet után sem lassított a regnáló angol bajnok, Kyle Walker villámgyors passzok után volt eredményes, és a 19 éves Cole Palmer is bevette a belgák kapuját néhány perccel a becserélését követően (0–4).

Az FC Bruges erejéből csupán a szépítésre futotta – ráadásul később Mahrez ismét betalált –, így a City fölényes sikerrel javított a párizsi veresége után (1–5).

Ez volt a 19. alkalom, hogy Guardiola valamelyik csapata legalább öt gólt szerzett egy BL-meccsen, ez több mint kétszerese az őt követő trénerek mutatóinak (Arsene Wenger és Sir Alex Ferguson, 8-8).

BESIKTAS–SPORTING CP

A C-csoport korai mérkőzése az első félidőben hozott gólesőt: a Besiktas és a Sporting CP összecsapásán 12 perc leforgása alatt három gól született a játékrész közepén, míg a vége egy megadott és egy meg nem adott gólt hozott (1–3).

A portugálok első két találata kísértetiesen hasonló volt, mindkét esetben Sebastián Coates érkezett jól a szöglet után megcsúsztatott labdára.

A szünet után csak egy gól született, a Sporting megszerezte az első pontjait, és nagy lépést tett afelé, hogy tavasszal se maradjon európai kupaszereplés nélkül (1–4).

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT
FC Bruges (belga)–Manchester City (angol) 1–5
(Vanaken 81., ill. Cancelo 30., Mahrez 43., 84. – az elsőt 11-esből, Walker 53., Palmer 67.)
Később
21.00: Paris Saint-Germain (francia)–RB Leipzig (német) (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Manchester City 3 2 1 11–6 +5 6
2. Paris SG 2 1 1 3–1 +2 4
3. FC Bruges 3 1 1 1 4–7 –3 4
4. RB Leipzig 2 2 4–8 –4 0

C-CSOPORT
Besiktas (török)–Sporting CP (portugál) 1–4 (Larin 24., ill. Coates 15., 27., Sarabia 44. – 11-esből, Paulinho 89.)