Szoboszlai szép gólt lőtt, a Leipzig az Európa-ligában folytathatja

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.12.07. 18:30
<strong>Szoboszlai Dominik</strong> szerzett vezetést a Manchester City ellen (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája A-csoportjának 6. fordulójában az RB Leipzig 2–1-re legyőzte hazai pályán a már biztos csoportelsőként továbbjutó Manchester Cityt, így az Európa-ligában folytathatja a szereplését.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
RB Leipzig (német)–Manchester City (angol) 2–1
(1–0)
Lipcse, RB Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Schärer (svájci)
RB Leipzig: Gulácsi – Mukiele (Henrichs, 80.), Klostermann (Simakan, a szünetben), Gvardiol, Angelino – Kampl, Laimer (Tyler Adams, 63.) – Nkunku, Szoboszlai, Forsberg (Brobbey, 79.) – André Silva (Moriba, 87.). Megbízott vezetőedző: Achim Beierlorzer
Man. City: Steffen – Walker, Stones, Aké (Rúben Dias, 87.), Zincsenko – Gündogan, Fernandinho, De Bruyne (Palmer, 87.) – Mahrez, Grealish, Foden (Sterling, a szünetben). Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Szoboszlai (24.), André Silva (71.), ill. Mahrez (76.)
Kiállítva: Walker (82.)

Zárt kapuk mögött rendezték meg az RB Leipzig–Manchester City mérkőzést a koronavírus-járvány terjedésének megállítása érdekében hozott németországi intézkedések miatt. Az angolok kezdték jobban a meccset, de a németek fokozatosan feljavultak. A 7. percre a Paris Saint-Germain kétgólos előnybe került az FC Bruges ellen, így lényegében hamar eldőlt, hogy a Gulácsi Péterrel és Szoboszlai Dominikkal rohamozó (Willi Orbán továbbra sem volt bevethető) lipcseieknek egy vereség is beleférhet a harmadik hely szempontjából.

A kissé tartalékos, de így is bombaerős kezdővel felálló manchesteriek kapuját ezúttal Zackary Steffen védte, akinek egyre többször kellett kézzel játékba avatkoznia, ám a 24. percben már ő is tehetetlen volt. Konrad Laimer remek ütemben ugratta ki Szoboszlait, aki ziccerben gyönyörűen eltolta a labdát a kapus mellett, majd ballal az üres kapuba gurított (1–0)! Ez volt a magyar válogatott játékos második gólja a Bajnokok Ligája csoportkörében idén.

A Leipzig tovább rohamozott, Steffennek több védést is be kellett mutatnia. A 38. percben Szoboszlai gólpasszt is kioszthatott volna, de André Silva pár méterről a kapusba fejelte a labdát.

A túloldalt a félidő hajrájára megjöttek a City-lehetőségek, Gulácsi Péternek két bravúrt is be kellett mutatnia. Előbb Phil Foden lövését tolta a kapufára, aztán Kevin De Bruyne szabadrúgását védte ki hatalmasat vetődve.

A fordulás után nem igazán tudott ritmust váltani Pep Guardiola csapata, igaz, a lipcseiek sem voltak veszélyesek a kapura.

A 71. percben aztán némileg a semmiből megduplázták előnyüket a németek. Egy labdaszerzés után Emil Forsberg a középen üresen érkező André Silvának passzolt, aki higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. Szoboszlai Dominik ebben az akcióban is benne volt (2–0).

A Manchester City a Bajnokok Ligája mostani csoportmérkőzései során háromszor is kapott legalább két gólt. Ilyenre példa legutóbb a 2014–2015-os kiírásban volt.

A 75. percben szépítettek az angolok. Olekszandr Zincsenko bal oldali beadásából Rijad Mahrez a hosszú sarokba fejelt (2–1).

Csak Sergio Agüero (2013–2014, 6) szerzett több gólt a Manchester Cityben a Bajnokok Ligája csoportküzdelmei során, mint Rijad Mahrez, aki öttel fejezte be a mostanit.

A 82. percben Kyle Walker csúnyán felrúgta André Silvát, így piros lapot kapott. Ez főként azért lehet bosszantó Guardiolának, mert egy számukra tét nélküli mérkőzésen állíttatta ki játékosa magát, aki ezért eltiltásra számíthat, és biztosan nem játszhat a nyolcaddöntő első meccsén.

31 évével és 193 napjával Kyle Walker lett a második legidősebb angol játékos, akit kiállítottak egy BL-meccsen. A rekordot Paul Scholes tartja, akit 2007 áprilisában 32 évesen és 139 naposan küldtek le a pályáról a Roma ellen.

A Leipzig győzelmével harmadik lett a csoportjában, és az Európa-ligában folytathatja a szereplését. A kvartett élén a Manchester City végzett, a PSG a második, míg a Bruges a negyedik lett.

A CSOPORT MÁSIK MECCSÉN
Paris Saint-Germain (francia)–FC Bruges (belga) 4–1 (Mbappé 2., 7., Messi 38., 76. – a másodikat 11-esből, ill. Rits 68.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+3. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! NYERT A LEIPZIG! 2–1

90+1. perc: Adams kapott sárga lapot.

90. perc: 3 perc a ráaáds.

87. perc: De Bruyne és Aké le, Palmer és Rúben Dias be.

86. perc: André Silva le, Moriba be,

86. perc: De Buryne lövése ment mellé.

A PSG már 4–1-re vezet!

82. PERC: MEGFOGYATKOZNAK A VENDÉGEK! WALKER KAPOTT PIROS LAPOT! HÁTULRÓL ODARÚGOTT ANDRÉ SILVÁNAK, JOGOS A KIÁLLÍTÁS!

81. perc: Stones is kapott egy sárga lapot.

79., 80. perc: Forsberg és Mukiele le, Brobbey és Henrichs be.

Olekszandr Zincsenko bal oldali beadását Rijad Mahrez szépen fejelte vissza a hosszú sarokba.

76. PERC: MAHREZ GÓLJÁVAL SZÉPÍT A CITY! 2–1

75. perc: Fernandinho helyzete maradt ki.

Egy labdaszerzés után Emil Forsberg passzolt a középen üresen érkező André Silvának, aki higgadtan lőtt a bal alsó sarokba. Szoboszlai Dominik ebben az akcióban is benne volt!

71. PERC: GÓL – ANDRÉ SILVA TALÁLATÁVAL 2–0!

70. perc: Gulácsi lépett ki a kapujából és tisztázott remekül.

66. perc: Mukiele mentett, újabb City-sarokrúgás.

63. perc: Laimer le, Tyler Adams be.

56. perc: Nem igazán megy ma a Citynek a játék.

51. perc: Ismét De Bruyne készülődhetett egy szabadrúgáshoz, de a beadását kifejelték.

49. perc: Fernandinho lépett oda nagyon keményen Szoboszlainak.

48. perc: De Bruyne a sorfalba lőtte. Ezúttal Gulácsinak nem kellett védenie.

47. perc: Tökéletes pozícióból járhat manchesteri szabadrúgás.

46. PERC: ELEKZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A félidőben Foden helyére Sterling érkezett. Hazai oldalon Klostermannt Simakan váltotta.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! SZOBOSZLAI GÓLJÁVAL 1–0

44. perc: Gulácsi újabb bravúrja! A magyar válogatott kapus vetődve védte ki De Bruyne szabadrúgását.

44. perc: Jó helyről járhat City-szabadrúgás.

41. perc: Gulácsi tolta kapufára Foden lövését!

38. perc: Újabb Steffen-bravúr, ezúttal André Silva közeli fejesét védte ki. Szoboszlaié lett volna a gólpassz!

Messi is betalált, 3–0-ra vezet a PSG a Bruges ellen!

37. perc: Hiába van többet a labda Guardioláéknál, kaput eltaláló lövésük még nincsen.

36. perc: Újabb angol sarokrúgás, szépen mentettek a németek.

31. perc: De Bruyne ezt a szabadrúgást már kapura lőtte, de jócskán mellé ment.

30. perc: De Bruyne is „besárgult”.

26. perc: Forsberg lövését védte Steffen.

Konrad Laimer ugratta ki remek ütemben a magyar válogatott játékost, aki ziccerben gyönyörűen tolta el a labdát a kapus mellett, majd gurított ballal az üres kapuba!

2

4. PERC: GÓL – SZOBOSZLAI DOMINIK GÓLT LŐ A MANCHESTER CITYNEK! 1–0

22. perc: Grealish helyzete is kimaradt.

21. perc: Gulácsi Walker labdájába paskolt bele.

20. perc: Steffen vetődött ki jó ütemben, így nincs lipcsei ziccer.

17. perc: De Bruyne lövése szállt fölé. Ez volt az első vendég kísérlet.

16. perc: Az angolok hatástalanították a sarokrúgást.

16. perc: Steffen volt résen. Hazai szöglet következhet a védése után.

14. perc: Kampl kapott sárga lapot. De Bruynét buktatta.

13. perc: De Bruyne beadását kivágták a védők.

13. perc: City-szabadrúgás.

10. perc: Adogatnak a németek, immár nyugodtabbak lehetnek, feltéve, ha tudják a másik pályán a részeredményt.

Kylian Mbappé duplájával időközben a Paris-Saint Germain már 2–0-ra vezet! Ez azt jelent, hogy a Leipzignek nem szükséges pontot szereznie a harmadik helyhez, ha nem támad fel a Bruges!

ÉLŐ EREDMÉNYKÖVETŐ A KEDDI JÁTÉKNAP MÉRKŐZÉSEIRŐL ITT!

Nagyon hiányoznak a nézők, akik most sajnos nem lehetnek jelen a koronavírus-járvány miatt hozott szabályozások miatt Németországban.

4. perc: Most a németek támadnak.

3. perc: Kisebb nyomás alatt a Leipzig kapuja.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Az RB Leipzig fehér felsőben és piros nagdrágban látható, míg a Manchester City sötétkékben játszik.

„Péter kapitány!”

AZ RB LEIPZIG KEZDŐJE

A MANCHESTER CITY KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

A Manchester City számára a presztízsen kívül már nincs tétje a mai mérkőzésnek, az RB Leipzig azonban az Európa-liga-szereplésért küzd a Bajnokok Ligája-csoportkör utolsó fordulójában.

Gulácsi Péter, a lipcseiek labdarúgója a hétfői sajtótájékoztatón beszélt az edzőváltásról is. A helyi sajtó szerint Lőw Zsolt is lehet Jesse Marsch utódja.

LŐW ZSOLT IS AZ EDZŐJELÖLTEK KÖZÖTT?
Az rblive.de listázta azokat az edzőket, akik átvehetik az RB Leipzig irányítását. A névsorban szerepel Lőw Zsolt is, aki jelenleg Thomas Tuchel szakmai stábjának tagja a Bajnokok Ligája-címvédő Chelsea-nél.
A portál szerint Lőw ellen szól, hogy vezetőedzőként nincs még tapasztalata, ám pozitívum, hogy az idény közben valószínűleg könnyebben ki lehet vásárolni őt a londoni szerződéséből, mint egy vezetőedzőt.
Lőw mellett többek között Roger Schmidt (PSV), Erik ten Hag (Ajax), Edin Terzic (Borussia Dortmund), Robert Klaus (1. FC Nürnberg) és Matthias Jaissle (Red Bull Salzburg) is jelölt.
Lőw Zsolt 2015 és 2018 között dolgozott Lipcsében, Ralf Rangnick és Ralph Hasenhüttl segítője volt.

A lipcsei klub vasárnap jelentette be, hogy menesztette a nyáron Salzburgtól érkezett Jesse Marsch vezetőedzőt. Az amerikai szakember nem tudott elköszönni a játékosaitól, mert koronavírus-fertőzés miatt még mindig karanténban van – árulta el a Leipzig magyar válogatott kapusa.

„Balszerencsés a helyzet, ám többen felhívtuk őt – idézi a sportbuzzer.deGulácsi Pétert, aki hétfőn a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés sajtótájékoztatóján beszélt. – Marsch jó ember, biztos vagyok benne, hogy kapcsolatban maradunk.”

A Leipzig a legutóbbi Bundesliga-fordulóban 2–1-re kikapott az Union Berlin otthonában, így mindössze a 11. helyen áll a tabellán. A Bajnokok Ligájában pedig biztosan nem jut be a legjobb tizenhat közé.

„Az Union elleni vereség után már arról lehetett olvasni, hogy edzőváltás lesz – így Gulácsi. – A csapatból mindenki csalódott, nem egy ember hibája ez a helyzet, gyakran előfordul ilyesmi. Az esetek többségében nem tudtuk megvalósítani, amit a vezetőedző kért.”

A német együttest ideiglenesen, valószínűleg legalább az év végéig Achim Beierlorzer irányítja.

Az 54 esztendős német tréner elárulta, a koronavírusból felépülő Willi Orbán City elleni játéka kérdéses.

Szoboszlai Dominikék az Európa-ligában folytathatják, ha legalább annyi pontot szereznek, mint az FC Bruges, amely a Paris Saint-Germain otthonában játszik.

A Manchester City nyugodtan és jó formában várhatja az utolsó csoportmérkőzését. Pep Guardiola csapata a hétvégén az élre állt a Premier League-ben, igaz, az első három helyezett két ponton belül van.

A Crystal Palace ellen elszenvedett meglepő vereség óta a manchesteriek valamennyi meccsüket megnyerték (7/7). Hozzá kell viszont tenni, hogy ez lesz sorozatban a harmadik idegenbeli fellépésük, az utazások talán kihathatnak a mai ütközetre.

A két csapat az első fordulóban egy emlékezetes, kilencgólos mérkőzést játszott egymással. Akkor Guardioláék 6–3-ra nyertek – ma is kiegyeznénk egy hasonlóan sok gólos és izgalmas összecsapásban.

A Bajnokok Ligája tavalyi kiírásában is manchesteri együttest fogadott az utolsó fordulóban a Leipzig, akkor a Unitedet – a 0–5-ös Old Trafford-i mérkőzésük után – 3–2-re legyőzték odahaza, és az továbbjutást ért. Ma egy győzelem angol ellenfelük ellen Európa-liga-tavaszt jelentene a németek számára.

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Manchester City540117–8+912
2. Paris SG52219–7+28
3. RB Leipzig511313–130 4
4. FC Bruges51135–16–114

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ RB LEIPZIG–MANCHESTER CITY LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!