BL, E-csoport: Lewa gólokkal és győzelemmel ünnepelte a 100. meccsét

V. Á.V. Á.
2021.11.02. 22:51
Lewandowski három góllal ünnepelte a 100. BL-meccsét (Fotó: AFP)
A Bayern München 5–2-re legyőzte a Benficát a labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 4. fordulójában. A bajorok továbbjutottak a nyolcaddöntőbe.

A Bayern már akkor is továbbjutott volna a nyolcaddöntőbe, ha nem kap ki a Benficától. Ezt az akadályt könnyedén megugrotta a német bajnok.

A 26. percben Kingsley Coman beadása után közelről fejelt a Benfica kapujába a 100. BL-mérkőzését játszó Robert Lewandowski – ez volt a lengyel csatár 79. találata az elitsorozatban, ebben a BL-évadban pedig a hatodik.

LEWANDOWSKI ELSŐ GÓLJA

Hat perccel később Lewandowski előkészítéséből pazar mozdulattal szerezett gólt Serge Gnabry. A 37. percben szinte a semmiből szépített a portugál csapat, egy beadást követően a brazil Morato fejelt a hálóba (2–1) – a Bayern először kapott gólt a BL 2021–2022-es kiírásában. Az első félidő végén tizenegyeshez jutott a házigazda, a jubiláló Lewandowski azonban nagyon rosszul, középre rúgta a labdát, amelyet könnyedén hárított a vendégcsapat kapusa.

Egy kis stat: Lewandowski 2013 novembere óta az első játékos a BL-ben, aki egy mérkőzésen gólt szerez, gólpasszt ad, és tizenegyest hibázik. Nyolc éve Diego Costa érte el ezt az Atlético Madrid–Austria Wien mérkőzésen. (Opta)

GNABRY TALÁLATA

A második félidő harmadik percében Leroy Sané szerzett szépségdíjas gólt (3–1). A 61. percben Lewandowski duplázott, már 4–1-re vezetett a Bayern.

SANÉ GÓLJA

A 72. percben a Barcelona ellen duplázó Darwin Núnez csökkentette a portugálok hátrányát. A Lewandowski-show azonban még folytatódott, a 84. percben hibázott a Benfica védelme, a lengyel csatár pedig megszerezte a harmadik gólját (5–2).

Lewandowski 100 mérkőzés után 81 találatnál jár a BL-ben, ebben az évadban négy találkozón nyolcszor köszönt be.

A bajorok négy forduló után biztosították a helyüket a nyolcaddöntőben.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
E-CSOPORT
Bayern München (német)–Benfica (portugál) 5–2(Lewandowski 26., 61., 84., Gnabry 32., L. Sané 48., ill. Morato 38., D. Núnez 72.)
Dinamo Kijev (ukrán)–Barcelona (spanyol) 0–1 (Fati 70.)