H. Á. 2021.09.17 17:40 Frissítve: 2022.04.13 11:15

ERSTE LIGA 2021–2022 – ADATBANK

Az Erste Liga 2021–2022-es idényében rekordot jelentő nyolc magyarországi és három romániai klub szerepelt. A 2022. február 19-ig tartó alapszakasz során minden csapat 40 mérkőzést játszott, majd következett a rájátszás-kvalifikáció a 7–10. helyen végzett csapatok számára, aztán jött az egyik fél negyedik győzelméig tartó rájátszás, amelyen végén április közepén bajnokot avattak.

 

ERSTE LIGA, 2021–2022     
Végeredmény. Bajnok: SC Csíkszereda (romániai; Adorján Attila, Makszim Szamankov, Bajkó Csongor, Gecse Hugó, Karel Kubát, Gyenyisz Kuljas, Láday Tamás, Jamie Milam, Ben O'Connor, Papp Szabolcs, Salló Alpár, Becze Tihamér, Bíró Tamás, Eduard Casaneanu, Farkas Tamás, Fodor Csanád, Jevgenyij Lapenkov, Péter Andor, Péter Balázs, Reisz Áron, Részegh Tamás, Részegh Zsolt, Rokaly Norbert, Rokaly Szilárd, Jevgenyij Szkacskov, Sofron István, David Stach, Andrej Taratuhin)
2. FTC-Telekom
3. Gyergyói HK (romániai)
4. DEAC
5. Újpest
6. MAC HKB Újbuda
7. Corona Brasov (romániai)
8. DVTK Jegesmedvék
9. Uni-Győr ETO HC
10. Titánok
11. Dunaújvárosi Acélbikák 

A RÁJÁTSZÁS MENETRENDJE
DÖNTŐ
SC CSÍKSZEREDA (1.)–FTC (2.)
április 1. SC Csíkszereda–FTC1–5
április 2.
SC Csíkszereda–FTC
3–2
április 5.
FTC–SC Csíkszereda1–5
április 6.
FTC–SC Csíkszereda
2–4
április 9.
SC Csíkszereda–FTC 5–3
  Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye:4–1
 
  ELŐDÖNTŐ
 FTC (2.)–GYERGYÓI HK (4.)
március 16.
FTC–Gyergyói HK
0–1 – hosszabbítás után 
március 17.
FTC–Gyergyói HK
4–2
március 20.
Gyergyói HK–FTC
0–7
március 21.
Gyergyói HK–FTCjáték nélkül 0–5
március 24.
FTC–Gyergyói HK játék nélkül 5–0
 Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye:4–1
 
SC CSÍKSZEREDA (1.)–DEAC (7.)
március 18.
SC Csíkszereda–DEAC
7–4
március 19.
SC Csíkszereda–DEAC
1–0
március 22.
DEAC–SC Csíkszereda
1–4
március 23.
DEAC–SC Csíkszereda
4–3
március 25.
SC Csíkszereda–DEAC 5–3
 Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye:
4–1
 
NEGYEDDÖNTŐ
FTC (2.)–DVTK JEGESMEDVÉK (8.)
március 1.
FTC–DVTK Jegesmedvék
3–2
március 2.
FTC–DVTK Jegesmedvék4–3
március 5.
DVTK Jegesmedvék–FTC 3–5
március 6.
DVTK Jegesmedvék–FTC
3–1
március 9.
FTC–DVTK Jegesmedvék 4–1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye:4–1
 
UTE (3.)–DEAC (7.)
március 1.
UTE–DEAC
2–3 – h. u.
március 2.
UTE–DEAC 4–2
március 5.
DEAC–UTE
5–3
március 6.
DEAC–UTE
6–2
március 9.
UTE–DEAC 2–1
március 11.
DEAC–UTE 7–4
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–4
 
SC CSÍKSZEREDA (1.)–MAC ÚJBUDA  (5.)
március 3.
SC Csíkszereda–MAC Újbuda 4–1
március 4.
SC Csíkszereda–MAC Újbuda
5–4
március 7.
MAC Újbuda–SC Csíkszereda
5–2
március 8.
MAC Újbuda–SC Csíkszereda2–5
március 10.
SC Csíkszereda–MAC Újbuda 5–4 – h.u.
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–1
   
GYERGYÓI HK (4.)–BRASOV WOLVES (6.)
március 3.
Gyergyói HK–Brasov Wolves
4–1
március 4.
Gyergyói HK–Brasov Wolves

4–1

március 7.
Brasov Wolves–Gyergyói HK1–5
március 8.
Brasov Wolves–Gyergyói HK1–2
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0
   
 RÁJÁTSZÁS-KVALIFIKÁCIÓ
DEAC (7.)–TITÁNOK (10.)
február 21., 18.00DEAC–Titánok
5–0
február 22., 18.00
DEAC–Titánok 4–3 – h. u.
február 24., 18.40
Titánok–DEAC
2–5
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye:
3–0
 
DVTK JEGESMEDVÉK (8.)–GYŐRI ETO (9.)
február 21., 18.00
DVTK Jegesmedvék–Győri ETO
4–2
február 22., 18.00
DVTK Jegesmedvék–Győri ETO
1–2
február 24., 19.00
Győri ETO–DVTK Jegesmedvék0–3
február 25., 19.00
Győri ETO–DVTK Jegesmedvék2–5
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc eredménye:3–1
AZ ALAPSZAKASZ VÉGEREDMÉNYE
  M GY HGY HV V L–K Gk   P 
  1. Sport Club Csíkszereda 40 27 3 5 5 195–110 +85 92
  2. FTC-Telekom 40 24 4 4 8 146–86 +60 84
  3. UTE 40 20 10 4 6 129–78 +51 84
  4. Gyergyói Hoki Klub 40 23 6 1 10 166–122 +44 82
  5. MAC HKB Újbuda 40 19 3 5 13 146–122 +24 68
  6. Brasov Wolves 40 21 4 15 151–128 +23 67
  7. DEAC 40 15 4 3 18 136–136 0 56
  8. DVTK Jegesmedvék 40 13 2 4 21 132–136 –4 47
  9. UNI Győr ETO HC 40 9 1 3 27 94–146 –52 32
10. Titánok 40 10 1 29 92–192 –100 32
11. Dunaújvárosi Acélbikák 40 3 2 3 32 76–207 –131 16
Szeptember 17., péntek

Sport Club Csíkszereda–Titánok 6–1
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 10–4
Brasov Wolves–UTE 1–2 –hosszabbítás után
DVTK Jegesmedvék–UNI Győr ETO HC 5–2
MAC HKB Újbuda–DEAC 3–2 –h.u.

TUDNIVALÓK
A MAC után a DVTK is hazatért a szlovák élvonalbeli Extraligából a magyar-romániai Erste Ligába, ezzel együtt tehát nőtt is a sorozat mezőnye: idén 11 csapatos az EL, a nyolc anyaországi résztvevő pedig rekordot jelent.

A bajnoki kiírás az előző idényhez képest némileg változott: az alapszakasz után a 7–10. helyezettek a rájátszás-kvalifikáció során döntenek az utolsó két playoffhelyről (a párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak, s az előrébb végző csapatok játszhatják hazai pályán az első két mérkőzést.), onnantól pedig negyeddöntő, elődöntő, döntő szisztémában és az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcokkal haladunk a bajnokavatásig, ami hamarabb lesz, mint a divízió 1/A-világbajnokság Ljubljanában, amely május 2-án rajtol.

Alapszakasz: szeptember 17–február 19. (40 forduló)
Rájátszás-kvalifikáció: február 21–24-ig (további meccsnapok, amennyiben szükséges: február 25. és február 27.
Középdöntő és rájátszás: később kijelölendő időpontban
Tv:  M4 Sport, Digi Sport
Internet: nso.hu, jegkorongszovetseg.hu, ersteliga.hu, ice.hockey 

Szeptember 18., szombat
Sport Club Csíkszereda–UTE 1–2 – h.u.
Gyergyói Hoki Klub–Titánok 9–1
Brasov Wolves–Dunaújvárosi Acélbikák 8–1

Szeptember 19., vasárnap
FTC-Telekom–UNI Győr ETO HC 5–4
DVTK Jegesmedvék–MAC HKB Újbuda 2–5

Szeptember 20., hétfő
SC Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 8–4
Gyergyói Hoki Klub–UTE 0–3
Brasov Wolves–Titánok 7–4

Szeptember 24., péntek
Gyergyói HK (romániai)–SC Csíkszereda (romániai) 8–7 – szétlövéssel
Dunaújvárosi Acélbikák–UNI Győr ETO HC 1–5
DVTK Jegesmedvék–UTE 4–3 – szl.
MAC HKB Újbuda–FTC-Telekom 3–2  – szl.

Szeptember 26., vasárnap
Dunaújvárosi Acélbikák–DVTK Jegesmedvék 1–3
UNI Győr ETO HC–Titánok 2–1
DEAC–MAC HKB Újbuda 3–7
FTC-Telekom–UTE 4–1

Szeptember 28., kedd
FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 6–0
Titánok–DEAC 2–7

Szeptember 30., csütörtök
DEAC–Sport Club Csíkszereda 4–6
UTE–Gyergyói Hoki Klub 7–3
Dunaújvárosi Acélbikák–Brasov Wolves 0–12

Október 1., péntek
DVTK Jegesmedvék–Sport Club Csíkszereda 2–3
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 3–5
FTC-Telekom–UNI Győr ETO HC 4–2
Titánok–Brasov Wolves 0–8

Október 2., szombat
Titánok–MAC HKB Újbuda 1–2

Október 3., vasárnap
FTC-Telekom–Sport Club Csíkszereda 4–0
UNI Győr ETO HC–Gyergyói Hoki Klub 2–4
DEAC–Brasov Wolves 8–4

Október 4., hétfő
UTE–Sport Club Csíkszereda 3–1
DVTK Jegesmedvék–Brasov Wolves 3–4

Október 5., kedd
MAC HKB Újbuda–Gyergyói Hoki Klub 2–3 – sz. u.

Október 8., péntek
UTE–DVTK Jegesmedvék 2–1
Csíkszereda (romániai)–Brasov Wolves (romániai) 5–2
DEAC–FTC-Telekom 1–4
UNI Győr ETO HC–Titánok 6–3
MAC HKB Újbuda–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1

Október 10., vasárnap
UTE–DEAC 4–0
FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 2–1
Brasov Wolves–Gyergyói Hoki Klub 4–5
Dunaújvárosi Acélbikák–Titánok 1–0
UNI Győr ETO HC–MAC HKB Újbuda 1–5

Október 14., csütörtök
Gyergyói Hoki Klub–DEAC 3–2
Brasov Wolves–DVTK Jegesmedvék 7–2
Sport Club Csíkszereda–FTC-Telekom 5–0

Október 15., péntek
Sport Club Csíkszereda–DVTK Jegesmedvék 4–1
Brasov Wolves–DEAC 4–2
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 4–1

Titánok–UTE 4–3

Október 16., szombat
Titánok–UNI Győr ETO HC 1–5

Október 17., vasárnap
Brasov Wolves–FTC-Telekom 0–4
Sport Club Csíkszereda–DEAC 6–3
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 2–1
UTE–MAC HKB Újbuda 2–1 – h. u.

Október 22., péntek
UNI Győr ETO HC–DVTK Jegesmedvék 8–1
DEAC–Titánok 6–2

Október 24., vasárnap
Dunaújvárosi Acélbikák–MAC HKB Újbuda 3–9
DVTK Jegesmedvék–Titánok 1–5
DEAC–UNI Győr ETO HC 2–5

Október 28., csütörtök
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 1–3
MAC HKB Újbuda–Brasov Wolves 5–0 – megállapított eredmény
UNI Győr ETO HC–Sport Club Csíkszereda 3–4 – h. u.

Október 29., péntek
Titánok–Sport Club Csíkszereda 4–8
Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 1–3

FTC-Telekom–Brasov Wolves 5–0 – megállapított eredmény

Október 30., szombat
DVTK Jegesmedvék–DEAC 0–2
MAC HKB Újbuda–Gyergyói Hoki Klub 5–4

Október 31., vasárnap
FTC-Telekom–Titánok 6–0
Dunaújvárosi Acélbikák–Sport Club Csíkszereda 3–7

UNI Győr ETO HC–Brasov Wolves 5–0 – megállapított eredmény

November 1., hétfő
DEAC–Gyergyói Hoki Klub 4–6
MAC HKB Újbuda–Sport Club Csíkszereda 3–8

UTE–Brasov Wolves 5–0 – megállapított eredmény

November 4., csütörtök
Titánok–FTC-Telekom 1–0

November 5., péntek
UNI Győr ETO HC–DEAC 1–3
MAC HKB Újbuda–UTE 2–4

November 6., szombat
Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 4–2 

November 7., vasárnap
FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 5–2
Brasov Wolves (romániai)–Gyergyói HK (romániai) 6–7 – h. u.
Dunaújvárosi Acélbikák–UNI Győr ETO HC 3–2 – sz. l.
UTE–Titánok 7–1

November 16., kedd
UTE–DVTK Jegesmedvék 3–1
DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2
UNI Győr ETO HC–FTC-Telekom 1–2 

November 19., péntek
Sport Club Csíkszereda–UNI Győr ETO HC  3–2
Brasov Wolves–MAC HKB Újbuda 4–1
DVTK Jegesmedvék–UTE 4–3
Dunaújvárosi Acélbikák–Titánok 9–1

November 20., szombat
Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 2–6
Brasov Wolves–UNI Győr ETO HC 6–1

November 21., vasárnap
DEAC–DVTK Jegesmedvék 5–4
UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2
Sport Club Csíkszereda–MAC HKB Újbuda 4–1

November 22., hétfő
Gyergyói Hoki Klub–UNI Győr ETO HC 4–2

November 26., péntek
Gyergyói Hoki Klub–Sport Club Csíkszereda 4–5
DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom  1–5
DEAC–UTE 1–2 – szétlövéssel
UNI Győr ETO HC–MAC HKB Újbuda 3–10

November 28., vasárnap
MAC HKB Újbuda–DVTK Jegesmedvék 3–1
FTC-Telekom–DEAC 4–1
Sport Club Csíkszereda–Brasov Wolves 8–1
UTE–UNI Győr ETO HC 2–1

December 2., csütörtök
UTE–Sport Club Csíkszereda 3–2
FTC-Telekom–Brasov Wolves 5–1
Titánok–Gyergyói Hoki Klub 2–5

December 3., péntek
MAC HKB Újbuda–Brasov Wolves 5–1
DEAC–Titánok 7–0
UNI Győr ETO HC–SC Csíkszereda (romániai) 3–6)

December 4., szombat
Dunaújvárosi Acélbikák–MAC HKB Újbuda 4–3 – h. u.
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 5–3
UTE–FTC-Telekom 2–1 – sz. l.

December 5., vasárnap
Dunaújvárosi Acélbikák–Sport Club Csíkszereda 1–5
UNI Győr ETO HC–Brasov Wolves 3–6

December 6., hétfő
DEAC–Gyergyói Hoki Klub 3–5
UTE–Brasov Wolves 1–2
FTC-Telekom–Sport Club Csíkszereda 6–0

December 9., csütörtök
Gyergyói Hoki Klub–UTE 2–1
Brasov Wolves–Dunaújvárosi Acélbikák 6–2

December 10., péntek
Sport Club Csíkszereda–UTE 3–4 – szétlövéssel
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–1
DEAC–FTC-Telekom 3–6

December 12., vasárnap
Brasov Wolves–UTE 3–1
Sport Club Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 7–2

December 21., kedd
MAC HKB Újbuda–Titánok 4–2
Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 2–4
DVTK Jegesmedvék–DEAC 3–5

December 23., csütörtök
FTC-Telekom–DEAC
UNI Győr ETO HC–DVTK Jegesmedvék 3–4
Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 4–0

December 26., vasárnap
MAC HKB Újbuda–FTC-Telekom 1–4
Titánok–DVTK Jegesmedvék 3–1

DEAC–UTE

December 28., kedd
MAC HKB Újbuda–DEAC 2–3 – szétlövéssel
Brasov Wolves–Sport Club Csíkszereda 3–4 – szétlövéssel
Dunaújvárosi Acélbikák–FTC-Telekom 0–1
DVTK Jegesmedvék–Titánok 6–3
UNI Győr ETO HC–UTE 1–3

December 30., csütörtök
Sport Club Csíkszereda–Gyergyói Hoki Klub 7–2
DEAC–UNI Győr ETO HC  3–1
UTE–MAC HKB Újbuda 3–0
DVTK Jegesmedvék–Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 – szétlövéssel
FTC-Telekom–Titánok 5–2

Január 2., vasárnap
FTC-Telekom–UTE 2–3 – h. u.
DEAC–DVTK Jegesmedvék 5–4
UNI Győr ETO HC–Dunaújvárosi Acélbikák 4–3

Titánok–MAC HKB Újbuda 6–4

Január 4., kedd
DVTK Jegesmedvék–UNI Győr ETO HC – elmaradt, a DVTK 5–0-ra nyert
Dunaújvárosi Acélbikák–UTE 1–4
FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 2–4
Titánok–DEAC 1–6

Január 7., péntek
FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 3–2 – szétlövéssel
Titánok–UTE 4–3
Brasov Wolves–MAC HKB Újbuda 5–2
Sport Club Csíkszereda–DEAC 5–0 – megállapított eredmény
Gyergyói Hoki Klub–UNI Győr ETO HC – megállapított eredmény

Január 8., szombat
Sport Club Csíkszereda–UNI Győr ETO HC 5–0 – megállapított eredmény
Brasov Wolves–DEAC 5–0 – megállapított eredmény
Gyergyói Hoki Klub–MAC HKB Újbuda 4–3 – hosszabbítás után

Január 9., vasárnap
UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 3–2 – h. u.
Titánok–DVTK Jegesmedvék 4–8
Sport Club Csíkszereda–MAC HKB Újbuda 11–3

Január 10., hétfő
Brasov Wolves–UNI Győr ETO HC 5–0 – megállapított eredmény
Gyergyói Hoki Klub–DEAC 5–0 megállapított eredmény

Január 11. kedd
Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 1–4

Január 14. péntek
MAC HKB Újbuda–UNI Győr ETO HC 4–1
Sport Club Csíkszereda–FTC-Telekom 4–1
Gyergyói Hoki Klub–DVTK Jegesmedvék 5–3
Brasov Wolves–Titánok 8–1

Január 15. szombat
Dunaújvárosi Acélbikák–DEAC 3–7
Sport Club Csíkszereda–Titánok 8–6
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 4–1
Brasov Wolves–DVTK Jegesmedvék 5–4

Január 16., vasárnap
MAC HKB Újbuda–UTE 2–3
UNI Győr ETO HC–DEAC 0–1

Január 17., hétfő
Sport Club Csíkszereda–DVTK Jegesmedvék 3–2 – h. u.
Gyergyói Hoki Klub–Titánok 4–2
Brasov Wolves–FTC-Telekom 6–2

Január 18., kedd
UNI Győr ETO HC–Dunaújvárosi Acélbikák 2–0

Január 21., péntek
Gyergyói Hoki Klub–Brasov Wolves 40

Január 23., vasárnap
Brasov Wolves–Sport Club Csíkszereda 0–3

Január 27., csütörtök
DVTK Jegesmedvék–Brasov Wolves 5–1
FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 4–2
UNI Győr ETO HC–UTE 4–3 – szétlövéssel
Titánok–Sport Club Csíkszereda 5–4

Január 28., péntek
MAC HKB Újbuda–Sport Club Csíkszereda 4–3
DEAC–Brasov Wolves 3–2

Január 29., szombat
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 1–2 – szétlövéssel
UTE–FTC-Telekom 4–3 – h. u.

Január 30., vasárnap
MAC HKB Újbuda–UNI Győr ETO HC 7–3
DVTK Jegesmedvék–Sport Club Csíkszereda 2–4
Dunaújvárosi Acélbikák–Brasov Wolves 2–6

Január 31., hétfő
DEAC–Csíkszereda (romániai) 5–4 – szétlövéssel
Újpesti TE–Gyergyói HK (romániai) 2–3 – hosszabbítás után
Titánok–Brasov Wolves (romániai) 3–6

Február 1., kedd
DVTK Jegesmedvék–Dunaújvárosi Acélbikák 9–1
Titánok–FTC-Telekom 0–6

Február 2., szerda
DEAC–MAC HKB Újbuda 2–3

Február 4., péntek
MAC HKB Újbuda–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1
Gyergyói Hoki Klub–Brasov Wolves 5–2
DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom 7–8 – h. u.
UTE–DEAC 5–3
Titánok–UNI Győr ETO HC 4–3

Február 6., vasárnap
MAC HKB Újbuda–DVTK Jegesmedvék 4–3
UNI Győr ETO HC–FTC-Telekom 1–2
Sport Club Csíkszereda–Gyergyói Hoki Klub 8–3
DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 7–2
UTE–Titánok 4–2

Február 16., szerda
UNI Győr ETO HC–Gyergyói Hoki Klub 2–6

Február 17., csütörtök
DVTK Jegesmedvék–MAC HKB Újbuda 3–2
FTC-Telekom–Dunaújvárosi Acélbikák 9–0
Titánok–Gyergyói Hoki Klub 2–1

Február 19., szombat
MAC HKB Újbuda–Titánok 2–3
FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 7–6 – h. u.
Dunaújvárosi Acélbikák–DVTK Jegesmedvék 1–10
UTE–UNI Győr ETO HC 5–0

2022.06.05 10:03:59

Jégkorong DÉNES SZILÁRD, KOHÁN GERGELY

„Imádok hokizni, de már a saját hosszú távú és a családom érdekeit is szem előtt kell tartanom.”

2022.05.29 18:05:34

Jégkorong H. Á.

A harmadik harmad vége előtt Kanada 48 másodperc alatt egyenlített, a ráadásban Sakari Manninen döntött.

2022.05.25 23:37:45

Jégkorong BOBORY BALÁZS

NS-VÉLEMÉNY. Hazánk együttesei közül még egy sem indult ebben a sorozatban.

2022.05.15 23:01:09

Jégkorong CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Érthető módon, hiszen olyan jelenség verte ki a biztosítékot Romániában a korábbiaknál jóval nagyobb durranással, amellyel évtizedek óta együtt él a többségi nemzet törpekisebbségbe szoruló jégkorongos társadalma. Mondhatni pragmatikusnak tetsző belenyugvással, tekintve, hogy a székelyföldi hoki nélkül gyakorlatilag nem létezne e sportág a keleti szomszédban.