Erste Liga: egyenlített a Győr a Jegesmedvék ellen

2022.02.22. 20:42
Dalecky (jobbra) egy góllal járult hozzá a DEAC győzelméhez (Fotó: DEAC)
A negyeddöntőbe jutásáért zajló párharcok második mérkőzéseivel folytatódtak a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) rájátszásának küzdelmei: az alapszakaszt hetedik helyen záró DEAC hosszabbítás után másodszor is legyőzte a Titánokat, míg a hétfőn győztes DVTK ellen a Győr némi meglepetésre nyerni tudott Miskolcon, így egyenlített.

A Titánok alaposan felszívták magukat a hétfői 5–0-s zakó után, s valamivel több mint tíz perc játék után Jábor Bendegúz góljával vezetést szereztek, a DEAC otthonában. A hazaiak Berta Ákos révén egy perc múlva egyenlíteni tudtak, s a középső harmadban Jan Dalecky, majd Dominik Novotny – emberelőnyös – találatával meg is léptek, minden adva volt tehát ahhoz, hogy Gőz Balázsék újabb lépést tegyenek a nyolc közé.

Ez a lépés viszont csak nehezen jött nekik össze, mert a záró harmadban ismét megrázták magukat a fehérváriak, s előbb Reiter Attila használt ki 15 másodpercen belül egy emberelőnyös helyzetet, majd nyolc perccel a vége előtt Farkas Botond egyenlített – s mivel a folytatásban újabb gól már nem esett, jöhetett a hosszabbítás. Ebben a hazaiak bizonyultak jobbnak, Vladislav Kulesov révén 3:20 perc után megszerezve a győzelmet jelentő találatot. Ez pedig azt jelenti, hogy a DEAC akár a következő mérkőzésen kiharcolhatja a továbbjutást.

A mai másik meccsen is hasonlóan nagy küzdelem zajlott, ám Miskolcon azért a 60 perc elegendő volt a találkozó eldöntésére. A gól nélküli első harmad után a hétfőn még szokatlan üres kapus gólt szerző Szirányi Bence találatával vezetést szereztek a Jegesmedvék, de a záró harmadban előbb Odnoga Mátyás egyenlített, majd két és fél perccel a vége előtt Bödök Bence révén a vezetést is megszerezte a Győr. A gól után némileg elszabadultak az indulatok, ám az eredmény már nem változott, így a zöld-fehérek egyenlíteni tudtak.

Mindkét párharc csütörtökön folytatódik, a mostani vendégek lesznek akkor a házigazdák.

néző. V: Soós, Timár, Molnár, Vincze D.
DEAC: Hetényi – Gőz, Klimek / KLOZ (2), Jakabfy / Bogesics, Sándor F. / Sándor B. – Mazzag (1), KULESOV 1 (1), Spirko / Novotny 1, Sági Martin, Turcotte (1) / Borbát, Kozma F., Dalecky 1 / Berta 1, Molnár D., Almási (1). Edző: György József
TITÁNOK: Horváth D. – Mingazov, Dolinar / REITER A. 1 (1), Kóger B. / Farkas B. 1, Molnár G. (1) / Nochta – Krasnican (1), Lundin (1), Ambrus Cs. / Dudkin, NAGY Á. (1), Keceli-Mészáros / Mayer, Alapi, JÁBOR 1 / Csiszer, Dézsi Barnabás, Fekete. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések: 43–30
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 3/1
Kecskeméti Áron, pályaedző: – Nem lepett meg, hogy ez a mérkőzés sokkal szorosabb volt, mint hétfői, hiszen a Titánok csapata igazán jó formában játszik, nem véletlenül kapta el az alapszakasz végén a Csíkszeredát, a Gyergyót és a Brassót is. Szeretnénk messzire jutni a rájátszásban, ezért kicsit tartalékoltunk, de talán ennyire nem kellett volna…
Anatolij Bogdanov: – A meccs végeredménye nyilvánvalóan csalódás, de összességében jól játszottunk, és ha nem is a legszebben hokiztunk, igazi harcosokként küzdöttünk. Lélektani fölényben voltunk, amikor egy háromról kiegyenlítettünk, ráadásul megvolt a lehetőségünk a győztes gól megszerzésére is a rendes játékidő végén, éppen ezért fájó a hosszabbításos vereség.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0, a DEAC javára.

DVTK JEGESMEDVÉK–UNI GYŐRI ETO 1–2 (0–0, 1–0, 0–2)
Miskolc, 615 néző. V: Nagy A., Mach, Balla, Szabó D.
DVTK: Duschek – Doetzel, Wehrs / Kiss R. (1), SZIRÁNYI B. 1 / Hadobás, Vojtkó / Illés M., Farkas M. – Parnham, Seto, Walker / Galajda, Galanisz, Hajnik / Mattyasovszky, Miskolczi (1), Lövei / Szabad, Pecsét. Edző: Tokaji Viktor
GYŐR: TÓTH K. – Lendák, Tornyai / Bukor, Léránt / Kmec, Vas Márk / Béres, Kováts M. – BÖDÖK 1, Czakó, Szlama / Dézsi Bence, Schmál, Turbucz / Madácsi, Páterka, Szalma / Majoross B. (1), Nagy M., ODNOGA M. 1. Edző: Ladányi Balázs
Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 1/0
Kapura lövések: 33–29
Tokaji Viktor: – Sokban hasonlított ez a meccs a hétfő estihez: nem túl szép, de annál küzdelmesebb játék folyt a jégen. Beleestünk abba a csapdába, hogy nem tudtuk a kellő energiaszintet hozni.
Ladányi Balázs: – Annyiban különbözött ez a találkozó a korábbitól, hogy a végeredmény ezúttal a másik csapatnak kedvezett. Most is nagyon kiélezett csatát vívtunk. Ahogyan a vereséget követően, a győzelem után is le kell zárnunk a mérkőzést, és már a következőre kell koncentrálunk.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.