Erste Liga: 0–3-ról állt fel a MAC, de hosszabbításban kikapott

I. SZ.I. SZ.
2022.01.08. 19:57
A Gyergyó örült a MAC elleni meccs végén
Matias Haaranen hosszabbításban szerzett góljával 4–3-ra nyert a Gyergyói HK a MAC ellen a jégkorong Erste Liga egyetlen szombati mérkőzésén.

A gyergyószentmiklósiak már 28 másodperccel a kezdés után vezetést szereztek Haaranen révén, majd az első két harmadban 3–0-ra elhúztak. A MAC a harmadik húsz percben egyenlített, és jött a hosszabbítás, amely mindössze 26 másodpercig tartott, Haaranen újabb gyors góljával nyert a Gyergyó.

Szombatra másik két mérkőzést terveztek, de a Győr, illetve a Debrecen koronavírus miatti visszalépése után a Csíkszereda és a Brassó is 5–0-s győzelmet könyvelhetett el játék nélkül.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
GYERGYÓI HK (romániai)–MAC HKB ÚJBUDA 4–3 (2–0, 1–0, 0–3, 1–0) – hosszabbítás után
Gyergyószentmiklós. V:
Redai, Csata, Magyar (romániai), Andre
GYERGYÓ:
Rinne – HAARANEN 2 (1), Kozma Zs. / Fejes, Saari (1) / Ferenc-Csibi, Györfy / Péter Zs., Tódor – Bodó (1), B. Orbán (1), Tranca 1 (1) / CSÁSZÁR (3), Szabó K., Vincze G. / Sárpátki, Sylvestre, Vincze P. 1 / Bíró G., Sándor-Székely, Silló. Edző: Szilassy Zoltán
MAC: Bálizs – Pozsgai, K. Varga / GARÁT (2), Dóczi / Tóth Gergely, Macaulay – Izacky 1, Molnár B. (1), Weidemann / Dansereau (1), Schlekmann, Ritter 1 / Tóth R. 1, Kreisz B., Pápa (1) / Ravasz, Tóth P., Ádám. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 38–35. Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 6/1

SC Csíkszereda (romániai)–UNI Győr ETO HC 5–0 – megállapított eredmény
Brasov Wolves (romániai)–Debreceni EAC 5–0 – megállapított eredmény

1. Sport Club Csíkszereda 30 21 2 3 4 143–79 +64 70
2. FTC-Telekom 30 20 2 3 5 103–52 +51 67
3. UTE 32 16 8 2 6 100–59 +41 66
4. Gyergyói Hoki Klub 27 16 4 7 116–88 +28 56