Erste Liga: az Újpest kettővel, a Csíkszereda néggyel nyert

2021.10.29. 20:12
Nem okozott gondot az Újpestnek a Dunaújváros legyőzése (Fotó: Jani Martin)
Az Újpest 3–1-re nyert a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, míg a Csíkszereda 8–4-re győzte le a Titánokat, s a tabella élére állt.

Nem okozott gondot az újpestieknek a sereghajtó Dunaújváros legyőzése idegenben. A lila-fehérek a záró harmad előtt Varga Arnold és Sam Coatta góljaival vezettek 2–0-ra. Az utolsó játékrészben aztán Benk András révén növelte is előnyét az Újpest, de a hajrában szépítettek a hazaiak, így 3–1 lett a vége.

Összefoglaló

Az élmezőnyhöz tartozó Csíkszereda érdekes meccset vívott az utolsó előtti helyen álló Titánokkal idegenben. Az erdélyiek nem egészen kilenc perc után hátrányba kerültek, ezt követően azonban 3–1-re megnyerték az első harmadot. A második játékrészben ismét a Titánok talált be először, de ezt zsinórban négy csíkszeredai gól követte (2–7).

A záró játékrészben három perc alatt kétszer is szépítettek a hazaiak, ám közelebb férkőzni már nem tudtak, sőt: a 20. percben még egyszer eredményes volt a csíkszeredai csapat, amely 8–4-re nyert és az élre állt.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–ÚJPEST 1–3
(0–1, 0–1, 1–1)
Dunaújváros, 84  néző. V:
Berger, Haszonits, Mizsák, Horváth M.
DUNAÚJVÁROS: KRAJCOVIC – Bubnov, Pozsár / Benke, BOBCEK (1) / Erdély B., Szécsi / Druja, Somogyi N. – Kabatajev, Szappanos, Török / NÉMETH P. (1),  Ribcsik, SZŰCS I.  1 / Horváth Á., Németh Á., Tamás / Dudkin, Gebei G., Marosi. Edző:  Leo Gudas
ÚJPEST:    RAJNA – Balázsi, Stadel / Jago, Ph. Kiss / Kiss D. (1),  VARGA A. 1 (1) / Pokornyi – COATTA   1,  Kiss P., NÉMETH A. (1) / Benk  1,  Just, Kovács Alex / Csergő  (1),  Simon, Suter (1)  Balogh B., Kovács S., Nemes. Edző:  Virág Csaba
Kapura lövések: 35–52.
Gól – emberelőnyből:  2/0, ill. 3/0
Leo Gudas:
– Az első harmadban kissé lassúak voltunk, ami egy olyan csapat ellen, mint az UTE, nem fér bele. A második harmadtól felvettük a kesztyűt, végre korcsolyáztunk, ütköztünk, s bár kikaptunk, nem lehettünk teljesen elégedetlenek a látottakkal.
Virág Csaba: – A meccs első felében hoztuk a ránk jellemző játékot, ez a lövések számában is megmutatkozott. Kétgólos vezetés mellett elkényelmesedtünk, túl szépen akartunk hokizni, és nem helyeztünk nyomást a hazaiakra. Ezen javítanunk kell a jövőben.

TITÁNOK–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–8 (1–3, 1–4, 2–1)
Székesfehérvár, 374 néző. V: Kincses, Varjú, Molnár M., Árkovics.
TITÁNOK:  Belomojev / Szeles – Reiter A., Farkas B. / Dolinar (1),  Molnár G. / Kóger B., Nochta / Szabó P., Kucsma – Dézsi Barnabás, Lundin, Keceli-Mészáros / NAGY Á. 2,  FEKETE (2),  Ambrus Cs.  1 (1) / Szkakodub 1,  Alapi, Csiszer / Mayer, Szabó Cs., Győrffy. Edző: Anatolij Bogdanov
CSÍKSZEREDA:  Szamankov – Salló A. 2,  Láday / Kubát, Reisz / CASANEANU 1,  Gecse (1) – Sofron 1 (1),    Rokaly N., ROKALY SZ.  1 (1) / Fodor Cs., Stach  (1),  Szkacskov  (3) / Péter B. 1  (1),  BECZE T.  1 (2),      BÍRÓ T. 1 (3) / Péter A.  Edző:  Hozó Levente
 Kapura lövések: 23–51.
Gól – emberelőnyből:
7/2, ill. 8/3
Anatolij Bogdanov:
– Összességében úgy érzem, az eredmény nem tükrözi a meccs képét. Voltak lehetőségeink, de a második játékrészben sok volt a kiállítás, ami rávilágított, hogy a hátrányos védekezésen javítanunk kell a folytatásban. A legutóbbi Csíkszereda elleni meccsünk és e között ég és föld a különbség.
Hozó Levente: – Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, de úgy érzem, mégis uraltuk a játékot. A góllövéssel nem volt probléma, ám a védekezőzónánkat elhanyagoltuk. Le a kalappal a Titánok előtt, hogy végig küzdött és nem adta fel.