Erste Liga: ismét győzött, elődöntős a Gyergyói HK

V. Á.V. Á.
2022.03.08. 19:34
Elődöntős a Gyergyói HK (Fotó: Alexandra Sampetru/Brasov Wolves)
A magyar bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (az Erste Ligában) a rájátszás negyeddöntőjének 4. mérkőzésén a Gyergyói HK 2–1-re győzött a Brasov Wolves ellen, így 4–0-ra megnyerte a párharcot. Az SC Csíkszereda 5–2-re nyert a MAC újbuda ellen, s 3–1-re vezet a párharcban.

Az első harmadot 1–0-ra megnyerte a házigazda brassói együttes a Gyergyói HK ellen. A második harmadban egy perc elteltével egalizált a vendégcsapat, tíz perccel később pedig már vezetett is. Több találat nem esett a mérkőzésen, a Gyergyói HK söpréssel jutott az elődöntőbe. 1–2

Az alapszakaszgyőztes SC Csíkszereda ott van az elődöntő kapujában, miután 5–2-re győzött a MAC Újbuda ellen.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉSEK
BRASOV WOLVES (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 1–2 (1–0, 0–2, 0–0)
Brassó. Vezette:
Babic, Nagy A:, Kis-Király, Kövesi
BRASSÓ:
Polc – Williams (1), MacDonald / Boriszenko, Csernyuk / Bors, Raszulov / Gajdó T. – HUARD 1, Schaber, Zagidullin / Valchar (1), Gliga, Machala / KOVÁCS M., Molnár Zs., Gajdó B. / R. Vasile, A. Vasile, Buda. Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen, Kozma Zs. / SAARI (1), FEJES (1) / Imre, Ferenc-Csibi / Györfy, Sándor-Székely – B. ORBÁN 1, Császár (1), Bodó / Vincze P., Tranca, Sárpátki 1 / Silló, Szabó K. (1), Szigeti / Benedek, Péter Zs., Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 38–20
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 4/0
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–0 a Gyergyói HK javára
Dave MacQueen:
– Nem éreztem annyival jobbnak a Gyergyót, hogy egy meccset se nyerjünk meg. Minden összecsapás elején megvoltak a lehetőségeink, hogy gólokat szerezzünk, akár győzzünk is. Sajnos egyszer sem sikerült. Pofonegyszerű a hoki: ha nem találsz be többször, mint az ellenfeled, kikapsz.
Szilassy Zoltán: – Elképesztő teljesítmény a négy nullás összesített eredmény, az meg végképp, hogy a szezonban nyolcból nyolcszor vertük meg a Brassót. Most ünneplünk egy kicsit, aztán figyeljük, melyik csapat ellen következik a folytatás.

MAC HKB ÚJBUDA–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–5 (0–1, 1–3, 1–1)
Budapest,
Tüskecsarnok, 1023 néző. Vezette: Korbuly, Németh M., Vincze T., Vincze D.
MAC: Bálizs – GARÁT, Pozsgai / Tóth Gergely, Macaulay / Dóczi, Csollák / Tóth P., Ádám – SCHLEKMANN 2, Galoha, DANSEREAU (1) / Ritter, Molnár B., Djumic / Tóth R., Kreisz B. (1), Izacky / Pápa, Klíma, Stevens. Edző: Kangyal Balázs
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – KUBÁT 2, Salló A., Milam, O'Connor 1 / Gecse, Láday / Farkas T., Papp – SZKACSKOV 1 (1), Sofron (1), STACH (2) / Becze T., Lapenkov, Taratuhin / Péter B. (1), Részegh T. (1), Rokaly Sz. 1 / Casaneanu, Reisz, Rokaly N. Edző: Rico Rossi
Kapura lövések: 28–49
Gól – emberelőnyből: 1/0, ill. 3/0
Fegyelmi büntetések: végleges kiállítás (Dóczi, Láday)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1 az SC Csíkszereda javára
Kangyal Balázs:
– Sokkal jobban próbáltunk a képességeinkre és a tehetségünkre támaszkodni, mint kellett volna. Egy igazán sikeres csapat az alázatos munkával éri el a sikereit. Az utolsó tíz percben azért megmutattuk, nyerni szeretnénk, és ha ugyanezzel a mentalitással lépünk jégre csütörtökön is, nem lehetek elégedetlen.
Rico Rossi:
– Sikerült szintet lépni a játékunkban, de az ellenfél is keményebben játszott. Ugyanazt a forgatókönyvet láttam, mint az előző meccseken: kiegyensúlyozott játékot szoros állással, amíg az egyik csapat össze nem omlik. Szerencsére a MAC előbb tört meg, mint mi.