Erste Liga: a DEAC és az Újbuda is hosszabbításban nyert

2022.01.28. 21:22
A MAC vendégeként kapott ki a Csíkszereda (Fotó: Mudra László - MAC HKB Újbuda)
A jégkorong Erste Ligában a Debreceni EAC 3–2-re legyőzte a Brasov Wolves együttesét, a MAC Újbuda 4–3-ra megverte a Csíkszeredát – mindkét találkozó a hosszabbításban dőlt el.

A DEAC az első harmad 13. percében szerezte meg a vezetést Berta Ákos révén a Brasov Wolves ellen. A második harmadban alig telt el öt perc, amikor jött az egyenlítés, s az utolsó játékrészben meg is fordította a meccset a vendégcsapat. A debreceniek azonban nem adták fel, így a rendes játékidő vége előtt összejött az egyenlítés. A hosszabbításban két perc után megszületett a győztes találat, 3–2-re győzött a DEAC.

A másik mérkőzés is meglehetősen izgalmasan alakult: a Csíkszereda tíz perc után vezetett, ám még az első harmad hajrájában három gólt szerzett a MAC Újbuda. A romániai együttes azonban óriásit küzdött, s a kétgólos hátrányt még a második harmadban ledolgozta. Mivel az utolsó harmadban nem esett gólt, jöhetett a hosszabbítás – akárcsak a DEAC–Brasov Wolves összecsapáson, itt is két perc után jött a mindent eldöntő hazai gól: az Újbuda örülhetett a 4–3-as sikerének.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
DEBRECENI EAC–BRASOV WOLVES (romániai) 3–2 (1–0, 0–1, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után
Debrecen, 450 néző. Vezette: Gangel, Németh M., Mizsák, Sipos
DEAC:
HETÉNYI – Gőz, Klimek / KLOZ (2), Vokla / Jakabfy, Sándor F. – DALECKY 1, Spirko (1), Kulesov / Sági Martin (1), Novotny, TURCOTTE 1 / Almási, Berta 1, Molnár D. / Bogesics, Kozma F., Mazzag. Edző: György József
BRASSÓ: POLC – Boriszenko, Raszulov / MacDonald, Williams / Bors-Huba, Csernyuk / Gajdó T., Ráduly N. – Gajdó B., Gliga, VALCHAR 1 (1) / Kovács M., Hunt (1), SCHABER 1 (1) / R. Vasile, Molnár Zsombor, A. Vasile / Buda, Szőcs. Edző: Dave MacQueen
Kapura lövések: 34–30. Gól – emberelőnyből: 6/0, 5/1
Kecskeméti Áron (másodedző): – A kupahétvége sokat kivett a csapatból, az elején nem igazán találtuk a ritmust, de a végére szerencsére belelendültünk. Úgy látszik, jól védekezünk kettős emberhátrányban, a Fehérvár elleni meccshez hasonló végjátékot élhettünk át. A csapat megmutatta a karakterét, vert helyzetből állt fel, a hosszabbításban pedig egyértelműen uralta a játékot.
Dave MacQueen: – Éjszaka újabb kulcsjátékosunk dőlt ki, így összesen hat alapember nélkül léptünk pályára. Ennek tükrében igazán jó meccset vívtunk a kemény Debrecennel, és a végén karnyújtásnyira volt a győzelem, de két percen keresztül sem tudtunk kettős emberelőnyben betalálni.

MAC HKB ÚJBUDA–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 4–3 (3–1, 0–2, 0–0, 1–0) – hosszabbításban
Budapest, Tüskecsarnok, 574 néző. Vezette: Haszonits, Babic, Árkovics, Balla
MAC: BÁLIZS – POZSGAI (1), Csollák / Garát (1), Dóczi / Tóth Gergely, K. Varga / Tóth P. – SCHLEKMANN (2), GALOHA 2, DANSEREAU (2) / Klíma, Molnár B., Djumic 1 / Stevens, Kreisz B., Tóth R. / Ádám 1, Ritter (1), Nádor. Edző: Kangyal Balázs
CSÍKSZEREDA: ADORJÁN A. – Gecse, Láday / Milam (1), O'CONNOR (2) / Kuljas, Salló A. / Kubát, Papp – Péter B., Részegh T. 1, Rokaly N. / Fodor Cs., LAPENKOV 2, Taratukin (1) / Reisz, Szkacskov, Stach (1) / Casaneanu, Farkas T. Edző: Rico Rossi
Kapura lövések: 33–38. Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 3/1