Erste Liga: kikapott az FTC, az Újpest az élre állt

K. B.K. B.
2022.01.04. 21:19
A Ferencváros kikapott a MAC Újbudától (Fotó: FTC)
A listavezető FTC–Telekom 4–2-es vereséget szenvedett a MAC HKB Újbuda ellen, az Újpest 4–1-re legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat, míg a DEAC 6–1-re nyert a Titánok ellen a férfi jégkorong Erste Liga keddi játéknapján, amelyen a Győr és a DVTK összecsapása elmaradt.

Az első felvonásban nem született gól a Ferencváros és a MAC mérkőzésén, ám a másodikban a vendégek megszerezték a vezetést (0–1). Az FTC a záró etap elején egyenlített, de a MAC válaszként erre újabb két találatot jegyzett. A végjátékban további egy-egy gól született, az újbudaiak tehát 4–2-es diadalt arattak.

Az Újpest és a DAB meccsén az első harmad 1–1-es döntetlennel zárult, míg a másodikban kétgólos előnyre tettek szert a vendék újpestiek (1–3), akik a záró felvonásban tovább tudták növelni a különbséget, s 4–1-re győztek. Az Újpest sikerével átvette a vezetést a tabellán.

A DEAC mindhárom játékrészben két gólt lőtt, a hazai Titánok a záró felvonásban csap szépíteni tudtak, így 6–1 lett a vége.

Koronavírusos megbetegedések miatt az UNI Győr ETO HC soron következő négy mérkőzése elmarad, így a keddi, DVTK elleni is. Az Erste Liga szabályai szerint a mérkőzéseket nem játsszák le, a győzelemért járó három pontot 5–0-s gólkülönbséggel a vétlen csapatok kapják.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

FTC-TELEKOM–MAC HKB ÚJBUDA 2–4 (0–0, 0–1, 2–3)
Tüskecsarnok, 482 néző. V: Nagy A., Pálkövi Zs., Kocsány, Váczi D.
FTC: Arany G. – Boros, Kärmeniemi / Seregély, McFadden / Bohunicky 1, Hegyi Á. / Bán, Sarcia – Pavuk, NAGY G. (1), Somogyi B. / Tóth A., FOWLIE 1, Tóth Gergő / Kóger D., TAMMINEN (2), Komáromy / Galántai, Farkas S., Roczanov. Edző: Fodor Szabolcs
MAC: BÁLIZS – Pozsgai, K. Varga / Garát, Dóczi / TÓTH GERGELY 1, Macaulay / Tóth P. – Klíma, Tóth Richárd (1), Izacky / DANSEREAU (3), Kreisz, SCHLEKMANN 2 (1) / Molnár B., Weidemann, Djumics 1 / Pápa, Ritter, Ádám. Edző: Kangyal Balázs
Kapura lövések: 46–40
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 6/1
Fodor Szabolcs: – Fejben nem sikerült hoznunk azt a szintet, ami a sikerhez szükséges, nem azt a játékot játszottuk, amit kell. A jégkorong igazságos sport, nem érdemeltünk volna győzelmet. Ez nem a Fradi-hoki volt, és nem az a játék, ami bármelyik csapat ellen elég lenne ebben a ligában.
Kangyal Balázs: – Minden volt, csak jó meccs nem, de valami mindig történt, ami előremozdított minket – vagy egy emberelőny, vagy egy gól, vagy valami más. Nyugodtan alakulhatott volna fordítva is a végeredmény, ezt kár volna tagadni, ám tettünk azért, hogy ezúttal mi jöjjünk ki győztesen a meccsből.

DAB–ÚJPESTI TE 1–4 (1–1, 0–2, 0–1)Dunaújváros, 200 néző. V: Babic, Gangel, Kövesi, Mizsák
DAB:
KOVÁCS D. – Bubnov, Szécsi / Benke, Bobcek / Erdély, Tkacsenko / Druja – Ribcsik, Stuchlik, Szappanos / Szűcs I., Tamás, Németh P. / Horváth Á. (1), PINCZÉS O. (1), NÉMETH Á. 1 / Marosi, Somogyi N. Edző: Leo Gudas
UTE: RAJNA – Stadel, Pokornyi / JAGO (2), Horváth A. / Ph. Kiss (1), Kiss D. – Németh A., SUTER 2, KISS PATRIK (3) / Kovács Alex (1), Coatta 1, Just 1 / Zsigmond, Robichaud, Csergő / Kovács S., Balogh. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 23–53
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 2/0
Leo Gudas: – Jól kezdtünk, vezettünk is, de sajnos az első és a második harmad hajrájában is hibáztunk, így mindkétszer az utolsó másodpercekben kaptunk gólt. Jobban kellett volna élnünk a lehetőségeinkkel, különösen kettős emberelőnyben. A munkára nem lehet panaszom, dolgoztunk végig, de a koncentrációval akadtak problémáink.
Virág Csaba: – Bár általában jellemző ránk, hogy jól kezdünk, most nem így volt, ezért is volt fontos az első harmad utolsó másodperceiben szerzett gólunk. A második felvonástól egyre inkább erőre kaptunk, kulcsfontosságú volt a kettős hátrány kivédekezése. Cseréről cserére jobbak lettünk, a harmadik húsz percben még rá is tudtunk tenni egy lapáttal, így megérdemelten nyertünk.

TITÁNOK–DEAC 1–6 (0–2, 0–2, 1–2)
Székesfehérvár, 222 néző. V: Timár, Mach, Fényi S., Kedves A.
TITÁNOK: Belomojev – Dolinar, Mingazov (1) / Dobmayer, Farkas B. / Kóger B., Nochta / Molnár G. – Krasnican 1, Lundin (1), Dudkin / Ambrus G., Alapi, AMBRUS CS. / Mayer, NAGY Á, Jábor / Csölle. Megbízott edző: Arany Máté
DEAC: ANTEK – Szmirnov, Kloz (2) / Sándor F. 1, Jakabfy / Vokla, Bogesics – DALECKY 1 (3), KULESOV (2), SPIRKO 2 (2) / Kozma F., Mazzag, Sági Martin 1 / KARMAJEV 1 (1), Glotov, Molnár D. / Kókai. Edző: György József
Kapura lövések: 24–33
Gól – emberelőnyből: 0/3, ill. 1/3
Arany Máté: – Az összkép alapján ez nem hat egyes meccs volt, sőt, az első két harmadban még jobbak is voltunk. Ám kijött a rutinbeli különbség, minden pici hibát megtorolt az ellenfél. Kaptunk hat elkerülhető gólt, ami csalódást keltő, mert megvolt a lehetőségünk a győzelemre, de az ellenfél kapusa jól védett. Döntő különbség volt, ahogy a két csapat a kapuk előtt játszott.
György József: – Nem volt ekkora különbség a két csapat között. A hazaiaknak is sok lehetőségük volt, főleg az első harmadban. Abban máshogy is alakulhatott volna az eredmény, de mi éltünk a helyzeteinkkel. Ez fokozatosan növelte az önbizalmunkat és egyre bátrabban tudtunk játszani. A hazaik kinyíltak, mert muszáj volt nekik, mi pedig ezt kihasználtuk. Örülök a fiatal kerettel megszerzett három pontnak!