Erste Liga: a Csíkszereda 8 gólt ütött, az FTC nehezen nyert

D. Sz., K. Zs.D. Sz., K. Zs.
2022.02.06. 21:16
Győri helyzet az FTC kapuja előtt (Fotó: Uni Győr ETO HC)
Az éllovas Csíkszereda gólokban gazdag mérkőzésen 8–3-ra nyert a Gyergyó ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján. Az FTC idegenben, az Újpest, a MAC és a Debreceni EAC hazai jégen aratott sikerrel tudta le a játéknapot.

Egymás között döntötte el a két székely klub az alapszakasz első helyét. A Csíkszereda a második harmadban átgázolt a vendég Gyergyón, amely így a meccset és a tabellaelsőséget is bukta. Már egy csapat sem érheti utol a csíkiakat, akik utolsó alapszakasz-meccsüket játszották. Így az e heti ligaszintű pihenőhéten kívül még egyet azzal tölthetnek, hogy regenerálódjanak és figyeljék a többieket, kit válasszanak ellenfélnek a rájátszás első körében.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 8–3 (1–1, 5–0, 2–2)
Csíkszereda, 550
néző. V: Mihai, Radu, Filip (románok), Bandi (romániai).
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Milam (1), O'Connor / KUBÁT 1 (2), Salló A. (1) / Gecse 1, LÁDAY (2) / Farkas T., Papp – Részegh T. (1), Sofron 1, Stach / Becze T. 1 (1), FODOR CS. 1 (2), Taratukin 1 / Lapenkov 1 (1), Péter B. (1), SZKACSKOV 1 (4) / Casaneanu, Reisz, Rokaly N. Edző: Rico Rossi
GYERGYÓ: Demeter (Ruczuj)– Haaranen, Kozma Zs. / Fejes, Saari 1 / Ferenc-Csibi, IMRE (2) / Györfy, Péter Zs. – Bodó, Császár 1, B. Orban / Silló, Szabó K. (1), Szigeti / DiDiomete, Sárpátki 1, Tranca / Bíró, Sándor-Székely, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 28–25
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 4/0
Fegyelmi büntetések: végleges kiállítás (Devin DiDiomete)
Rico Rossi:
– Olyan csapat benyomását keltettük, amely valóban az első helyre való. A rájátszásig még vannak találkozóink a román bajnokságban, a hátralévő időszakban olyan apró finomításokra lesz szükség, amelyek által megtanuljuk, mit kell tennünk az adott helyzetben.
Szilassy Zoltán: – Hatperces rövidzárlatunk a győzelmünkbe került. Ami előtte és utána történt, kielégítő volt. Tanulság, hogy egyetlen pillanatra sem szabad kiengedni egy ilyen erős csapat ellen. Agresszívebben és keményebben kell jégkorongoznunk.

UNI GYŐR ETO–FTC-TELEKOM 1–2 (0–1, 1–0, 0–1)
Győr, 559
néző. V: Babic, Mach, Kövesi, Pályi-Kiss
GYŐR: Tóth K. – Kmec, Tornyai / Bukor, Vas Márk / Kováts, Lendák (1) / Léránt – Dézsi Bence, Schmál, Turbucz / Bödök, Czakó, Szlama / Madácsi, Páterka 1, Szalma / Majoross, Nagy M., Odnoga M. Edző: Ladányi Balázs
FTC: ARANY – BOROS, MCFADDEN (1) / Kärmeniemi, Seregély Máté / Bohinucky, Hegyi Á. (1) / Galántai, Sarcia / Kulmala, Nagy G., Pavuk / FOWLIE 1 (1), Tamminen (1), TÓTH A. 1 / Hajós, Kóger D., Somogyi B. / Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 39–26
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 2/0
Ladányi Balázs:
– Megnehezítettük a Fradi dolgát. Sőt lehet azt mondani, hogy a játék és a helyzetek képe alapján még pontot, pontokat is érdemeltünk volna, de sajnos nem kaptunk. A munkát beletettük, egy szavam sem lehet.
Fodor Szabolcs: – Az első harmadban domináltunk, talán ettől elkényelmesedtünk, pedig egy gól a hokiban nem nagy előny, átaludtuk a második harmadot. Ott minden leállt, de a harmadik játékrészben újra elkezdtünk játszani. Negyven percig jók voltunk, a többi húszat kitörölnénk az emlékezetünkből.

ÚJPEST–TITÁNOK 4–2 (1–0, 0–2, 3–0)
Megyeri út, 435
néző. V: Varjú, Haszonits, Molnár M., Pálkövi Botond
ÚJPEST: Rajna – Pokornyi (1), Stadel / Jago (1), Ph. Kiss / Kiss D., Varga A. (1) – Kiss P. (1), Németh A. 1, Suter 1 / COATTA 2, JUST (2), Kovács Alex (1) / Balogh B., Kovács S., Nemes / Csergő, Zsigmond. Edző: Virág Csaba
TITÁNOK: SZELES – Mingazov (1), Gribkov (1) / Reiter A., Kóger B. / Farkas B., Dolinar – Krasnican 1, Lundin, Ambrus Cs. / Dudkin, Fekete, Keceli-Mészáros / Nagy Á. (1), Csiszer 1, Dézsi Barnabás (1). Edző: Anaotolij Bogdanov
Kapura lövések: 51–20
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 2/0
Virág Csaba:
– Túlságosan akartuk a győzelmet, ezért görcsösen játszottunk. Egyébként minden a terv szerint alakult, csak a középső harmadban felesleges kockázatot vállaltunk támadásban, és nem figyeltünk eléggé hátul, így több létszámfölényes megugrása volt a Titánoknak, amiből gólt, gólokat kaptunk. Szerencsére időben javítottuk a hibáinkat.
Anatolij Bogdanov: – Rövid volt a padunk, de megharcoltunk minden centiért a jégen. Sokat fejlődtünk az őszi, Újpest elleni Magyar Kupa-meccs óta, akkor mintha nem is ugyanabban a ligában játszottunk volna. Az eredmény frusztráló, mert egy pontot megérdemeltünk volna, de elégedett vagyok a fiúkkal.

DEAC–DAB 7–2 (2–0, 3–1, 2–1)
Debrecen, 223
néző. V: Salánki, Pálkövi Zs., Szabó D., Sipos.
DEAC: Hetényi – Gőz (1), Klimek (1) / Kloz (1), Vokla (2) / Bogesics (1), Sándor F. 1 – Dalecky 1, Kulesov 1, Spirko (1) / Novotny, Sági Martin, Turcotte / Almás (1), BERTA 2 (1), MOLNÁR D. 1 (2) / Mazzag (1), Kozma F. 1, Borbát (1). Edző: György József
DAB: Krajcovic – Bobcek, Benke / Szécsi, Druja / Lescovs, Tkacsenko (1) – Pozsár, Ribcsik 1 (1), Németh P. / Szűcs I. 1, Szappanos, Pinczés O. (1) / Horváth Á., Lőczi, Tamás / Marosi, Németh Á. Edző: Azari Zsolt
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 3/0
Kapura lövések: 62–30
György József:
– Tartottam attól, hogy mivel már semmi tétje nem volt a meccsnek, a fiúk félvállról veszik a találkozót, ezért azt kértem, játszanak bátran, akár egyénieskedhetnek is, csak ne lassuljanak bele a találkozóba. Igazán felszabadultan játszottunk, nekem mindenesetre tetszett. Pénteken megnevezzük, hogy a Győrt vagy a Titánokat választjuk a legjobb nyolc közé jutáshoz.
Azari Zsolt: – Az első harmad után 28-3 volt a kapura lövés a Debrecen javára. Egyszerűen nem értem, hogy lehet ilyen lélektelenül játszani. A folytatásban már voltak szebb pillanataink, de súlyos egyéni hibák miatt csak kaptuk a gólokat. A harmadik harmadban tizenöt percig hokicsapatot idéző teljesítményt nyújtottunk, azzal elégedett vagyok.

MAC HKB ÚJBUDA–DVTK JEGESMEDVÉK 4–3 (0–1, 3–2, 1–0)
Tüskecsarnok, 442
néző. V: Rencz, Németh M., Kis-Király, Mizsák
MAC: Bálizs – Macaulay, Garát / Tóth Gergely, Pozsgai / Dóczi, Csollák – SCHLEKMANN 1 (1), GALOHA 1 (2), Dansereau 1 / Molnár B., Djumic, Tóth R. / Ritter (1), Stevens, Kreisz B. 1 / Ádám, Nádor, Pápa. Edző: Kangyal Balázs
DVTK: Duschek – Doetzel, Wehrs / Kiss R., Szirányi B. / Hadobás, Vojtkó – Parnham 1, SETO (2), Walker / Galajda, Hajnok, Mattyasovszky 1 / ELGESTAL 1 (1), Miskolczi, Szabad / Farkas M., Ritó. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 32–31
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 5/2
Kangyal Balázs:
– Az ötödik helyen zárni az Erste Ligában a mi költségvetésünkkel, húszéves srácokkal kiemelkedő teljesítmény. Nyilván a playoff más kávéház lesz, de ezen a mérkőzésen vert helyzetből, ennyi kiállításból így felállni és fordítani... Erős üzenetet küldtünk, kiváló csapatmunka volt.
Tokaji Viktor: – A mérkőzés tanulsága ugyanaz, mint amit már rég le kellett volna szűrnünk az idény során: nem lehetünk saját magunk ellenségei! Nem használtuk ki a helyzeteinket, hat percig voltunk emberelőnyben, elszúrtuk, és bár három egyre vezettünk, összességében nem érdemeltünk győzelmet. Ha playoffcsapat szeretnénk lenni, több energiát és munkát kell beletennünk a jégen.