Erste Liga: ismét nyert az FTC; egyenlített az Újpest

V. Á.V. Á.
2022.03.02. 20:50
Az Újpest egyenlített a DEAC elleni párharcban (Fotó: Jani Martin)
A magyar bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) negyeddöntőjének második mérkőzésén a Ferencváros ismét legyőzte a DVTK Jegesmedvéket (4–3), míg az Újpest a DEAC ellen diadalmaskodott (4–2).

Az FTC az újabb sikerével már 2–0-ra vezet a DVTK ellen az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban. Az Újpest a győzelmével egyenlített, 1–1-re áll debreceni riválisa ellen.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
FTC-TELEKOM–DVTK JEGESMEDVÉK 4–3 (0–1, 3–1, 1–1)
Tüskecsarnok, 545
néző. V: Nagy A., Mach, Pálkövi Bo., Kis-Király.
FTC:
Arany G. – Kärmeniemi, Seregély / Hegyi Á., MCFADDEN 1 / Bohunicky, Boros / Bán, Sarcia – KULMALA 1 (1), NAGY G. (2), Tamminen 1 / Pavuk, Tóth A., Fowlie (1) / Hajós, KÓGER D. 1, Somogyi B. (1) / Farkas S., Roczanov, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
DVTK: Duschek – Kiss R., Szirányi B. / Hadobás, Vojtkó / Farkas O., Illés / Ritó – Parnham, SETO 1, WALKER (2) / Galajda, Galanisz, Lövei / Elgestal 1, HAJNÍK 1, Miskolczi / Farkas M. (1), Mattyasovszky, Szabad (1). Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 47–43.
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 3/1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az FTC javára
Fodor Szabolcs:
– Nagyon jó jégkorongmérkőzés volt, abszolút rájátszásmeccs, a sportág minden szépségével. Férfias küzdelemben mindkét csapat a maximumot adta, küzdött, hajtott, ami kiváló játékot eredményezett. Óriási eredmény, hogy megint sikerült egy szoros mérkőzést megnyernünk, erre lehet építeni.
Tokaji Viktor: – Kicsit nehezen rajtoltunk, de tartottuk magunkat, majd a vezetést is megszereztük, ugyanakkor playoffmeccsen ilyen könnyű gólokat nem szabad kapni. Ettől függetlenül remek találkozót játszottunk, más kérdés, hogy amikor kicsit közelebb kerültünk, a Fradi rendre meglépett. Megvoltak a helyzeteink, ám az utolsó másodpercekben mindig közbejött valami, egy blokk, egy bot vagy éppen Arany Geri.

ÚJPEST–DEAC 4–2 (4–1, 0–1, 0–0)
Megyeri út
, 437 néző. V: Rencz, Kincses, Váczi, Kedves A.
UTE: RAJNA – Pokornyi, Stadel / Jago, Ph. Kiss / Kiss D., VARGA A. (1) – KISS PATRIK (1), Németh A. 1, Suter / Coatta, Just, KOVÁCS ALEX 1 / Balogh B., Kovács S., Nemes / CSERGŐ 1 (1), Robichaud (1), Zsigmond 1. Edző: Virág Csaba
DEAC: Hetényi Z. – Gőz, Klimek / Kloz (1), Vokla / Bogesics, Sándor F. / Jakabfy – DALECKY 1, Kulesov, Spirko (1) / Novotny, Sági Martin (1), Turcotte / Almási, BERTA (1), Molnár D. 1 / Kozma F., Mazzag. Edző: György József
Kapura lövések: 34–43.
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 2/1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Virág Csaba:
– Az első debreceni gól kicsit megfogott minket, utána azonban nagyon jól reagáltunk. Kiemelném a negyedik sorunkat, sokat tett hozzá a csapat játékához és az eredményhez. Sajnáljuk, hogy Robichaudnem tudott többet játszani a sérülése miatt, megérdemelte volna a jégidőt. A második harmad végén valamelyest beszorultunk, de próbáltunk a harmadikra sokkal fegyelmezettebben kijönni. Elégedettek vagyunk, örülök, hogy sikerült egyenlítenünk!
György József: – Ez a mérkőzés az első harmadban eldőlt, „elfelejtettünk kijönni” az öltözőből. A második és a harmadik játékrészben tudtuk azt a játékot játszani, amit legutóbb, megvoltak a helyzeteink, ám nem sikerült gólra váltani őket. Próbálkoztunk, de Rajna Miki megint szenzációsan védett. Ami pozitívum, hogy négy egy után is vissza tudtunk jönni a meccsbe.