Erste Liga: a DVTK kiütéses győzelme a Dunaújváros ellen

R. P.R. P.
2022.02.01. 20:17
Nagyon sima győzelmet aratott a DVTK (Fotó: Rasi Richárd)
A jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a DVTK Jegesmedvék 9–1-re legyőzték a Dunaújvárosi Acélbikákat.

A DVTK már az első harmadban megmutatta, hogy ma semmi esélyt sem akar adni ellenfelének. A 18 kapura lövéssel szemben az Acélbikák csak kétszer kísérleteztek. A Jegesmedvék két gólt is ütöttek Szirányi Bence és Brett Parnham révén.

A második 20 percben még jobban nőtt a két csapat közötti különbség annak ellenére, hogy a Dunaújváros sokkal aktívabban játszott. Ezt a játékrészt 5–1-re hozta a diósgyőri alakulat úgy, hogy a szépítő találatot 7–0 után, négy másodperccel a vége előtt ütötték a vendégek.

A harmadik harmadban újabb két gólt szereztek a hazaiak, így a vége 9–1 lett.

Galanisz Nikandrosz egy gólt ütött, további hármat előkészített, ezzel a mezőny legponterősebb játékosa lett.

Az FTC Telekom is hasonlóan meggyőző teljesítménnyel kerekedett felül vendégként a Titánokon. Ezen a meccsen is a második harmadik volt a legtermékenyebb a gólok szempontjából. A vége sima 6–0 lett a zöld-fehéreknek, Nagy Gergő két gólt is vágott a hazaiak hálójába.

A Ferencváros továbbra is a negyedik helyen állnak a tabellán, és a Titánok sem mozdultak el az utolsó előtt pozícióból.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

DVTK Jegesmedvék–Dunaújvárosi Acélbikák 9–1 (2–0, 5–1, 2–0)
Miskolc, 485 néző. V: Nagy A., Tímár, Kis-Király, Vincze D.
DVTK: KISS B. – WEHRS (3), Doetzel (1) / Hadobás (1), SZIRÁNYI B. 1 (1) / Illés (1), Vojtkó (1) / Farkas O. (1), Pecsét – WALKER 1 (1), Parnham 1, SETO 1 (2) / Galajda (1), GALANISZ 1 (3), Hajnik 1 / Mattyasovszky 1, Miskolczi, Elgestal 1 (1) / Ritó, Farkas M. 1, Szabad. Edző: Tokaji Viktor
DAB: Krajcovic (Kovács D.) – Szécsi, Tkacsenko / Erdély B., Benke / Lescovs, Druja / Pozsár, Bubnov – Szappanos, Horváth Á., Németh Á. / Tamás, Stuchlik, Szűcs I. (1) / Pincés O., Németh P., Ribcsik 1 / Lőczi, Somogyi B., Marosi. Edző: Azari Zsolt
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 2/0. Kapura lövések: 60–22
Tokaji Viktor:
– Sokat dolgoztunk ezért a játékért és a gólokért. Visszakaptam azt a szabásmintát, amelyet a fiúknak rajzoltam. Van fizikumunk, kellően koncentrálunk, és végre elhisszük, hogy tudunk hokizni.
Azari Zsolt: – Négy nap alatt ez volt a harmadik mérkőzésünk. Nem vagyunk hozzászokva az ilyen sorozatokhoz, nincs meg a kellő erőnlétünk. A technikai tudásunk sem megfelelő, továbbá ezúttal nagy adag félelem is volt bennünk. Szörnyű volt a meccs, de legalább nem kaptunk tízet.

Titánok–FTC-Telekom 0–6 (0–1, 0–4, 0–1)
Székesfehérvár, 296 néző. V: Babic, Pálkövi Zs., Dorner, Muzsik.
TITÁNOK: Belomojev – Dolinar, Mingazov / Reiter A., Dobmayer / Farkas B., Kóger B. / Nochta, Molnár G. – Krasnican, Lundin, Ambrus G. / Keceli-Mészáros, Fekete, Ambrus Cs. / Dudkin, Alapi, Nagy Á. / Győrffy, Parragi, Csiszer. Edző: Anatolij Bogdanov
FTC: NAGY K. – McFadden 1, Boros / Seregély Máté, Kärmeniemi / Hegyi Á. (1), Bohunicky 1 / Sarcia, Galántai – PAVUK (2), Kulmala (2), NAGY G. 2 / Fowlie (1), TAMMINEN 1 (1), Tóth A. / Kóger D. (1), Hajós, Somogyi B. (1) / Farkas L., Roczanov, Tóth Gergő 1. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 18–45. Gól – emberelőnyből: 2/0, ill. 2/1
Anatolij Bogdanov:
– Csalódott vagyok, mert az első harmadban jól játszottunk, de a második utolsó perceiben és a harmadikban úgy teljesítettek a fiúk, mint a szezon elején, nem volt köztük összhang.
Fodor Szabolcs: – Tudjuk jól, felkészülten kell érkezni a Titánokhoz, mert nagyon szervezett, gyors, fiatal csapatról beszélünk. Már megtapasztaltuk a bőrünkön, hogy ha nem azt csináljuk amit kell, akkor megüthetjük a bokánkat. Szerencsére sikerült hatvan percig tartani magunkat a tervezett játékhoz, fontos pontokkal térhetünk haza.