Erste Liga: a hosszabbításban húzta be a derbit az Újpest

Cs. B.Cs. B.
2022.01.02. 21:30
A hosszabbításban húzta be a derbit az Újpest (Fotó: Micheller Szilvia/fradi.hu)
Az Újpest a hosszabbításban múlta felül (3–2) a címvédő Ferencvárost, míg a Győr 4–3-ra legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat, a DVTK pedig egy szinte megnyert meccset bukott el a DEAC ellen a jégkorong Erste Liga újévi játéknapján, vasárnap.

Nem túlzás azt mondani, hogy az alapszakasz végkimenetele szempontjából is fontos volt a mindig kiemelt figyelmet kapó derbi. Az összecsapás előtt a listavezető Csíkszeredával azonos pontszámmal álló (64), de kevesebb meccsszámú FTC a legutóbbi 12 mérkőzése mindegyikén szerzett pontot, 11-et rendes játékidős győzelemmel zárt, és egymást követő hat győztes meccsnél tartott. A 61 ponttal harmadik helyezett, az éllovastól három ponttal lemaradó UTE sem panaszkodhatott, zsinórban három győzelemnél járt.

Ráadásul 2017 januárja, a tragikus veronai buszbaleset óta a bajnoki pontokon és a presztízsen kívül a Vígh Balázs-vándorkupa is extra rangot ad a mérkőzésnek. A kupát a tragikus veronai buszbalesetben elhunyt, a pályafutása során a Ferencvárosban és az Újpestben is szereplő Vígh Balázs szülei ajánlották fel fiuk emlékére.

Jobban kezdett a Fradi, a 11. minutumban magához ragadta a vezetést, négy perccel később azonban egalizált az Újpest, majd a második játékrészben fordított, s egygólos előnnyel fordulhatott az utolsó harmadra. Ebben a játékrészben sem unatkozott a szép számban összegyűlt nagyérdemű. A hazaiak itt még jobban örülhettek, hiszen Somogyi Balázs révén összejött az egyenlítés nekik, jöhetett tehát a hosszabbítás.

Az UTE bizonyult jobbnak a túlórában: a 4. percben Nemes Benjámin szerezte meg a győztes gólt, így csapata két ponttal felzárkózott a frissen legyőzött listavezető mögé.

Az esti mérkőzéseken a Győr 4–3-ra legyőzte Dunaújvárosi Acélbikákat, míg a DVTK szinte az utolsó játékrész egészében vezetett, a meccs végén mégis a DEAC örülhetett, mivel az utolsó percben kettőt is berámolt (5–4).

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
FTC-TELEKOM–ÚJPEST 2–3 (1–1, 0–1, 1–0, 0–1) – hosszabbítás után
Tüskecsarnok, 2103
néző. V: Soós, Kincses, Pálkövi Botond, Váczi
FTC: Arany – Boros, Kärmeniemi / Seregély Máté, McFadden (1) / Bohunicky, Hegyi Á. / Bán, Sarcia – Kóger D., NAGY G. 1 (1), SOMOGYI B. 1 (1) / Pavuk (1), Fowlie, Tóth A. / Galántai, Farkas L., Roczanov / Komáromy, Tamminen, Tóth Gergő. Edző: Fodor Szabolcs
ÚJPEST: RAJNA – STADEL (2), POKORNYI / Kiss D. (1), Jago / Ph. Kiss, Varga A. – Suter, KISS P. 1, Németh A. / KOVÁCS ALEX 1, Coatta (1), Just / Zsigmond, Robichaud, Csergő / Balogh B., NEMES 1, Kovács S. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 47–36. Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 10/2
Fodor Szabolcs: – Csak az emberelőnyökön múlt, hogy kikaptunk. Egy ilyen derbin érthetően felfokozott a hangulat, az érzelmek a tetőfokára hágnak, és ezt nem sikerült kontrollálnunk. Öt az öt ellen jobbak voltunk, de – ha jól számoltam – harminchét percnyi kiállításunk volt, az Újpestnek tizenöt. Ennyit egész egyszerűen nem lehet kivédekezni.
Virág Csaba: – Ez a győzelem jelentősebb, mint a többi, ráadásul a vándorkupát is hazavihetjük. A második harmadban fegyelmezettebben kezdtünk el játszani, mint a Ferencváros, talán ha akkor meglépünk egynél több góllal, könnyebb lett volna a vége. A záró harmadban magunkra húztuk a Fradit, amit ki is használt. Kettő kettő után újra a saját arcunkat mutattuk, attól kezdve nekünk kifejezetten élvezetes volt a mérkőzés.

DEAC˜–DVTK JEGESMEDVÉK 5–4 (1–2, 2–1, 2–1)
Debrecen, 400
néző. V: Kókai, Korbuly, Vincze P. T., Vincze D.
DEAC: Hetényi Z. – Jakabfy, Klimek (1) / Kloz (1), Vokla (1) / Sándor F., Kókai – SPIRKO 1, Kulesov, TURCOTTE 2 / Dalecky (2), NOVOTNY 1 (1), Sági Martin (2) / Bogesics (1), Kozma F. (1), Mazzag 1 / Molnár D., Berta, Szabó D. Edző: György József
DVTK: Kiss B. – Kiss R. 1, Wehrs 1 (1) / Szirányi B. (1), Doetzel / Illés, Vojtkó – WALKER 1 (2), Galanisz 1, ELGESTAL (3) / Galajda, Mattyasovszky, Lövei / Ritó, Miskolczi (1), Mihalik / Pecsét, Károly, Farkas M. Edző: Tokaji Viktor
Kapura lövések: 42–29. Gól – emberelőnyből: 5/0, ill. 5/2
György József: – Négy napja Budapesten átéltük, hogy az utolsó percben két gólt kaptunk, most mi szereztünk ugyanígy kettőt. Fortuna ide-oda dobál minket, így azzal tudom az egyébként remekül játszó miskolciakat is vigasztalni, hogy rövidesen visszakapják azt a sorstól, amit most itt elvett tőlük.
Tokaji Viktor: – Mi Debrecenben folyamatosan saját magunkat lőjük lábon. Most is rengeteget dolgoztunk, óriási munkát tettük bele a meccsbe azért, hogy pontokkal távozzunk, a hatvanadik percben még vezettünk, aztán üres kézzel mehetünk haza. Súlyos egyéni hibák után jutottunk erre a sorsra.

UNI GYŐR ETO HC–DAB 4–3 (3–1, 0–0, 1–2)
Győr, 267
néző. V: Gangel, Haszonits, Árkovics G., Molnár M.
GYŐR:
Sági Máté – Lendák, Vas Márk / Bukor, Kováts M. / Bugár, Tornyai G. / Mesterházy – Dézsi 1, SCHMÁL 1, Nagy M. / Bödök, Czakó, Turbucz / SZALMA 1 (1), Páterka, MADÁCSI 1 (1) / Szlama (1), Léránt, Béres B. Edző: Ladányi Balázs
DAB:
Krajcovic – Bubnov (1), Pozsár / Benke, Bobcek / Szécsi, Erdély B. / Dudkin – Kabatajev, Tamás, Szappanos / SZŰCS I. (2), NÉMETH P. 2, TÖRÖK V. 1 / Gebei G., Marosi M., Németh Á. / Pinczés O., Lőczi, Horváth Ákos. Edző: Anatolij Bogdanov
Kapura lövések:
52–26. Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 3/0
Ladányi Balázs:
– Nem kezdtünk rosszul, az első harmadot uraltuk. A másodikban eltűnt a koncentráció, jöttek a felesleges kiállítások, ez megtörte a lendületünket, és felhozta az ellenfelet. Nagyon rég találkoztunk olyan csapattal, amely ellen mi dominálunk, és miután nem vagyunk hozzászokva, nem sikerült jól kezelnünk a helyzetet – de nagyon örülünk a három pontnak.
Azari Zsolt:
– Az első harmadot nagyon elrontottuk, aztán végrehajtottunk néhány változtatást – kapuscserét, a sorok között is –, ami bevált. Sajnálom, hogy végül nem szereztünk egy pontot sem. Nagyon sok kiállításunk volt, ez a másik nagy hiba, ennyi büntetéssel sehol sem lehet meccset nyerni, pláne nem idegenben.

1. FTC-Telekom 28 20 1 3 4 98–46 +52 65
2. Sport Club Csíkszereda 28 19 2 3 4 133–79 +54 64
3. UTE 30 15 8 2 5 93–54 +39 63
4. Gyergyói Hoki Klub 25 15 3 7 107–85 +22 51
5. MAC HKB Újbuda 26 13 2 4 7 96–72 +24 47
6. Brasov Wolves 27 13 3 11 100–94 +6 42
7. DEAC 29 11 2 3 13 102–101 +1 40
8. UNI Győr ETO HC 27 8 3 16 78–94 –16 27