Erste Liga: nyolccal nyert a Brassó a Titánok ellen; győzött az FTC is

CS. M.CS. M.
2021.10.01. 21:06
Az FTC-Telekom nyerni tudott a Győr ellen (Fotó: Fradi.hu)
Az FTC-Telekom 4–2-re legyőzte a Győrt, a Brassó nyolcgólos sikert aratott a Titánok felett, míg a listavezető Csíkszereda 3–2-re nyert a DVTK Jegesmedvék ellen a hazai bázisú nemzetközi jégkorongbajnokság (Erste Liga) pénteki játéknapján. A Gyergyó idegenben diadalmaskodott 5–3-ra a Dunaújváros ellen.

Zsinórban a negyedik meccsét is megnyerte a Brassó. A vendégek ráadásul nagyon könnyed sikert arattak Fehérváron, a Titánok otthonában: két harmadot követően már 7–0-ra vezettek, majd az utolsó játékrészben még egy gólt ütöttek, amire nem érkezett válasz, így 8–0 lett a vége.

Az ugyancsak az élmezőnyhöz tartozó Gyergyó az első harmadot 3–0-ra nyerte meg a még mindig nyeretlen Dunaújváros otthonában. A végeredmény valamivel szorosabb lett, 5–3-ra győztek a vendégek.

A listavezető Csíkszereda szoros meccset játszott a DVTK Jegesmedvék ellen, de két 1–1-es harmadot követően az utolsó játékrészt 1–0-ra megnyerte, így 3–2-re felülkerekedett.

Az FTC-Telekom szintén két 1–1-es harmadot játszott otthon a Győr ellen, majd a záró játékrészt kettővel behúzta, azaz 4–2-re nyert és a tabella harmadik helyét foglalja el.

JÉGKORONG ERSTE LIGA

DVTK JEGESMEDVÉK SC CSÍKSZEREDA (romániai) 2–3 (1–1, 1–1, 0–1)
Miskolc, 645    néző. V: Salánki, Kókai, Szabó D., Vincze P. T.
DVTK:   DUSCHEK – Szirányi B., Hyvärinen / Hadobás, Doetzel / Kiss R., Farkas O. / Pecsét – Walker  (1),    Galanisz (1),    MIHALIK 1 / Szabad K., Miskolczi, Ritó / Vojtkó  (1),  LÖVEI 1,   Galajda / Mattyasovszky. Edző:   Tokaji Viktor
CSÍKSZEREDA:  ADORJÁN A. – Reisz, SALLÓ 1/ Farkas T., Kuljas / Gecse, Láday (1)   – Polák, ROKALY SZ.  (1),    Sofron (1) / Becze, Szkacskov, Stach 1   / Bíró T., Fodor, Kosztyicin / Casaneanu (1),    Péter A. (1),    PÉTER B.  1. Edző:  Magnus Sundquist
Kapura lövések:    28–30.
Gól – emberelőnyből:   5/0, ill. 4/0
Tokaji Viktor:
– Nagy energiákat fektettünk a mérkőzésbe, ezért nehéz lenyelni, hogy végül vereséget szenvedtünk. Megpróbáltuk eltüntetni a két csapat közötti képességbeli különbségeket, de döntőnek bizonyult, hogy nem működött az emberelőnyös játékunk.
Magnus Sundquist:  – Ez volt az eddigi legrosszabb meccsünk, az első és a második harmadunk egyáltalán nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. A hazaiak jobban akarták a győzelmet, amelyet végül az utolsó szakaszban nyújtott játékunkkal mi szereztünk meg.

DABGYERGYÓI HK  (romániai)   3– 5 (0–3, 2–1, 1–1)
Dunaújváros, 148    néző. V:   Németh M., Gangel, Horváth M., Molnár M.
DAB: Kovács D. M. – Erdély B., Pozsár 1   / Benke, BOBCEK 1 (1)  / Druja, Szécsi (1)  / Kabatajev, Piszmann – Dudkin 1,  SZŰCS I. (2),   Szappanos   (1)   / Horváth Á., Németh P., Németh Á. / Gebei G., Marosi, Somogyi N. Edző: Leo Gudas
GYERGYÓ:  Demeter – KOZMA ZS. (2), Haaranen   (1) / Fejes N.   1 (1),   Saari / Györfy (1),  Ferencz-Csibi (1)    / Lázár, Todor – Brance Orban, BODÓ  1 (2),  Sylvestre 1 / Sárpátki, Tranca (1), VINCZE P. 1   / Bíró G., Császár, Szigeti / Silló 1,   Sándor-Székely, Vincze G. Edző:  Szilassy Zoltán
Kapura lövések:    25–54.
Gól – emberelőnyből:   4/2, ill. 5–1
Leo Gudas: –
Megint nem kezdtünk ideálisan, az első kapura lövésből gólt kaptunk, s az első harmad után már hárommal vezetett az ellenfél. A második felvonástól azonban felvettük a tempót, egyre jobban játszottunk, ez az, amit látni szeretnék a csapattól a folytatásban is.
Szilassy Zoltán:  – Egy vesztes meccs után érkeztünk Dunaújvárosba, mindenki bizonyítani akarta, hogy az Újpest elleni vereség csak kisiklás volt. Fölényben játszottunk a találkozó nagyobbik részében, sok helyzetet alakítottunk ki, de a gólszerzéssel hadilábon álltunk.

TITÁNOK–BRASOV WOLVES (romániai) 0–8 (0–3, 0–4, 0–1)
Székesfehérvár, 352 néző.  V.:    Wolf L., Berger, Horváth B., Váczi D.
TITÁNOK:   Szeles (Horváth D.) – Nagy, Reiter / Tkacsenko, Kóger B. / Nochta, Molnár G. / Kucsma, Fodor B. – Dézsi, Lundin, Vesutkin / Csiszer, Fekete, Ambrus Cs. / Mayer, Parragi, Jábor / Csölle, Szabó Cs., Kaposi. Edző:   Anatolij Bogdanov
BRASSÓ:   TŐKE – Boriszenko, Raszulov / Bors, Molnár Z. / Gajdó T., Ráduly / Haraga, Szőcs – HUARD   2,   Hunt  1 (1),   TROTTER (3)   / Gliga  (1),   Valchar   1 (1),   Zagidullin 1   / Kovács M. 1, Machala (1),    Molnár Zs. 1  / Gajdó B. 1, A. Vasile, N. Vasile.  Edző:   Dave MacQueen
Kapura lövések:   12– 38.
Gól – emberelőnyből:  3/0, ill. 4/2
Anatolij Bogdanov:   – Nehéz mérkőzés volt, az eredmény sajnos reális, a sokkal tapasztaltabb csapat nyert. Ami az összképet illeti, folyamatosan tanulunk, megfizetjük a tanulópénzt, hogy nyerjünk egy meccset – türelmesnek kell lennünk és folytatnunk a munkát.
Dave MacQueen:    – Nagyon fiatal csapat volt az ellenfelünk, de idővel jobbak lesznek, nagyon lelkesek, próbálnak gyorsan játszani. Az első harmadban megállíthatatlanok voltunk, kihasználtuk a képességeinket és a sebességünket, míg az utolsó harmadban kicsit elkedvetlenedtünk, ellaposodott a játékunk – a későbbiekben ezen javítani fogunk.

FTC-TELEKOM UNI GYŐR ETO HC     4–2 (1–1, 1–1, 2–0)
Tüskecsarnok, 341 néző. V: Soós D., Pálkövi Zs., Kocsány, Pálkövi Botond.