Erste Liga: az elődöntő kapujában a Gyergyói HK; szépített a MAC

2022.03.07. 20:27
Bodó (aranyszínű sisakban) 2+2-vel zárt (Fotó: Corona Brassov)
A magyar bázisú nemzetközi jégkorongbajnokságban (az Erste Ligában) a rájátszás negyeddöntőjének 3. mérkőzésein a Gyergyói HK könnyedén került egy lépésre a továbbjutástól, míg az alapszakaszgyőztes SC Csíkszereda kikapott a MAC Újbuda otthonában.

Miután a Gyergyó a Brasov elleni mindkét hazai mérkőzésén csak az utolsó harmadban biztosította be a győzelmét, a párharc első brassói meccsén már a 2. perc elejére megtette ezt. Bodó Christopher előbb az 50., majd a 62. másodpercben is betalált, majd a harmad vége előtt két perccel Vincze Péter emberelőnyös góljánál feljegyzett egy asszisztot is, ezzel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A középső húsz percben a hazaiak ugyan gyorsan szépítettek Radim Valchar emberfóros találatával, de bő tíz perccel később Szigeti Ákos állította vissza a háromgólos különbséget. A záró harmad közepén egy újabb emberelőnyt kihasználva Brance Orbán alakította ki a végeredményt – Bodó újabb gólpasszt jegyzett…

Az 5–1-es gyergyói győzelem azt jelenti, hogy kedden kiharcolhatja a négy közé jutást a csapat, ha ismét győzni tud.

Ezt elérhette volna az alapszakaszt megnyerő SC Csíkszereda is, ha győzni tud a MAC Újbuda vendégeként a Tüskecsarnokban, ám a MAC, és elsősorban Keegan Dansereau ezt másképp gondolta. A 34 éves magyar válogatott csatár ugyanis hat és fél perc játék után előbb egy emberelőnyös szituációt kihasználva válaszolt Rokaly Norbert góljára, majd a második játékrészben kiosztott egy gólpasszt Kirils Galohának, de a harmad vége előtt röviddel a vendégek Részegh Tamás révén egyenlítettek. A záró húsz percben aztán Mirko Djumics emberhátrányból szerezte a MAC újabb találatát, majd jött megint Dansereau és alig másfél perc alatt duplázva eldöntötte a mérkőzést.

Ezzel a MAC 5–2-re győzött és összesítésben szépíteni tudott, azaz, ebben a párharcban ötödik meccset biztosan rendeznek majd.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉSEK
BRASOV WOLVES (romániai)–GYERGYÓI HK (romániai) 1–5 (0–3, 1–1, 0–1)
Brassó. Vezette:
Babic, Nagy A., Kis-Király, Kövesi
BRASSÓ: Tőke – Boriszenko (1), Csernyuk / Williams, MacDonald / Raszulov, Bors / Gajdó T., Buda – Valchar 1, Gliga, Machala / Huard, Schaber, Zagidullin / Hunt (1), Molnár Zsombor, Gajdó / Kovács M., R. Vasile, A. Vasile. Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: RINNE – HAARANEN (3), Kozma Zs. (1) / Saari, Fejes / Imre, Ferenc-Csibi / DiDiomete, Györfy – B. ORBÁN 1 (1), Császár (1), BODÓ 2 (2) / Vincze P. 1, Tranca, Sárpátki / Péter Zs., Benedek, Vincze G. / Silló A., Szabó K., Szigeti 1. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 33–26
Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 5/2
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi büntetés (Vincze G., Hunt)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Gyergyói HK javára
Dave MacQueen: – Mindhárom mérkőzésen pocsékul rajtoltunk – úgy gondoltam, ezúttal készen állunk, de az első két lövésből két gólt kaptunk. Egy kapus elsődleges dolga, hogy védje a lövéseket, a mi kapusunk viszont nem tette meg.
Szilassy Zoltán: – Kemény meccs volt, amelyen az érzelmek a tetőfokára hágtak. Jól kezdtünk, és kiválóan védtük meg a hálónkat hatvan percen keresztül, amely előtt Rasmus Rinne ismét fenomenálisat alakított.

MAC HKB ÚJBUDA–SC CSÍKSZEREDA (romániai) 5–2 (1–1, 1–1, 3–0)
Budapest,
Tüskecsarnok, 761 néző. Vezette: Kincses, Varjú, Pálkövi Botond, Mizsák
MAC: BÁLIZS – GARÁT, POZSGAI / Tóth Gergely, MACAULAY (1) / Dóczi, Csollák (1) / Ádám – Schlekmann (1), GALOHA 1, DANSEREAU 3 (1) / Ritter, Molnár B., Djumic 1 / Tóth R., Kreisz B. (1), Izacky / Pápa, Klíma, Stevens. Edző: Kangyal Balázs
CSÍKSZEREDA: Adorján A. – Milam, O'Connor / Kubát, Kuljas / Gecse, Láday (1) / Papp, SALLÓ A. (1) – Szkacskov, Sofron, Stach / Becze T., Lapenkov, Taratuhin / Péter B., Részegh T. 1, Rokaly Sz. (1) / Casaneanu, Fodor Cs., ROKALY N. 1. Edző: Rico Rossi
Kapura lövések: 40–39
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 3/0
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az SC Csíkszereda javára

Kangyal Balázs:
– Minden tapasztalatot, amit az előző két mérkőzésen összegyűjtöttünk, használtuk és jó iramú, jó meccsen nyertünk. A siker óriási plusz egy ilyen fiatal csapatnak, hitet tud adni, bárki ellen nyerhetünk. Nagy kérdés, meg tudjuk-e ismételni még háromszor.
Enrico Rossi:
– Az első kettőhöz hasonlóan nehéz mérkőzés volt, a harmadik harmad előtt ikszre álltunk, bármelyik csapat nyerhetett. Az emberelőnyös helyzeteinket nem használtuk ki, a MAC viszont megtette, amit kellett, akkor talált be, amikor szüksége volt a gólra.