Erste Liga: a Csíkszereda szétlövéssel győzte le a Brassót

Cs. B.Cs. B.
2021.12.28. 20:15
A Ferencváros éppen hogy, de 1–0-ra legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat (Fotó: Acélbikák/Anda Fábián)
A Ferencváros éppen hogy, de 1–0-ra legyőzte a Dunaújvárosi Acélbikákat, a Titánok 6–3-ra kikaptak a DVTK-tól, míg az erdélyi rangadón a Csíkszereda szétlövéssel múlta felül a Brassót a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján.

A listavezető FTC-Telekom csak az utolsó harmadban ütött góllal tudta legyőzni az utolsó előtti Dunaújvárosi Acélbikákat.

Az erdélyi rangadó rendkívül szorosan alakult. A rendes játékidő 3–3-as döntetlennel zárult, majd jött a gól nélküli hosszabbítás, végül a Csíkszereda bizonyult jobbnak a szétlövésben.

Hiába vezetett az utolsó harmad előtt a Győr, az Újpest fordított, s 3–1-re megnyerte a meccset.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

CORONA BRASOV (romániai)–
SC CSÍKSZEREDA (romániai) 3–4 (0–1, 1–0, 2–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Brassó. V:
Crisan, Radu, Bandi, Gherghies (románok)
BRASSÓ:
Tőke – MacDonald, WILLIAMS 2 / Raszulov, BORISZENKO 1 / Bors H., Csernyuk / Gajdó T., Ráduly – Valchar, Huard, Machala / SCHABER (1), Kovács M., Gliga / Gajdó B., Molnár Zsombor (1), Molnár Zoltán (1) / N. Vasile, Szőcs Z., A. Vasile. Edző: Dave MacQueen
CSÍKSZEREDA:
ADORJÁN A. – Kuljas, Papp Sz. / Kubát, Salló A. / Milam, O'CONNOR 1 (1) / Reisz, Farkas T. – Becze, Stach (1), Szkacskov 1 / Péter B. 1, Fodor Cs., Casaneanu / Sofron I. (1), ROKALY SZ. 1 (1), Rokaly N. / Részegh (1), Bíró T., Láday. Edző: Rico Rossi
Kapura lövések:
41–35. Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 7/1. Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (Valchar), ill. végleges fegyelmi (Sofron I.)

Dave MacQueen:
– A végeredmény miatt nyilván csalódott vagyok, a játék miatt viszont nem. Playoff-szagú összecsapás volt, pedig még csak december van. Nagyszerű volt a hangulat, remek szurkolással. Az egyetlen, ami miatt csalódott vagyok, hogy az ellenfél kétszer is öt a három ellen támadhatott, kétszer kérhetett időt, ezt az új szabályt tanulmányoznom kell, hogy a következő meccseinken én is alkalmazhassam.
Rico Rossi:
– Mindkét csapat jól játszott. Sok helyzetünk volt, lőhettünk volna több gólt, miközben mi kaptunk egy olyan balszerencséset, amilyet korábban még sosem láttam. Így vagy úgy, örülünk a győzelemnek.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK–FTC-TELEKOM 0–1 (0–0, 0–0, 0–1)
Dunaújváros, 272 néző. V: Timár, Mach, Kövesi, Kocsány.
DAB: KRAJCOVIC – Bubnov, Pozsár / Benke, BOBCEK / Erdély, Szécsi / Druja, Tkachenko / SZAPPANOS, Kabatayev, TÖRÖK / Németh, Tamás, Szűcs / Pinczés, Lőczi / Marosi, Gebei, Somogyi N. Edző: Azari Zsolt
FTC: ARANY – KӒRMENIEMI, Boros / Seregély (1), McFadden / Bohunicky, Bán – SOMOGYI 1, Kóger, NAGY G. / Pavuk, Fowlie, Tóth A. / Farkas (1), Roczanov, Galántai / Komáromy. Edző: Fodor Szabolcs
Kapura lövések: 29–58. Gól – emberelőnyből: 3/0, ill., 2/0
Azari Zsolt: – Nagyon jól küzdöttünk, talán egy pontot megérdemeltünk volna, ám egy egyéni hiba sajnos keresztülhúzta a számításainkat. Ezzel együtt sok jó dolgot tettünk le a jégre egy nagyon erős Ferencváros ellen, éppen ezért vagyunk most csalódottak a vereség miatt.
Fodor Szabolcs: – Ilyen nehéz meccsre számítottunk, egyrészt kevesen is vagyunk most, másrészt biztosak voltunk abban, hogy a Titánok elleni meccs után felszívja magát a Dunaújváros. Az első harmadunk közepes volt, de utána nagyon szépen dolgoztak a srácok, szóval le a kalappal előttük. Vannak ilyen meccsek idegenben, amikor ki kell kaparnunk magunknak a győzelmet, de ezt megtettük, mindenki keményen dolgozott és meglett az eredménye.

DVTK JEGESMEDVÉK–TITÁNOK 63 (3–0, 1–1, 2–2)
Miskolc, 650 néző. V: Kókai, Nagy A., Vincze D., Szabó D.
DVTK: KISS B. – Hyvärinen, Szirányi B. 1 / KISS R. 1 (1), Vojtkó 1 (1) / Illés M., Doetzel – WALKER 2 (1), GALANISZ 1 (2), ELGESTAL (2) / Galajda, Mattyasovszky, Lövei / Ritó, Miskolczi, Farkas M. / Pecsét, Mihalik (1), Károly R. Edző: Tokaji Viktor
TITÁNOK: Szeles – Mingazov, Reiter A. / Dolinár (1), Farkas B. (1) / Asztrahancev (1), Molnár G. / Kóger B., Nochta – Lundin (1), DUDKIN 1 (1), Grin / Nagy Á., Ambrus Cs. 1, Fekete / Dézsi, MAYER ZS. 1 (1), Alapi / Szabó Cs., Rózsahegyi, Jábor. Mb. edző: Arany Máté
Kapura lövések: 42–31. Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 8/2
Tokaji Viktor: – Örülünk a három pontnak, amelyet az első harmadban megszerzett háromgólos előnyt megtartva szereztünk meg. Sokkal gólra törőbben játszottunk, mint a két csapat legutóbbi mérkőzésén, nem tologattuk a korongot, bátran céloztunk. A szerzett gólok mennyisége jó, viszont a vártnál kicsit többet kaptunk.
Arany Máté: – Kevés meccset nyertünk meg úgy, hogy csak a mérkőzés egyik felében játszottunk jól. A találkozó derekáig rossz produkciót nyújtottunk, amit a DVTK kihasznált. Miután elkezdtük a saját hokinkat játszani, lendületet vettünk, hatékonyabbak voltunk, és a találkozó végkimenetele másként is alakulhatott volna.

MAC HKB ÚJBUDA–DEAC 2–3 (0–1, 0–1, 2–0, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Tüskecsarnok, 292
néző. V: Korbuly, Pálkövi Zs., Kis-Király, Muzsik.
MAC: Bálizs – Pozsgai, Csollák / Garát, Dóczi / MACAULAY 1,  Tóth Gergely / K. Varga, Tóth P. N. – Dansereau, IZACKY (1), SCHLEKMANN 1 (1) / Stevens, Kreisz, Tóth Richárd / Pápa, Molnár B. (1),      Djumics (1) / Strenk O., Ritter, Ádám. Edző: Kangyal Balázs
DEAC: HETÉNYI Z. – Gőz, Klimek / Kloz, Vokla / Sándor F., Bogesics / Jakabfy – Spirko, Kulesov, BORBÁT 1 / TURCOTTE (1), NOVOTNY 2, SÁGI MARTIN (1) / Hári N., Kozma F., Mazzag / Molnár D., Berta, Almási. Edző: György József
Kapura lövések: 48–32. Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 5/0

UNI GYŐR ETO HC–UTE 1–3 (0–0, 1–0, 0–3)
Győr, 429
néző. V: Gangel, Kincses, Balla, Szabó 1 D.
GYŐR: SÁGI MÁTÉ – Vas Márk, LENDÁK 1 / Bukor, Kováts M. / Tornyai G., Bugár – Léránt, Nagy M. M., Dézsi / Sipák, Czakó, Turbucz / SZALMA (1), PÁTERKA (1), Madácsi / Szlama, Mesterházy, Majoross B.      Edző: Ladányi Balázs
UTE: RAJNA – Stadel, Pokornyi / KISS D. 1 (1), Jago / Varga A., Ph. Kiss – Suter, Kiss Patrik, Németh A. / Coatta, Just, BENK 1 (1) / CSERGŐ 1, Robichaud (1), Zsigmond / Kovács S., Balogh B., Nemes. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések: 29–44. Gól – emberelőnyből: 2/1, ill. 2/0
Ladányi Balázs: – Nagyon sokat tettünk a győzelemért, sokáig nem kaptunk gólt top hármas ellenfelünktől. Valahogy nem tudjuk átlépni azt a küszöböt, ami ahhoz kell, hogy meccset nyerjünk, de jó úton járunk, még ha ez pontokban nem is látszik. Egy szavam se lehet arra, amit a fiúktól láttam.
Virág Csaba: – Végigszenvedtük a hatvan percet. A Győr nagyon jól játszott, kevés teret és időt hagyott nekünk arra, hogy megjátsszuk a korongot. Jól védték a kapu előterét, hiába voltunk ott és dolgoztunk ki sok helyzetet, a záró harmadig nem sikerült betalálni, már kezdtünk frusztráltak lenni. De végig pozitívak voltunk a padon és az öltözőben is, hittünk abban, hogy gólt tudunk szerezni.

1. FTC-Telekom 26 19 1 2 4 91–41 +50 61
2. Sport Club Csíkszereda 27 18 2 3 4 126–77 +49 61
3. UTE 28 14 7 2 5 87–52 +35 58
4. Gyergyói Hoki Klub 24 15 3 6 105–78 +27 51
5. MAC HKB Újbuda 25 13 2 4 6 96–69 +27 47
6. Brasov Wolves 27 13 3 11 100–94 +6 42
7. DEAC 27 9 2 3 13 94–96 –2 34
8. UNI Győr ETO HC 25 7 3 15 73–88 –15 24