Erste Liga: szétlövéssel győzte le az Újpest a Csíkszeredát

2021.12.10. 20:13
Fontos rangadót húzott be az UTE (Fotó: Pál Zoltán)
A tabellán második helyen álló Újpesti TE szétlövéssel győzte le az éllovas Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján, míg a Gyergyói HK simán nyert a Dunaújváros ellen. Az FTC-Telekom hárommal múlta felül a DEAC-ot.

Rangadót rendeztek az Erste Liga pénteki játéknapján, hiszen a tabella éllovasa, a Csíkszereda fogadta a második helyezettÚjpestet. Az első harmadot 1–0-ra az erdélyiek nyerték, majd hiába egyenlített az Újpest, a második játékrészben kettőt is ütött a hazai csapat és kétgólos előnnyel várta a záró harmadot.

Ez utóbbit az Újpest nyerte, méghozzá kettővel így jöhetett a hosszabbítás (0–0), majd a szétlövés, amelyben a vendégek bizonyultak jobbnak, így legyőzték a listavezetőt.

A Gergyói HK már az első harmadban 3–0-ra vezetett a Dunaújváros ellen, ezzel el is döntötte a lényegi kérdéseket – végül 4–1-re nyert.

A harmadik helyen álló ferencvárosiak egy 2–2-es első negyed után a második játékrészben lerendezték a DEAC-ot és végül 6–3-ra nyertek.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA

SC CSÍKSZEREDA (romániai)–
ÚJPEST 3–4 (1–0, 2–1, 0–2, 0–0, 0–1) – szétlövéssel
Csíkszereda. Vezette: Csata, Sikó (romániaiak), Crisan (román), Bandi (romániai)
CSÍKSZEREDA:
Adorján A. – Kuljas (1), Papp / Kubát, Salló A. (1) / Láday, Gecse / Farkas T. – Szkacskov (1), Stach, Fodor Cs. / Casaneanu, Péter B., Becze T. / Rokaly Sz. 1, ROKALY N., SOFRON / Bíró T., Péter A., REISZ 2. Edző: Rico Rossi
ÚJPEST:
RAJNA – Stadel, Horváth T. / Jago 1, Ph. Kiss / Varga A., Kiss D. / Lászlóffy – KISS P. 1, Suter, Németh A. / Coatta 1, JUST (3), Kovács Alex 1 / Csergő, Robichaud, Zsigmond / Kovács S., Nemes, Balogh B. Edző: Virág Csaba
Kapura lövések:
44–25
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 5/1
Fegyelmi büntetések: végleges fegyelmi (David Stach)

Rico Rossi: – Szégyen elveszíteni egy ilyen mérkőzést, hiszen elég jól játszottunk ahhoz, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Ezúttal mégsem sikerült. Nem vagyok mérges, csupán csalódott.
Virág Csaba: – A Csíkszereda hazai pályán mindenki ellen favorit. Helyenként nagy nyomás alatt játszottunk, de végig hittünk abban, hogy nyerhetünk. A harmadik harmadban egy hegyet kellett megmásznunk ahhoz, hogy visszajöjjünk, végül a hitünk hozott vissza bennünket. Az emberelőnyös játékunk még nem az igazi, így fontos volt a második, fórban szerzett találatunk.

DEBRECENI EAC–FTC-TELEKOM 3–6 (2–2, 0–3, 1–1)
Debrecen, 330 néző. Vezette: Rencz, Timár, Fényi, Szabó D.
DEBRECEN: Hetényi Z. (Gönczi) – Gőz (1), Klimek (1) / Kloz (1), Vokla (1) / Bogesics, Sándor F. / Kókai – Kulesov, Spirko, Molnár D. / Dalecky 1, Mazzag, Sági Martin / Hári N., Berta, Turcotte 1 / Almási (1), Novotny 1, Kozma F. Edző: György József
FERENCVÁROS: Arany – Boros, Kärmeniemi / MCFADDEN 2, Seregély Máté (1) / Hegyi Á., Bohunicky / Bán – KULMALA 1 (1), NAGY G. (2), Pavuk / Fowlie (1), TÓTH A. 1 (1), Tóth Gergő / Hajós (1), Kóger 1, Somogyi B. (1) / Farkas L., Galántai 1, Roczanov. Edző: Fodor Szabolcs
Gól – emberelőnyből:
5/2, ill. 3/0
Kapura lövések: 31–57
György József: – Hiába volt kettő-kettő az első harmad után, mondtam a srácoknak az öltözőben, hogy ez kevés lesz a folytatásban. Megbeszéltük, hogy min kell változtatni, de ebből semmi sem valósult meg. A sorok átszervezésére a kényszer vitt rá: semmi értelme most két és fél sorral nyernünk három-kettőre, ha a rájátszásra elfogy a csapat. Az építkezés szakaszában vagyunk, a lehetőségeink korlátozottak, nem olyan bő a keretünk, de a modern hokihoz négy támadósor szükséges, ebben következetes leszek.
Fodor Szabolcs: – Nem estünk kétségbe, amikor az első harmadban a Debrecen kettő-egyre vezetett, éreztük, hogy jól játszunk, és előnyben kellene lennünk. A második játékrészben megfordítottuk az állást, ami után már egyértelműen uraltuk a mérkőzést. Talán csak a speciális egységeink nem álltak a helyzet magaslatán, de így is magabiztosan hoztuk a meccset.