Erste Liga: Gyergyó-KO és Titánok-diadal

SZ. R.SZ. R.
2022.01.21. 19:58
Öt mérkőzéses nyeretlenségi sorozatot szakított meg a Titánok (Fotó: Titánok)<br />
Magabiztos, 4–0-s győzelmet aratott a Gyergyói HK a Brasov Wolves felett a jégkorong Erste Ligában. A Titánok 6–4-re verték meg a MAC HKB Újbudát.

A gyergyóiak már az első harmadban előnybe kerültek Bodó Christopher révén, majd a második játékrészben Sárpátki Tamás is betalált. Az utolsó felvonásban aztán Bodó újabb gólt jegyzett – ehhez mindössze 31 másodperc kellett neki –, majd Orbán Brance állította be a 4–0-s végeredményt a Brasov Wolves ellen.

A Titánok az első harmadban magabiztos, 4–1-es előnyre tett szert, amit noha a második játékrész közepére egyre redukált a MAC HKB Újbuda, de Martin Krasnican révén az utolsó felvonás előtt ismét kétgólos előnyre tett szert. Végül a MAC emberelőnyben szépített ismét, de még erre is tudott válaszolni a székesfehérvári együttes Jacob Lundin révén, aki beállította a 6–4-es végeredményt. A Titánok ezzel öt nyeretlen mérkőzés után tudott ismét győzni – legutóbb az Újpestet verték 4–3-ra január 7-én.

JÉGKORONG ERSTE LIGA
Titánok–MAC HKB Újbuda 6–4
(4–1, 1–2, 1–1)
TITÁNOK: HORVÁTH D. – Dolinar 1, Mingazov / Kóger B. (1), Farkas B. / Molnár G., Nochta / Szabó P. – Krasnican 1 (1), LUNDIN 2, Ambrus Cs. (1) / DUDKIN 1 (1), FEKETE A. 1 (2), Keceli–Mészáros (2) / Mayer Zs., Nagy Á., Csiszer / Győrffy, Alapi, Jábor. Edző: Anatolij Bogdanov
MAC: Bálizs (Farkas R.) – MACAULAY 1, Tóth Gergely / Garát (1), Dóczi / Csollák 1, POZSGAI (2) – Djumics (1), Galoha (1), Molnár B. / Dansereau 1, Ritter, Schlekmann (1) / Stevens 1, Kreisz, Tóth R. / Ádám, Pápa, Klíma. Edző: Kangyal Balázs
Székesfehérvár, 245 néző. V: Nagy A., Varjú, Árkovics, Sábián. Kapura lövések: 24–56. Gól – emberelőnyből: 0/3, ill. 1/2
Anatolij Bogdanov:
– Az első harmadban nagyon jó támadójátékot mutattunk be, okosak voltunk a koronggal, négy szerzett gól egy játékrészben magáért beszél. A másodikban új szituációval szembesültünk, vezettünk három góllal, de megadtuk a lehetőséget az ellenfélnek, hogy felzárkózzon, és élt vele. A harmadik játékrészben is passzívan kezdtünk, ezért kértem időt. Az utolsó emberhátrányunk kivédekezése volt a siker kulcsa.
Kangyal Balázs: – Egyértelmű, hogy az első harmadbeli rossz tíz percünk a vereség oka. Néhol egész jól játszottunk, voltak időszakok, amikor az ellenfél a harmadából sem tudott kijönni, majdnem hatvanat lőttünk kapura. Néha vannak ilyen meccsek, nyilván annak van értelme, hogy levonjuk a megfelelő konzekvenciákat és változtassunk valamit a következőkre.

Gyergyói HK–Brasov Wolves 4–0 (1–0, 1–0, 2–0)
GYERGYÓ: DEMETER – Haaranen, KOZMA ZS. (2) / Fejes N. (1), Saari / Ferencz-Csibi, Györfy / Sándor-Székely, Todor – BODÓ 2, BR. ORBÁN 1 (2), Tranca (1) / Császár, Szabó K., Szigeti / Sárpátki 1, SYLVESTRE (1), Vincze P. / DiDiomete, Silló, Vincze G., Edző: Szilassy Zoltán
BRASSÓ: Tőke – Boriszenko, Raszulov / MACDONALD, Williams / Bors H., Csernyuk / Gajdó T., Ráduly – Gliga, Machala, VALCHAR / Huard, Kovács M., Schaber / Gajdó B., Molnár Zsombor, A. Vasile / Buda, Szőcs, N. Vasile. Edző: Dave MacQueen
Gyergyószentmiklós. V: Csomortáni, Csata, André, Bandi (romániaiak) Kapura lövések: 52–36. Gól – emberelőnyből: 4/0, ill. 1/0
Szilassy Zoltán:
– Jól jégkorongoztunk, közel a tökéleteshez, de szerénynek kell maradnunk. Nagyon elégedett vagyok és büszke a fiúkra, főleg a fegyelemre; koronggal és korong nélkül is, nem sok lehetőséget hagytunk az ellenfélnek – hatvan percen át kontrolláltuk a mérkőzést.
Strenk Hunor, másodedző: – Ha azt mondom, nem a rangadóhoz méltón kezdtünk, még finoman fogalmaztam. Az első harmadban abszolút a Gyergyó uralta a játékot, Tőke Zoli tartott minket meccsben. A másodikra feljavultunk, ott ha sikerül beütni az előnyt, máshogy is alakulhatott volna, de összességében teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak.