P. Gy. 2022.07.21 10:13 Frissítve: 2022.08.17 22:27

NB II 2022–2023, MENETREND, EREDMÉNYEK, TABELLA

A labdarúgó NB II átalakításának első lépcsőjében a 2022–2023-as szezont követően a 20 csapatos mezőnyt 18-as csökkentik. Az első két helyezett most is feljut az élvonalba, ugyanakkor ezúttal csak az utolsó két helyezett esik ki az NB III-ba. Az őszi idény július 31-től december 11-ig, a tavaszi január 29-től május 21-ig tart. Ezt követően osztályozót is rendeznek, a 16-18. helyezettek az NB III három csoportjának első helyezettjei ellen lépnek pályára oda-visszavágós párharcban. álló labdarúgó NB II 2022–2023-as szezonjának július 31-i nyitó fordulójában az MTK Budapest a Szeged-Csanád Grosics Akadémiát, a Gyirmót FC Győr a Szentlőrincet fogadja, a Diósgyőr pedig Siófokra látogat.

LABDARÚGÓ NB II

AZ ŐSZI MENETREND

1. FORDULÓ
Július 30.
Gyirmót FC Győr–Szentlőrinc 4–0
Július 31.
Tiszakécskei LC
–Credobus Mosonmagyaróvár 1–0
Soroksár SC–HR-Rent Kozámisleny 3–1
Szombathelyi Haladás–Aqvital FC Csákvár 1–1
Kolorcity Kazincbarcika SC–Dorogi FC 2–0
Pécsi MFC–Békéscsaba 1912 Előre 1–0
FC Ajka–Budafoki MTE 3–0
BFC Siófok–Diósgyőri VTK 1–0
ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus FC 1–0
Augusztus 1.
MTK Budapest–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2–1

2. FORDULÓ
Augusztus 7.
Nyíregyháza Spartacus FC–Szombathelyi Haladás 0–1
Dorogi FC–Gyirmót FC Győr 1–4
Szentlőrinc–MTK Budapest 3–3
Aqvital FC Csákvár
–BFC Siófok 1–0
Credobus Mosonmagyaróvár–FC Ajka 2–1
HR-Rent Kozármisleny–Tiszakécskei LC 3–1
Budafoki MTE–Pécsi MFC 2–2
ETO FC Győr–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–2
Békéscsaba 1912 Előre–Kolorcity Kazincbarcika SC 6–1
Augusztus 8.
Diósgyőri VTK–Soroksár SC 1–2

3. FORDULÓ
Augusztus 14.
Tiszakécskei LC–Diósgyőri VTK 1–2
Soroksár SC–Aqvital FC Csákvár 2–2
Szombathelyi Haladás–ETO FC Győr 2–1
Szentlőrinc–
Szeged-Csanád Grosics Akadémia 2–0
MTK Budapest
–Dorogi FC 5–2
Gyirmót FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 0–1
Kolorcity Kazincbarcika SC–Budafoki MTE 2–1
Pécsi MFC–Credobus Mosonmagyaróvár 2–1
FC Ajka–HR-Rent Kozármisleny 4–2
BFC Siófok–Nyíregyháza Spartacus FC 1–0

 4. FORDULÓ
Augusztus 17.
Szombathelyi Haladás–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–1
Nyíregyháza Spartacus FC–Soroksár SC 4–2
Credobus Mosonmagyaróvár–Kolorcity Kazincbarcika SC 1–2
Dorogi FC–Szentlőrinc 2–1
Aqvital FC Csákvár–Tiszakécskei LC 1–1
ETO FC Győr–BFC Siófok 4–1
Diósgyőri VTK
–FC Ajka 3–1
HR-Rent Kozármisleny–Pécsi MFC 0–0
Budafoki MTE–Gyirmót FC Győr 0–0
Békéscsaba 1912 Előre–MTK Budapest 1–4

 5. FORDULÓ
Augusztus 21.
17.30: Tiszakécskei LC–Nyíregyháza Spartacus FC
17.30: Soroksár SC–ETO FC Győr
17.30: Szentlőrinc–Békéscsaba 1912 Előre
19.00: MTK Budapest–Budafoki MTE
19.00: Gyirmót FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár
19.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–HR-Rent Kozármisleny
19.00: FC Ajka–Aqvital FC Csákvár
19.00: BFC Siófok–Szombathelyi Haladás
19.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Dorogi FC
Augusztus 22.
17.45: Pécsi MFC–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

 6. FORDULÓ
Augusztus 28.
17.30:
Budafoki MTE–Szentlőrinc
17.30: Szombathelyi Haladás–Soroksár SC
17.30: Nyíregyháza Spartacus FC–FC Ajka
17.30: Credobus Mosonmagyaróvár–MTK Budapest
17.30: Aqvital FC Csákvár–Pécsi MFC
19.00: BFC Siófok–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
19.00: ETO FC Győr–Tiszakécskei LC
19.00: Diósgyőri VTK–Kolorcity Kazincbarcika SC
19.00: HR-Rent Kozármisleny–Gyirmót FC Győr
19.00: Békéscsaba 1912 Előre–Dorogi FC

 7. FORDULÓ
Szeptember 4.

16.00: Soroksár SC–BFC Siófok
16.00: Szentlőrinc–Credobus Mosonmagyaróvár
17.00: MTK Budapest–HR-Rent Kozármisleny
17.00: Gyirmót FC Győr–Diósgyőri VTK
17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Aqvital FC Csákvár
17.00: Pécsi MFC–Nyíregyháza Spartacus FC
17.00: FC Ajka–ETO FC Győr
17.00: Tiszakécskei LC–Szombathelyi Haladás
17.00: Dorogi FC–Budafoki MTE
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Békéscsaba 1912 Előre

  8. FORDULÓ
Szeptember 11.
16.00: Soroksár SC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
16.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Kolorcity Kazincbarcika SC
16.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Dorogi FC
16.00: Budafoki MTE–Békéscsaba 1912 Előre
17.00: BFC Siófok–Tiszakécskei LC
17.00: Szombathelyi Haladás–FC Ajka
17.00: ETO FC Győr–Pécsi MFC
17.00: Aqvital FC Csákvár–Gyirmót FC Győr
17.00: Diósgyőri VTK–MTK Budapest
17.00: HR-Rent Kozármisleny–Szentlőrinc

  9. FORDULÓ
Október 2.
15.00:
Dorogi FC–HR-Rent Kozármisleny
15.00: Szentlőrinc–Diósgyőri VTK
17.00: MTK Budapest–Aqvital FC Csákvár
17.00: Gyirmót FC Győr–Nyíregyháza Spartacus FC
17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–ETO FC Győr
17.00: Pécsi MFC–Szombathelyi Haladás
17.00: FC Ajka–BFC Siófok
17.00: Tiszakécskei LC–Soroksár SC
17.00: Békéscsaba 1912 Előre–Credobus Mosonmagyaróvár
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Budafoki MTE

10. FORDULÓ
Október 5.

15.00: Soroksár SC–FC Ajka
15.00: Nyíregyháza Spartacus FC–MTK Budapest
15.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Budafoki MTE
18.00: Tiszakécskei LC– Szeged-Csanád Grosics Akadémia
18.00: BFC Siófok–Pécsi MFC
18.00:
Szombathelyi Haladás–Kolorcity Kazincbarcika SC
18.00: ETO FC Győr–Gyirmót FC Győr
18.00: Aqvital FC Csákvár–Szentlőrinc
18.00: Diósgyőri VTK–Dorogi FC
18.00: HR-Rent Kozármisleny–Békéscsaba 1912 Előre

11. FORDULÓ
Október 9.
15.00:
Budadoki MTE–HR-Rent Kozármisleny
15.00: Dorogi FC–Aqvital FC Csákvár
15.00: Szentlőrinc–Nyíregyháza Spartacus FC
17.00: MTK Budapest–ETO FC Győr
17.00: Gyirmót FC Győr–Szombathelyi Haladás
17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–BFC Siófok
17.00: Pécsi MFC–Soroksár SC
17.00: FC Ajka–Tiszakécskei LC
17.00: Békéscsaba 1912 Előre–Diósgyőri VTK
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Credobus Mosonmagyaróvár

12. FORDULÓ
Október 16.
13.00:
Soroksár SC–Kolorcity Kazincbarcika SC
13.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Dorogi FC
17.00: FC Ajka–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
17.00: Tiszakécskei LC–Pécsi MFC
17.00: BFC Siófok–Gyirmót FC Győr
17.00: Szombathelyi Haladás–MTK Budapest
17.00: ETO FC Győr–Szentlőrinc
17.00: Aqvital FC Csákvár–Békéscsaba 1912 Előre
17.00: Diósgyőri VTK–Budafoki MTE
17.00: HR-Rent Kozármisleny–Credobus Mosonmagyaróvár

13. FORDULÓ
Október 22.
13.00:
Credobus Mosonmagyaróvár–Diósgyőri VTK
13.00: Budafoki MTE–Aqvital FC Csákvár
13.00: Dorogi FC–ETO FC Győr
13.00: Szentlőrinc–Szombathelyi Haladás
17.00: MTK Budapest–BFC Siófok
17.00: Gyirmót FC Győr–Soroksár SC
17.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Tiszakécskei LC
17.00: Pécsi MFC–FC Ajka
17.00: Békéscsaba 1912 Előre–Nyíregyháza Spartacus FC
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia−HR-Rent Kozármisleny

14. FORDULÓ
Október 30.
13.00: Soroksár SC–MTK Budapest
13.00: BFC Siófok–Szentlőrinc
13.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Budafoki MTE
17.00: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
17.00: FC Ajka–Kolorcity Kazincbarcika SC
17.00: Tiszakécskei LC–Gyirmót FC Győr
17.00: Szombathelyi Haladás–Dorogi FC
17.00: ETO FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre
17.00: Aqvital FC Csákvár–Credobus Mosonmagyaróvár
17.00: Diósgyőri VTK–HR-Rent Kozármisleny

15. FORDULÓ
November 6.
13.00:
Kolorcity Kazincbarcika SC–Pécsi MFC
13.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Nyíregyháza Spartacus FC
13.00: Budafoki MTE–ETO FC Győr
13.00: Dorogi FC–BFC Siófok
13.00: Szentlőrinc–Soroksár SC
17.00: MTK Budapest–Tiszakécskei LC
17.00: Gyirmót FC Győr–FC Ajka
17.00: HR-Rent Kozármisleny–Aqvital FC Csákvár
17.00: Békéscsaba 1912 Előre–Szombathelyi Haladás
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Diósgyőri VTK

16. FORDULÓ
November 9.

13.00: Soroksár SC–Dorogi FC
13.00: BFC Siófok–Békéscsaba 1912 Előre
13.00: Nyíregyháza Spartacus FC–HR-Rent Kozármisleny
18.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
18.00: Pécsi MFC–Gyirmót FC Győr
18.00: FC Ajka–MTK Budapest
18.00: Tiszakécskei LC–Szentlőrinc
18.00: Szombathelyi Haladás–Budafoki MTE
18.00: ETO FC Győr–Credobus Mosonmagyaróvár
18.00: Aqvital FC Csákvár–Diósgyőri VTK

17. FORDULÓ
November 13.
13.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Szombathelyi Haladás
13.00: Budafoki MTE–BFC Siófok
13.00: Békéscsaba 1912 Előre–Soroksár SC
13.00: Dorogi FC–Tiszakécskei LC
13.00: Szentlőrinc–FC Ajka
17.00: MTK Budapest–Pécs MFC
17.00: Gyirmót FC Győr–Kolorcity Kazincbarcika SC
17.00: Diósgyőri VTK–Nyíregyháza Spartacus FC
17.00: HR-Rent Kozármisleny–ETO FC Győr
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Aqvital FC Csákvár

18. FORDULÓ
November 27.
13.00: Kolorcity Kazincbarcika SC–MTK Budapest
13.00: Soroksár SC–Budafoki MTE
13.00: BFC Siófok–Credobus Mosonmagyaróvár
13.00: Nyíregyháza Spartacus FC–Aqvital FC Csákvár
17.00: Gyirmót FC Győr–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
17.00: Pécsi MFC–Szentlőrinc
17.00: FC Ajka–Dorogi FC
17.00: Tiszakécskei LC–Békéscsaba 1912 Előre
17.00: Szombathelyi Haladás–HR-Rent Kozármisleny
17.00: ETO FC Győr–Diósgyőri VTK

19. FORDULÓ
December 4.
13.00:
Aqvital FC Csákvár–ETO FC Győr
13.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Soroksár SC
13.00: Budafoki MTE–Tiszakécskei LC
13.00: Békéscsaba 1912 Előre–FC Ajka
13.00: Dorogi FC–Pécsi MFC
13.00: Szentlőrinc–Kolorcity Kazincbarcika SC
17.00: MTK Budapest–Gyirmót FC Győr
17.00: Diósgyőri VTK–Szombathelyi Haladás
17.00: HR-Rent Kozármisleny–BFC Siófok
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Nyíregyháza Spartacus FC

20. FORDULÓ
December 11.

13.00: Szentlőrinc–Gyirmót FC Győr
13.00: Dorogi FC–Kolorcity Kazincbarcika SC
13.00: Békéscsaba 1912 Előre–Pécsi MFC
13.00: Budafoki MTE–FC Ajka
13.00: Credobus Mosonmagyaróvár–Tiszakécskei LC
13.00: Aqvital FC Csákvár–Szombathelyi Haladás
13.00: Nyíregyháza Spartacus FC–ETO FC Győr
17.00: Szeged-Csanád Grosics Akadémia–MTK Budapest
17.00: HR-Rent Kozármisleny–Soroksár SC
17.00: Diósgyőri VTK–BFC Siófok

AZ ÁLLÁS
1. MTK Budapest43114–7+7 10
2. Kazincbarcika4317–8–1 9
3. Pécsi MFC4225–3+2 8
4. Gyirmót FC Győr42118–2+6 7
5. Soroksár SC42119–8+1 7
6. Szombathelyi Haladás42114–3+1 7
7. FC Ajka4229–7+2 6
8. Békéscsaba 1912 Előre4228–6+2 6
9. ETO FC Győr4227–5+2 6
10. Diósgyőri VTK4226–5+1 6
11. Szeged-Csanád Grosics Akadémia4224–5–1 6
12. BFC Siófok4223–5–2 6
13. FC Csákvár4135–4+1 6
14. Kozármisleny41126–8–2 4
15. Tiszakécske41124–6–2 4
16. Szentlőrinc SE41126–9–3 4
17. Nyíregyháza Spartacus4134–5–1 3
18. Mosonmagyaróvár4134–6–2 3
19. Dorogi FC4135–12–7 3
20. Budafoki MTE4223–7–4 2

 

2022.08.16 17:31:34

Labdarúgó NB II BERECZ CSABA

Megszerezte első hazai győzelmét a DVTK.

2022.08.16 18:18:32

Labdarúgó NB II PEHR NÁNDOR

A Kozármisleny nagy erőfeszítéseket tett a győzelemért, de képtelen volt betalálni.

2022.08.16 18:27:57

Labdarúgó NB II LENDVAI MARTIN

Nyeretlen maradt a BMTE, a kisalföldiek egy ponttal távoztak a Promontor utcából.

2022.08.16 18:38:54

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Az MTK a jól rajtoló lila-fehéreknek sem kegyelmezett, és meggyőző különbségű győzelmet aratott.

2022.08.16 17:14:48

Labdarúgó NB II BÁBICS NORBERT

Két vereség után javítottak a zöld-fehérek. Borsos és Babati is betalált.