Az MTK Budafokon nyert, a Dorog legyőzte a Szegedet – ez történt az NB II-ben

2023.02.19. 13:52
Az MTK idegenben győzte le a Budafokot (Fotó: Török Attila)
Négy helyszínen is vendéggyőzelem született a labdarúgó NB II 24. fordulójának kilenc vasárnapi mérkőzésén. A második helyen álló MTK a viharos időjárás miatt néhány percre félbeszakított találkozón nyert Budafokon, míg az edzőváltáson átesett Kazincbarcika fölényes diadalt aratott Kozármislenyben. A kisalföldi rangadót a Gyirmót nyerte Mosonmagyaróváron, a Tiszakécske pedig Balmazújvárosban győzte le vendéglátóját, a Nyíregyházát. A hazai csapatok közül csak a Dorog és a Békéscsaba tudta begyűjteni a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–MTK BUDAPEST 0–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, BMTE-Stadion, 550 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Csatári Tibor, Mohos Milán)
BUDAFOK:
Gundel-Takács B. – Fótyik D., Jagodics M., Oláh B. (Tischler, 80.) – Horváth O. (Sós, 80.), Adorján K., Németh M. (Kalmár O., szünetben), Soltész I., Bíró M. (Györgyi, 74.) – Beke P., Kovács D. (Bakti, 56.) Vezetőedző: Mátyus János
MTK BUDAPEST: Rácz G. – Poór (Varju, 85.), Szépe, Bobál D., Vadnai – Horváth A. (Bognár I., 90+5.), Kata – Stieber Z. (Palincsár, 70.) – Zuigeber (Kocsis G., 70.), Németh K., Kovács M. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző:Zuigeber(0–1)a 44. percben
Mátyus János:– Ritkán mondhat ilyet egy vezetőedző, de mindkét csapat játékosainak gratulálok. Az ellenfélnek a három ponthoz, a mieinknek pedig azért, mert minden erőt mozgósítottak, hogy legalább az egy pont meglegyen. Összességében szomorú vagyok, de büszke is.
Horváth Dávid:– A szembeszél is komoly kihívást jelentett, ám miután ráéreztünk, hogyan tudjuk kihozni a labdát, kiderült, hogyan lehet gólt szerezni. Öröm, hogy a védekezésünk is stabil volt.

DOROGI FC–SZEGED-CSANÁD GA 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Gaál Ákos (Bertalan Dávid, Sinkovicz Dániel)
DOROG: Molnár Zs. – Barna G., Lénárth, Preklet, Papp Máté – Sztojka, Kapornai (Berkó, 77.), Albert Á. (Kovács O., 90+2.) – Magyari Sz. (Papp Marcell, 59.), Szalai J. (Paudits, 59.), Szerencsi (Lustyik, 77.).Vezetőedző: Marián Sluka
SZEGED:Takács J. – Könczey (Rédling, 85.), Temesvári, Szilágyi Z., Kővári – Farkas A., Povázsay (Lestyán L., 85.) – Papp Á. (Beronja, 67.), Gajdos, Kundrák (Haruna, 74.) – Bíró B. (Géresi, 67.).Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Preklet (1–0) a 82. percben
Marián Sluka: – Elsősorban gratulálni szeretnék a csapatomnak, hogy újra karakteres, szervezett játékot mutatott be. Egy új igazolásunk, egy kiváló játékos, Preklet Csaba döntötte el a meccset, de ez az eredmény az egész csapat sikere. A továbbiakban is így kell majd játszanunk, hiszen messze vagyunk még a céljaink elérésétől.
Alekszandar Sztevanovics: – Gratulálok a Dorognak! Megérdemelten nyertek, hiszen jobban akarták a győzelmet. Kényelmesen játszottunk, megvoltak a helyzeteink, ezek azonban kimaradtak, az ellenfél pedig megbüntette a hibáinkat. Úgy érzem, hogy komoly gondjaink vannak már mérkőzések óta a gólszerzéssel. Ám ez a szép a fociban, hogy hamar jön a következő találkozó, melyen javíthatunk majd.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–TISZAKÉCSKEI LC 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 250 néző. Vezette:Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Farkas B. (Pataki, a szünetben), Szokol (Csősz, a szünetben), Deutsch, Nagy B. – Sigér Á. (Papucsek, 89.) – Gresó, Pekár, Pantovics (Adamcsek, 71.), Szerető – Ramos (Novák Cs., 64.). Vezetőedző: Visinka Ede
TISZAKÉCSKE: Antal – Balázs B., Végső, Máté, Farkas N. – Erdei C., Biben, Kiss N., Pongrácz (Zamostny, 67.), Oláh M. (Gyurján B., 79.) – Vachtler (Geiger, 59.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző:
Kiss N. (0–1) a 15., Ramos (1–1) a 42., Zamostny (1–2) a 81. percben
Visinka Ede:
– Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek, emiatt hátrányba is kerültünk. A második félidőre átrendeztük a gondolatokat, így már jobban futballozott a csapat, győzelemre játszottunk, erre kaptunk egy megmagyarázhatatlan gólt. Még ilyen, rosszabb játékkal is lehetett volna nyerni, vagy legalább nem kikapni.
Klausz László: – Nagyon ránk fért ez a győzelem. Nem minden működött úgy, ahogy szerettem volna, a védekezésünket például fejleszteni kell, mert megint gólt kaptunk pontrúgásból, márpedig ezek olyan lélektani pillanatokat okozhatnak, amik eldönthetnek egy meccset. Az eredmény viszont mindent felülír, összességében megérdemelten nyertünk.

ETO FC GYŐR–SOROKSÁR SC1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park. 512 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Vörös Dániel)
ETO FC GYŐR: Kovácsik – Csinger (Kovács K., 84.), Fodor, Keresztes – Kiss Balázs (Óvári, 71.), Kiss Bence (Bencze M., 60.; Papp M., 79.), Toma, Vitális, Csontos – Priskin, Szendrei Á. (Lacza, 60.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
SOROKSÁR SC: Holczer – Nagy O., Valencsik, Ikonomu, Vincze Á. – Vass Á. – Halmai Á., Németh E., Hudák M., Köböl – Lovrencsics B. (Erdélyi, 79.).Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:Köböl (0–1) a 31., Csinger (1–1) a 81. percben
Kiállítva:Óvári (87.)
Tímár Krisztián:– Az elejétől ráerőltettük akaratunkat az ellenfélre, ám jött a váratlan és érthetetlen hiba, ami megzavarta a csapatot. A félidőben rendeztük a sorokat, és láttam a játékosokon, meg akarják fordítani a találkozót – sajnos nem sikerült.
Lipcsei Péter:– Parádés első félidőt játszottunk, és a második félidőben Hudák Martin révén meccslabdánk is volt. A győriek csak felívelésekkel tudtak veszélyeztetni, szervezetten védekeztünk. A mérkőzés előtt aláírtam volna a döntetlent, ám a ránk jellemző, szögletből kapott gól miatt fájó, hogy nem sikerült győzni.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZENTLŐRINC 2–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 540 néző. Vezette: Farkas Tibor (Varga Gábor, Vad Anita)
BÉKÉSCSABA: Póser – Horváth P. (Hodonicki, a szünetben), Albert I., Bora, Mikló – Váradi (Máris, 58.), Zvara, Kitl M. (Futó, 58.) – Czékus, Lukács R. (Farkas B., 58.), Hamed (Szabó Cs., 87.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
SZENTLŐRINC: Bese – Török, Keresztes B., Tamás L., László D. (Novák Zs., 84.) – Pintér Á., Kesztyűs (Múcska, 65.), Hursán, Radosevics, Rétyi – Csörgő R. (Taipi, 10.; Kiss-Szemán, 84.).Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző: Keresztes (1–0, öngól) a 85, Czékus (2–0) a 90+3. percben
Brlázs Gábor:
– Rendkívül gyenge játékkal sikerült megnyernünk ezt a mérkőzést. Nagyon fásultan játszott a csapat, de gratulálnom kell a fiúknak. Két héttel ezelőtt egy remek meccset játszottunk, de nem tudtunk nyerni. Most mellénk pártolt a szerencse és sikerült itthon tartanunk a három pontot.
Jeremiás Gergő: – Csapatom jobban futballozott, mint az ellenfél, több lehetőségünk is volt a gólszerzésre, ezért nagy hideg zuhanyként ért bennünket, hogy a Békéscsaba szerzett vezetést, és az sem mindegy, hogy hogyan. Végtelenül csalódottak vagyunk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA 1–1 (0–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző.Vezette: Jakab Árpád (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
CSÁKVÁR: Zelizi – Dulló, Vaskó, Karacs, Baranyai – Ominger (Tamás N., 68.), Mészáros D. (Magyar Zs., a szünetben), Körmendi – Torvund (Fejős, 68.), Beliczky (Hornyák, 68.), Gazdag V. Vezetőedző: Tóth Balázs
AJKA: Szabados – Szűcs K. (Görgényi, 60.), Tar, Kenderes, Présinger – Csizmadia Z., Tajthy – Sejben (Csemer, 81.), Rabatin (Berzsenyi, 60.), Doncsecz (Gaál, 65.) – Szarka Á. (Dragóner F., 60.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Doncsecz (0–1) a 13., Hornyák (1–1) a 83. percben
Tóth Balázs: –
Tudtuk, hogy rutinos, jó csapat az Ajka, amely ellen a kis hibák is megbosszulják magukat. A helyzeteink megvoltak az első félidőben is, mégis a vendégek mehettek előnnyel a szünetre. A térfélcserét követően sem változtattunk a játékfelfogásunkon, nemcsak megérdemelten egyenlítettünk, hanem akár nyerhettünk is volna, de az egy pontot is meg kell becsülnünk.
Jeney Gyula:
– A mi meccseinkre azért érdemes kijönni, mert magas színvonalú, izgalmas találkozókat vívunk. Igaz, ehhez olyan ellenfelek kellenek, mint a Diósgyőr vagy éppen most a Csákvár, amely bátran felvállalta a játékot. Meg kell tanulnunk vezetésünk birtokában lezárni a mérkőzést. Nem tettük meg, a hazai együttes pedig végül egyenlített.

MOSONMAGYARÓVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 1–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 500
néző. Vezette: Berényi Tamás (Ország Péter, Király Zsolt)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni, Deák I., Horváth K. – Vukaszovics (Sajbán Miklós, 57.), Végh B. – Jasarevic (Korbély, 57.), Illés D. (Szalka, a szünetben), Artner (Buglyó, a szünetben) – Majer (Nagy Z., 72.). Vezetőedző: Horváth Csaba
GYIRMÓT: Hársfalvi – Szegi, Polgár K., Hajdú Á., Nahirnij – Kovács D. – Soltész D. (Pethő B., 72.), Kovács M., Madarász, Medgyes Z. (Hudák D., 90.) – Simon A. (Kicsun, 72.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Soltész D. (11-esből, 0–1) a 11., Simon A. (0–2) a 39., Nagy Z. (1–2) a 84. percben
Horváth Csaba
: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, az első félidei kétgólos vendégelőny után későn szépítettünk. Kis szerencsével talán pontot szerezhettünk volna.
Csertői Aurél: – Teljesen megérdemelten nyertünk. Az utolsó tizenöt percben beszorultunk, ám sikerült megtartani az előnyünket.

KOZÁRMISLENY–KAZINCBARCIKA 0–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 400
néző. Vezette: Bana Gergely (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Sági, Várkonyi, Turi T., Vajda R. – Kosznovszky, Nagy E. (Horváth D., a szünetben) – Kun B. (Gránicz, 56.), Bartha (Károly, 82.), Beke I P. – Kotroczó (Vas B., 65.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
KAZINCBARCIKA: Megyeri G. – Székely K., Szekszárdi, Lippai, Süttő – Heil, Csatári (Puska, 86.) – Szabó B. (Ádám F., 56.), Kovács B. (Nagy Á., 87.), Kurdics (Hleba, 72.) – Bacsa (Pálinkás, 56.). Megbízott edző: Simon László
Gólszerző: Kurdics (0–1) az 5., Lippai (0–2) a 68., Pálinkás (0–3) a 82. percben
Szekeres Zoltán
: – Nehéz mérkőzés volt, pedig arra az antifutballra készültünk, ami a Kazincbarcikára jellemző. A gyors gól meghatározta a meccset.
Simon László: – Azt kaptam, amire számítottam. Jól felkészültünk a Kozármisleny rövid passzos játékából.

SZOMBATHELYI HALADÁS–BFC SIÓFOK 2–2 (1–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, 872 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
HALADÁS: Verpecz – Nyíri (Doktorics, 81.), Csató, Németh Milán, Bosnjak – Derekas, Csernik (Csonka, 88.), Csilus T. (Zvekanov, 81.), Rácz B. – Horváth R. (Simut, 57.), Molnár R. Vezetőedző: Michal Hipp
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Horváth M., Debreceni, Major – Szakály A. – György (Hegedűs M., 54.), Varjas, Nyitrai (Dénes, 85.), Kerezsi (Horváth P., 54.) – Farkas B. (Volter, 65.). Szakmai igazgató: Dragan Vukmir
Gólszerző: Derekas (1–0) a 42., Molnár R. (2–0) az 59., Debreceni Á. (2–1) a 63., Horváth P. (2–2) a 72. percben
Kiállítva: Csató a 87. percben
Michal Hipp
: – Semmi extrát sem nyújtottunk. Csalódott vagyok, mert egyéni hibák miatt nem sikerült hazai környezetben győznünk.
Dragan Vukmir: – Meg kell becsülnünk a pontot. Nehéz mérkőzés volt, mind a két csapat küzdött.