Súlyos hazai MTK-vereség, kikapott a DVTK Szentlőrincen

2022.10.02. 14:50
Vasárnap rendezték a labdarúgó NB II 9. fordulójának mind a tíz mérkőzését. A listavezető MTK nagy meglepetésre hazai pályán 4–1-es vereséget szenvedett a Csákvártól, a Pécs egy tizenegyesből lőtt góllal 1–0-ra megverte a Haladást és feljött a tabella második helyére. A játéknap előtt második Gyirmót hazai pályán, előnyről kapott ki a Nyíregyházától, a Diósgyőr pedig Szentlőrincen maradt alul 2–0-ra. A Mosonmagyaróvár Békéscsabán tudott nyerni, az alsóházi helyosztón pedig a Kozármisleny idegenben győzte le a Dorogot. A Szeged hátrányból nyert a közel egy félidőt emberhátrányban játszó Budafok ellen, az ETO viszont úgy is elvitt egy pontot Barcikáról, hogy egy kiállítás miatt a záró 20 percben csak tíz játékossal volt a pályán.

A kép csalóka: Szokolék nem adták meg magukat Gyirmóton, sőt, meglepetésre három ponttal tértek haza

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–4 (0–3) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Vezette: Rusz Márton (Márkus Péter, Varga Gábor)
MTK:
Csenterics – Palincsár, Szépe, Nagy Zs., Medgyes – Kata, Mezei (Stieber Z., 65.) – Bognár I. – Kovácsréti (Futács, a szünetben), Németh K. (Zsóri, 73.), Kovács M. (Lehoczky, 73.). Szakmai igazgató: Bognár György
Csákvár: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László – Gazdag V., Mészáros D. (Koval, 90.), Körmendi (Janyickij, 81.) – Tamás N. (Magyar, 90.), Fejős (Hornyák, 56.), Baracskai (Dulló, 81.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Murka (0–1) a 33., Gazdag V. (0–2) a 38., Karacs (0–3) a 45., Bognár I. (1–3) az 57., Hornyák (1–4) a 69. percben
Bognár György: –
Tóth Balázs:
– Tudtuk, hogy mire számíthatunk az MTK ellen, és igyekeztünk felkészülni. Már a Puskás Akadémia elleni kupameccsen is bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk a jobbnak tartott csapat ellen is jól játszani, most pedig még erre is sikerült rátennünk. Mindenki rendkívül koncentráltan futballozott, de még minket is meglepett, hogy mennyire bejöttek a kontraakcióink. Egy lépést tettünk előre, ám a helyén kell kezelnünk ezt a győzelmet, hiszen most jönnek a sorozatmeccsek, amelyeken gyűjtögetnünk kell a pontokat.

SZENTLŐRINC–DIÓSGYŐRI VTK 2–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szentlőrinc, Szentlőrinci Sporttelep, 700 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (dr. Bede Tamás, Máyer Gábor)
SZENTLŐRINC: Prokop – Keresztes B., Nagy Zs., Farkas M. – László D. (Rétyi R., 62.), Németh E., Papp G., Kiss-Szemán (Erdélyi B., 28.) – Szabó M. (Vidnyánszky M., 74.), Daróczi (Török L., 74.) – Grumics (Mervó, 62.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
DIÓSGYŐR: Danilovics –Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bertus (Bokros, 81.) – Koman, Holdampf, Bényei Á. (Jurek, 72.) – Cseke (Szőke A., a szünetben), Lukács D. (Eppel, 62.), Könyves N. (Papp M., a szünetben).Vezetőedző: ifj. Kuznyecov Szergej
Gólszerző: Szabó M. (1–0, 11-esből) a 3., Daróczi (2–0) a 27. percben
Jeremiás Gergő:
– Készültünk az ellenfélből, igyekeztünk végig nyomás alatt tartani a Diósgyőrt. Jól kezdtünk, a vezetésünk után is próbáltunk kezdeményezni. A vendégeknek is akadt lehetőségük, de mi is vezettünk veszélyes akciókat. Hamarabb is lezárhattuk volna a meccset, ám ennek ellenére nagyon örülünk a három pontnak.
ifj. Kuznyecov Szergej: – Erre a játékra számítottunk az ellenféltől. Sikerült néhány helyzetet kidolgoznunk, de aki nem talál be a kapuba, az nem nyerhet…

KAZINCBARCIKA SC–ETO FC GYŐR 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika,
Kolorcity Aréna, 500 néző Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
KAZINCBARCIKA:
Megyeri II G. – Szemere B. (Kállai Z., a szünetben), Ur, Lippai T., Süttő – Heil, Csatári – Nagy J., Ádám F. (Laczkó, 79.), Székely K. (Székely D., 79.) – Pálinkás. Vezetőedző: Varga Attila
ETO FC GYŐR:
Fadgyas – Papp M., Kovács K., Csonka – Csinger, Vitális (Priskin, 64.), Toma, Kovács I., (Kiss M., 73.) Benczenleitner – Óvári (Tuboly, 73.), Babati (Kiss B., 8.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Kiállítva: Toma a 70. percben
Varga Attila:
– A csapat teljesítménye rendben volt, nekünk értékes a megszerzett egy pont. A kiállítás átírta a forgatókönyvet, hatalmas helyzeteink és lehetőségeink adódtak, de ellenfelünk kapusa minden kísérletünket meghiúsította.
Timár Krisztián: – Az első félidőben fokozatosan átvettük a kezdeményezést, és kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. A kiállítást követően másik találkozó kezdődött, de nagyon büszke vagyok a srácokra, mert nagyszerűen küzdöttek és megmutatták, hogy van egy másik arcunk is. Értékes a döntetlen.

FC AJKA–BFC SIÓFOK 3–1 (2–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Szabadidő- és Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Molnár Attila (Szabó Dániel, Vörös Dániel)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Görgényi, Jagodics B., Szűcs K. – Kenderes (Zsolnai R., 67.), Tajthy T. (Vogyicska, 84.) – Tóth G. (Sejben, a szünetben), Csizmadia Z., Doncsecz – Gaál B. (Dragóner F., 90+2.). Vezetőedző: Kis Károly
SIÓFOK: Winter – Polényi (Dénes Cs., 63.), Vágó (Nyári, a szünetben), Debreceni Á., Varga B. – Varjas Z., Krausz (Eördögh, 63.) – Major, Szakály A. (Nikházi, 84.), Girsik (Farkas B., a szünetben) – Horváth P. Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Szakály A. (0–1) a 11., Doncsecz (1–1) a 25., Kovács N. (2–1) a 40., Zsolnai R. (3–1) a 89. percben
Kis Károly:
– Úgy gondolom, hogy egy jó csapatot sikerült legyőznünk, helyenként látványos játékkal. Nagyon érdekesen kezdődött a mérkőzés, hiszen az elején rögtön két óriási ziccert hibáztunk, ami megbosszulta magát. A csapatot nem törte meg a kapott gól, lendületes játékkal megérdemelten nyertünk.
Domján Attila: – Fizikális meccs volt, az ajkaiak sokkal jobban alkalmazkodtak a körülményekhez. A játék képe alapján megérdemelt hazai győzelem született.

PÉCSI MFC–SZOMBATHELYI HALADÁS 10 (00) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 1200 néző. Vezette: Káprály Mihály (Aradi József, Baghy Csaba).
PÉCS:Helesfay– Máyer J.(Gera Z.,a szünetben), Rácz L.,Katona L.,Hadaró– Szeles,Kesztyűs B.– Harsányi I.(Svedjuk, a szünetben), Kocsis B.(Marques Airosa, 91.), Nikitscher– Tóth-Gábor. Vezetőedző:Weitner Ádám
HALADÁS:Verpecz I.– Lucas,Csató M.,Németh M.,Bosnjak– Derekas,Csilus– Csernik(Sipos Z., 74.), Rácz B.(Nyíri, 86.), Doktorics(Hursán, 79.) – Borvető(Lencse, 74.). Vezetőedző:Michael Hipp
Gólszerző:Kesztyűs B.(11–esből, 1–0)a 61. percben
Weitner Ádám:
– Az első félidőben nem játszottunk jól, nem kaptam vissza, amiről beszéltünk, de ilyen talajon ezen nem is csodálkozom. A Szombathely uralta ekkor a mérkőzést, de a szünetben változtattunk a mentalitásunkon, így ez a győzelem a szív és a csapategység diadala volt. Négy mérkőzés óta nem kaptunk gólt, továbbra is őrizzük veretlenségünket.
Michael Hipp:– Tudtuk, hogy erős a Pécs, hiszen eddig veretlen volt a bajnokságban. Úgy érzem, jól felkészültünk belőlük, az első félidőben agresszíven, jól is játszottunk, aminek a bizonyítéka, hogy a 41. percben volt az első kapura lövésük. A második játékrészt is aktívan kezdtük, igazából egy szituáció döntött, amikor egy kapufánk után tizenegyest kapott a hazai csapat.

TISZAKÉCSKEI LC–SOROKSÁR SC 1–0 (0–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Zierkelbach Péter(Szécsényi István, Szalai Dániel)
TISZAKÉCSKE:
Halasi– Balázs B.,Máté,Csáki,Farkas– Gyurján(Vachtler,71.), Szekér,Lovas(Kiss N.,71.), Erdei– Zamostny,Balajti(Winkler,86.). Vezetőedző:Visinka Ede
SOROKSÁR:
Holczer– Ternován,Króner,Valencsik,Csontos– Haris(Vági,84.), Hudák, Lisztes,Hajdú(Lőrinczy,66.) – Lovrencsics B.,Halmai(Korozmán,66.). Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:
Zamostny (1–0) a 77. percben
Kiállítva:
Vági a 93. percben
Visinka Ede:
– Örülök a győzelemnek, jó csapatot vertünk meg. Egyre inkább kezd összeérni az együttes.
Lipcsei Péter:– Jobb helyzetkihasználással megnyerhettük volna a mérkőzést.

SZEGED-CSANÁD GA–BUDAFOKI MTE 2–1 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1100 néző. Vezette: Takács Tamás (Garai Péter, Sinkovicz Dániel)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár F. – Könczey, Vári, Szilágyi Z., Tóth B. – Sipos Sz., Simon Á. (Farkas A., 64.) – Kundrák (Rédling, 90+2.), Szatmári L. (Szakály, 64.), Gajdos (Pintér Á., 81.) – Bíró B. (Haruna, 90+2.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Jagodics M., Romics, Kalmár O. – Kovács D., Adorján (Soltész, 57.), Oláh B. (Margitics, 66.) – Varga D. (Sós, a szünetben), Tischler (Fótyik, 57.), Horváth O. (Györgyi, a szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Kovács D. (0–1, 11-esből) a 26., Bíró B. (1–1) a 43., Könczey (2–1) a 86. percben
Kiállítva: Csonka A. az 53. percben
Alekszandar Sztevanovics:
– A legfontosabb, hogy nyertünk. Tudtuk, hogy nehéz és speciális lesz a meccs, de megmutattuk a karakterünket. Az elején nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna, és ezt a Budafok kihasználta. Nem adjuk fel soha, ez nagy dolog.
Mátyus János:
– Mozgalmas meccs volt, valóban jól kezdtünk, és megérdemelten vezettünk, de az egyenlítés sem volt érdemtelen. Döntő momentum volt, hogy tíz emberre fogyatkoztunk, ezután megtettünk mindent, és csak néhány perc kellett a bravúros pontszerzéshez.

GYIRMÓT FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–3 (2–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 618néző, Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Nagy Viktor)
GYIRMÓT:
Rusák – Szegi, Hudák, Csörgő V., Helembai (Nahirnij, 13.) – Vass Á. (Soltész D., 79.) – Herjeczki (Kovács D., 79.), Kovács M., Nagy P. (Berki, 62.), Medgyes Z. – Pethő (Simon A., 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél
NYÍREGYHÁZA: Nagy S. – Farkas B., Szokol, Baki, Gengeliczki, Jánvári – Gresó (Szerető, 74.), Sigér Á., Márkus A. – Novák (Csősz, 92.), Pantovics (Pekár, 79.). Vezetőedző: Huszák Géza
Gólszerző: Herjeczki (1–0) a 15., Novák (1–1) a 17., Medgyes Z. (2–1) a 38., Pantovics (2–2) a 45+2., Novák (2–3) az 59. percben
Csertői Aurél: – Jól kezdtük a mérkőzést, kétszer vezettünk, de védőink dekoncentráltsága miatt előnyünket nem tartottuk meg. A második félidőben a vendégek vezetése után próbáltam támadójátékunkon változtatni, de ezt a sziklaszilárd vendégvédelem megakadályozta.
Huszák Géza: – A Gyirmót igazolta jó hírét, ám mentálisan erősek voltunk, hiszen kétszer is jó időben sikerült egyenlítenünk, a győztes gólunk után pedig nem hagytunk teret a hazaiaknak.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MOSONMAGYARÓVÁR 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 830 néző. Vezette: Farkas Tibor (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
BÉKÉSCSABA:
Bukrán – Puskás G. (Hodonicki, 71.), Fazekas L., Albert I. – Váradi (Szalai D., a szünetben), Zvara, Kitl M., Fülöp I. (Szabó Cs., 85.) – Czékus (Mágocsi, 84.), Lukács R. (Máris, a szünetben), Hamed. Vezetőedző: Brlázs Gábor
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Gáncs (Buglyó, 83.), Czingráber, Debreceni A., Jasarevic (Múcska, 67.), Horváth K. – Simita, Végh B., Illés D. (Monori, 67.) – Nagy Z. (Papp Sz., 89.), Szalka (Sajbán Miklós, 83.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző: Nagy Z. (0–1) a 86. percben
Kiállítva: Zvara a 45+2. percben
Brlázs Gábor: – Gyalázatos teljesítményt nyújtottunk az első félidőben. Szégyellem magam ezért, és remélem, nem csak én. Az esélytelenek nyugalmával a csapat jól játszik, de ha mi vagyunk az esélyesebbek, akkor rendre alulmaradunk.
Horváth Csaba: – Jól kezdtük a mérkőzést, meg is leptük a Békéscsabát. Bár voltak veszélyes helyzeteik, mégis úgy érzem, jobban játszottunk az első félidőben. A kiállítás meghatározta a második félidő kimenetelét.

DOROGI FC–KOZÁRMISLENY 1–3 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 400 néző.Vezette: Gaál Ákos (Király Zsolt, Ország Péter)
DOROG: Molnár Zs. – Tóth B. (Barna G., 60.), Gyurácz, Keresztes K., Papp M. – Lénárt – Oldal T. (Rácz F., 60.), Szerencsi, Lustyik (Albert Á., 40.), Szedlár (Sztojka, 60.) – Paudits (Magyari, 60.).Vezetőedző: Fenyvesi László
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke, Gajág, Füredi, Turi – Vajda R. (Nagy E., 75.), Kosznovszky, Tölgyesi – Vogyicska (Kotroczó, 85.), Károly B. (Kulcsár K., 63.), Bartha L. (Tóth Z., 75.). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
Gólszerző: Füredi (0–1) a 7., Károly B. (0–2) a 39., Tóth Z. (0–3) a 76., Magyari (1–3) a 88.percben
Fenyvesi László:
– Megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a Kozármisleny. Sajnos, a vendégek jobban futballoztak mint mi, az elején gyorsan vezetést szereztek és erre mi nem tudtunk reagálni.
Szekeres Zoltán: – Két-három hete kezdtük azt a fajta munkát, aminek ma látható jelei voltak. Tíz-tizenöt percet leszámítva végig kézben tartottuk a mérkőzést. Elégedett vagyok a csapattal, illetve azzal a teljesítménnyel, amit nyújtottunk

1. MTK Budapest 9 6 1 2 31–16 +15 19
2. Pécsi MFC 9 5 4 11– 6 +5 19
3. Gyirmót FC Győr 9 5 1 3 17– 9 +8 16
4. Kazincbarcika 9 5 1 3 12–13 –1 16
5. Diósgyőri VTK 9 5 4 15–12 +3 15
6. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 9 4 3 2 13–11 +2 15
7. FC Ajka 9 4 2 3 14–10 +4 14
8. ETO FC Győr 9 4 2 3 10– 6 +4 14