A Gyirmót elleni győzelmével visszavette az első helyet a DVTK az NB II-ben

B. CS.B. CS.
2023.03.06. 18:50
A labdarúgó NB II 26. fordulójának záró mérkőzésén, egyben rangadóján a Diósgyőr a Gyirmótot fogadta, és a kétgólos Obounet vezérletével 3–1-re legyőzte, így újra élre állt a tabellán.

Háromszor ünnepelhettek a diósgyőriek (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

DVTK–GYIRMÓT FC GYŐR 3–1 (1–0)
Diósgyőr, 2492
néző. Vezette: Pillók Ádám (Csatári Tibor, Kovács Gábor)
Diósgyőri VTK: Senkó – Farkas D., Szatmári Cs., Bárdos, Bokros – Lőrinczy, Holdampf, Cseke (Koman, 90.) – Obounet (Eppel, 90.), Könyves (Jurek, 62.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Szegi, Csörgő, Polgár, Nahirnij – Kovács M., Kovács D. – Soltész D. (Simon A., 79.), Madarász (Nagy P., 66.), Medgyes Z. – Pethő (Berki, 66.). Edző: Németh Zoltán
Gólszerző:
Szatmári Cs. (41.), Obounet (61., 76.), ill. Soltész D. (51.)

Kuznyecov Szergej: – Sikerült győzni egy olyan csapat ellen, amelyik elöl van a tabellán, növeltük a különbséget. A játék tekintetében azt éreztem, hogy elég jól futballoztunk, magabiztosan játszottunk. Az ellenfélnek voltak ígéretes szűk lövései, de nem éreztem nagy veszélyt a kapunk előtt. Voltak hibáink az első félidőben, de a szünetben megmutattuk a srácoknak, hogy mit kellene másképpen csinálni, mert túlzottak erősen támadtak le, nem voltak készek a vonalak, maradtak szabad területek, ám a második játékrészben kevesebb helyet, területet adtunk az ellenfélnek. Több helyzetet is kidolgozhattunk volna, de a helyzetkihasználás magas szintű volt. Gratulálok mindenkinek a győzelemhez.
Németh Zoltán: – Jó mérkőzést játszottunk, amit megbeszéltünk, azt próbáltuk megvalósítani. Megvolt az esélyünk arra is, hogy megnyerjük a meccset, de a DVTK a kapu előtt határozottabb volt. Talán jókor jött nekik a múltkori pofon, mert a vereség után élesebbek voltak. Ha a kontráink során jobban koncentrálunk, nyerhettünk volna. Ebből a játékból ki tudunk indulni, reméljük, a következő meccseken a kapu előtt határozottabbak leszünk.

Átalakította kezdőcsapatát az előző fordulóban pályára küldötthöz képest Kuznyecov Szergej, a Diósgyőri VTK vezetőedzője, hat helyen változtatott – bekerült többek között a kapuba (első alkalommal) Senkó Zsombor és a támadósorba Jérémie Obounet (aki először kezdett a csapatban). A Gyirmótot irányító Csertői Aurél el sem utazott a hétfői mérkőzésre, mert megbetegedett, helyette Németh Zoltán másodedző dirigált.

A meccs elején Pethő adott le két figyelmeztető lövést, a 7. és a 12. percben is a kapufát találta el. Ezt követően a DVTK fokozta a nyomást a vezető gól megszerzése érdekében, de az első játékrész második felében Soltész D. távoli löketei adtak munkát a hazaiak fiatal kapusának. A meccs első góljára az első félidő hajrájáig kellett várni. Azután két perccel, hogy Cseke eltévesztette a bal felső sarkot, a 41. minutában szöglethez jutott a Diósgyőr, s Lőrinczy balról belőtt labdáját Szatmári a léc alá fejelte (1–0).

A második játékrész elején viszonylag hamar egyenlített a vendégegyüttes, az 51. percben Pethő passza után Soltész D. elsőre még a kapufát találta el, a visszapattanót azonban 10 méterről már a kapu jobb oldalába küldte. Tíz percre volt szüksége a hazai gárdának ahhoz, hogy visszavegye az előnyt. Lőrinczy lövése után Hársfalvi kapusról kijött a labda, Obounet pedig a kapu torkában, üresen, három méterről nem hibázott. A DVTK nem engedte át a kezdeményezést a Gyirmótnak, és Holdampf lécre lőtt labdája után nem sokkal, a 76. percben, a folyamatos nyomásuk közepette eldőlt a meccs. Ezúttal Lukács D. futott el a jobb oldalon, kapu elé lőtt labdáját a gyirmóti hálóőr elvétette, Obounet ismét jó helyen volt, és közelről újra az üres kapuba passzolt. 3–1

A DVTK győzelmével visszavette a táblázaton az első helyet, míg a Gyirmót hat mérkőzésből álló veretlenségi sorozata megszakadt.

Egy hét múlva MTK–DVTK rangadót rendeznek a fővárosban!

20. Kozármisleny26561529–49–2021

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+1. perc: Lukács D. helyett Vincze D. állt be.

90. perc: Két perc hosszabbítás következik.

90. perc: Csere a hazaiaknál Cseke helyett Koman, Obounet helyett Eppel állt be.

89. perc: Berki kapott sárga lapot.

83. perc: Egy vendég akció ért véget lövés nélkül.

79. perc: Soltész D. helyett Simon A. állt be.

Obounet duplázott (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

76. perc: GÓÓÓL! Lukács D. futott el a jobb oldalon, a kapu elé lőtt labdáját Hársfalvi elvétette, a játékszer ezúttal is az üresen érkező Obounet elé került, aki ezúttal sem hibázott közelről, 31.

74. perc: Bokros baloldali felfutása, és lövése után pattant szögletre a labda.

73. perc: Obounet labdaszerzése után Jurek elé passzolt, a támadó a bal alsó sarok mellé lőtt.

72. perc: Kovács D. lőtt a jobb kapufa mellé.

71. perc: Holdampf lövése vágódott ki a felső lécről.

70. perc: Lőrinczy keverte meg a gyirmóti védelem bal oldalát, nehezen tudtak elől szögeltre tisztázni.

66. perc: Kettős csere a vendégeknél, Pethő helyett Berki, Madarász helyett Nagy P. állt be.

64. perc: Farkas D. kapott sárga lapot.

62. perc: Csere a hazaiaknál Könyves helyett Jurek állt be.

61. perc: GÓÓÓL! Lukács D. ívelt be balról, a hosszún Lőrinczy lőtt kapura, Hársfalviról kijött a játékszer, Obounet pedig 3 méterről a kapu lőtt, 21.

56. perc: Lőrinczy lövése kerülte el centikkel a jobb alsó sarkot.

51. perc: GÓÓÓL! Medgyes Z. passza után Pethőhöz került a labda a 16-oson belül, a csatár visszatette a lasztit, lövésre Soltész D.-nek, aki 10 méterről a kapufát találta el, ám játékszer visszapattant hozzá, és másodszorra a kapu jobb oldalába lőtt, 11.

49. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, 2492 főt jelentett be a rendező klub.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés a második félidővel.

45. perc: Vége az első félidőnek.

44. perc: Kovács D. távoli lövését hárította a diósgyőri kapus.

41. perc: GÓÓÓL! Lőrinczy baloldali sarokrúgására Szatmári Cs. érkezett, aki a rövid oldalon, 5 méterről fejelt a léc alá, 10.

39. perc: Könyves balról tette visszafelé a labdát, Csekének, aki 17 méterről centikkel a bal felső sarok mellé küldte a lasztit.

37. perc: Soltész D. távoli, 24 méterről, középről kapura szúrt, bal alsó sarokra tartó sistergősét bravúrral mentette szögletre Senkó.

30. perc: Szegi kapott sárga lapot.

28. perc: Soltész D.17 méteres, lapos lövését védte Senkó, a kipattanót Bokros mentette szögletre.

26. perc: Pethő lőtt az égbe, a kaputól 18 méterre.

24. perc: Lőrinczy jobbról elengedett lökete kerülte el a jobb alsó sarkot.

24. perc: Bokros baloldali beadása után Könyves lőtt, egy védőről szögletre pattant a labda.

22. perc: Csörgő kapott sárga lapot.

22. perc: Lőrinczy baloldali, beadásszerű szabadrúgását fogta meg Hársfalvi.

Hiába küzdött a Gyirmót, ez ma kevés volt a pontszerzéshez (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

20. perc: Madarász jobbról, 18 méterről lőtt a bal alsó sarok mellé.

18. perc: Farkas D. estében, 18 méterről lőtt a kapu fölé.

12. perc: Pethő éles szögből, 8 méterről, jobbról lőtte el a labdát, a játékszer a kapufáról pattant ki a pályáról.

10. perc: Obounet passzolta vissza a labdát Könyvesnek, akinek 14 méterről eleresztett bombája elkerülte a bal alsó sarkot.

7. perc: Pethő 17 méterről a felső lécet találta el, a labda az alapvonal túlra perdült.

3. perc: Madarász jobb alsó sarokra tartó lövését fogta Senkó.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A DVTK kezdője öt, a Gyirmót FC Győré két helyen változott a legutóbbi bajnokihoz képest. A meccs legnagyobb hiányzója azonban nem egy labdarúgó volt, hanem a vendégek szakvezetője, Csertői Aurél, aki betegsége miatt nem tudott csapatával lenni.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a játéknap kezdete előtt listavezető (jelen pillanatban az MTK kozármislenyi sikere miatt második) DVTK a 4. helyezett Gyirmót FC Győr ellen.