NB II: mellbevágó gól után Németh-dupla és piros lap, MTK-fordítás

Pór KárolyPór Károly
2023.04.03. 21:57
Németh Krisztián az első félidő hajrájában még kihagyta a helyzetét, a második félidőben viszont az ő duplájával fordított az MTK (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 29. fordulójának záró mérkőzésén a Nyíregyháza az első félidőben megszerezte a vezetést az MTK ellen, de a fővárosiak a második félidőben Németh Krisztián két góljával megfordították a mérkőzést, és még úgy is győztek 2–1-re, hogy a csatár kihagyott egy büntetőt, és második sárga lappal ki is állították a hajrában.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ
MTK BUDAPEST
–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–1 (0–1)
Budapest, ÚjHidegkuti Nándor Stadion, 600 néző. Vezette:Zierkelbach Péter (Rózsa Dávid, Szabó Dániel)
MTK:
Rácz G. – Varju, Kocsis G. (Szépe,28.), Bobál G.,Vadnai (Poór, 28.) – Kata,Mezei (Zuigeber, 62.) – Stieber Z.,Bognár I.,Kovács M. (Horváth A.,82.) – Németh K. Vezetőedző:Horváth Dávid
NYÍREGYHÁZA:
Hrabina – Szokol,Baki,Jánvári,Nagy B. (Adamcsek,78.) – Farkas B. (Kiss Á.,67.), Csősz (Sigér Á.,58.) – Kovácsréti,Pekár (Vass P.,78.), Gresó (Pataki,58.) – Novák Cs. Sportigazgató: Fekete Tivadar
Gólszerző:
Németh K.(46., 72.), ill. Baki (7.)
Kiállítva:
Németh K. (89.)

Mozgalmas első perceket produkált az NB II 29. fordulójának záró mérkőzésén a tabellán második, tehát feljutó helyén álló, a legutóbbi 16 meccsén veretlen MTK és a sorozatban hét találkozón nyeretlen, 18. helyezett Nyíregyháza. Az első helyzetet rögtön az első percben Bognár István hagyta ki hazai oldalon, aztán viszont öt perccel később a bal oldali, nyíregyházi szögletnél rosszul kimozduló Rácz Gergő kapus hibáját a korábbi MTK-védő, Baki Ákos kihasználta, akinek a melléről pattant a labda Kocsis Gergő lábára, onnan pedig közvetlen közelről a hazai kapuba. A gól előtt a szögletet is egy korábbi MTK-s, Kovácsréti Márk végezte el. Így szerezte meg már a 7. percben a vezetést a lelkes és hangos nyíregyházi tábor által biztatott vendégcsapat.

Rögtön a gól után Mezei Szabolcs egyenlíthetett volna az ellenféltől kapott labdából, de a tizenhatos előteréből a kapu mellé lőtt, majd pedig Németh Krisztián közeli lövését blokkolták a védők. A 28. percben két védőjét is elveszítette az MTK: Kocsis Gergő és Vadnai Dániel összefejeltek, mindketten vérző sérüléssel hagyták el a pályát, Szépe János és Poór Patrik váltotta őket.

A szünet előtt az MTK-ból előbb Stieber Zoltán nem találta el a kaput ígéretes helyzetből, majd Szépe lőtte fölé hat méterről Bognár középre passzolt labdáját – utóbbi volt az első félidő legnagyobb kihagyott lehetősége. A második félidő legelején az MTK Eb-n is járó két rutinos válogatottja, a 10. gólpasszát adó Stieber Zoltán és a 21. gólját szerző, a másodosztály góllövőlistáját vezető Németh Krisztián hozta össze az egyenlítő gólt, a csatár jobbról, 12 méterről lőtt a kapuba.

Ezután Hrabina Alex több nagy védést is bemutatott, még Varju Benedek szólójánál is hárítani tudott, de az érkező Németh közelről a kapuba passzolt, megszerezve a meccsen a második, az idényben a 22. gólját – fordított az MTK.

A fővárosiak 2–1-re meg is nyerték a mérkőzést, még úgy is, hogy Németh a végén kihagyott egy 11-est (Baki kezezése után próbálkozhatott a büntetőpontról), és második sárga lappal ki is állították.

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+3. perc. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK. Az MTK egy fordulatos, végig izgalmas mérkőzésen 2–1-re győzött, így egy pontra megközelíti a tabellán a vezető DVTK-t.

90+1. perc. NYÍREGYHÁZI GÓL, DE LES. Novák Csanád az ötösön állva szerzett gólt, ám ha centikkel is, de lesen kapta a labdát, nem ér a találat.

90. perc. KILLÍTÁS. Németh Krisztián egy talpalás után megkapta a második sárga lapját, így kiállította a játékvezető.

88. perc. Németh Krisztián jobbról passzolt középre, Kiss Ákos nagyot mentett az érkező Zuibeger elöl.

83. perc. VENDÉGLEHETŐSÉG. Novák jobbról bepasszolt labdájából a lendületből érkező Vass lőtt mellé.

81. perc. Kovács Mátyás helyére Horváth Artúr állt be.

81. perc. KIMARADT! Németh Krisztián nagy erővel a kapu fölé lőtt a 11-est.

79. perc. Baki sárga lapot is kapott.

79. perc. BÜNTETŐ! Varju lövése Baki kinyújtott kezéről pattant le a 16-oson belül, 11-es.

78. perc. Pekárt Vass Patrik váltotta, Sokolt pedig Adamcsek Máté.

75. perc. NYÍREGYHÁZ HELYZET. Kovácsréti közeli lövését Rácz védte bravúrral.

72. perc. NÉMETH DUPLÁJÁVAL FORDÍT AZ MTK! Varju mutatott be egy szolót a bal oldalon és mielőtt elrúgták volna előle a labdát a védők még kapura tudta piszkálni, Hrabina védett, de a kipattanót Németh közelről az üres kapuba passzolta. Németh már 22 gólos. 2–1

67. perc. Farkas Bendegúz helyére Kiss Ákos állt be a vendégeknél.

64. perc. HRABINA! Németh kiugratásából Zuigeber vezethette a kapusra labdát, de a jól kimozduló Hrabina ismét nagyot védett.

62. perc. Mezei helyett Zuigeber állt be az MTK-nál.

60. perc. Kovácsréti kapott sárga lapot.

58. perc. Csősz helyére Sigér Ákos állt be a vendégeknél, Gresót pedig Pataki Bence váltotta.

56. perc. Stieber jobbról, 17-ről vette célba a kaput, Hrabina a levegőben úszva védett.

50. perc. Pekár a tizenhatos vonaláról, kissé jobbról lőtt, de lecsúszott a labda, nem a kapu irányába ment.

46. perc. MÁRIS ITT AZ EGYENLÍTÉS. Stieber kiugratását a jobb szélen megiramodó Németh Krisztián váltotta gólra 12 méterről. A korábbi válogatott, 2016-os Eb-szereplő hozta össze az MTK találatát. Németh a 21. gólját szerezte, Stieber a 10. gólpasszát adta. Németh ezzel tovább növelte előnyét a góllövőlista élén a 15 góllal 2. helyen álló diósgyőri Lukács Dániel előtt.

46. perc. Elkezdődött a második félidő.

45+3. perc. VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK. Az MTK-nak hiába voltak nagyobb helyzetei, 45 perc után a Rácz Gergő kapus hibáját kihasználó Nyíregyháza vezet. 0–1

45+2. perc. MI MARADT KI? Bognár István jobbról, laposan középre passzolt labdáját az érkező Szépe hat méterről fölé lőtte.

45+1. perc. Németh Krisztián egy védő szorításában próbált az ötösről kapura lőni, de már csak a kivetődő Hrabina kapust találta egy kissé fejbe, aki rávetődött a labdára.

43. perc. STIEBER! Az MTK a jobb oldalon került lövőhelyzetbe, Poór passzából Stieber egy lépésre a tizenhatostól célba vette a hosszú felsőt, de nem találta el a kaput.

42. perc. Szépe röviden kifejelt labdáját ugyancsak fejjel Csősz készítette le Gresónak, aki 17 méterről, fordulásból, jobbal a kapu mellé lőtt.

39. perc. Németh kapott sárga lapot reklamálásért.

35. perc. Kovácsréti jobbról vezette befelé a labdát, úgy 14 méterről ballal kapura lőtt, de nem találta el a kaput, fölé ment a a tekerése.

34. perc. Kovács ment el a bal oldalon, de középre lőtt labdája a kapu mögött hagyta el a játéktere.

28. perc. Kocsist Szépe, Vadnait Poór váltotta.

25. perc. VÉRZŐ SÉRÜLÉSEK AZ MTK-NÁL. Kocsis és Vadnai csúnyán összefejelt, mindketten a labdát nézték és összefutottak. Ápolás a pályán, mindkét MTK-játékost le kell cserélni.

22. perc. A Bakihoz hasonlóan volt MTK-játékos, Kovácsréti hátára felmászó Kata kapott sárga lapot.

19. perc. Kovács egy felpasszolt labdát készített le Németh elé, aki hét méterről, jobbról lőtt, de a védők szögletre blokkolták a lövést. A szögletből újabb helyzet nem alakult ki.

15. perc. Csősz próbálkozott egy csavarással a tizenhatoson kívülről, jobb lábas, magas lövése a kapu mellé szállt.

8. perc. EGYENLÍTÉSI LEHETŐSÉG. Jánvári röviden kifejelt labdáját Mezei 17 méterről, középről nem sokkal a bal kapufa mellé lőtte.

A Nyíregyháza hamar megszerezte a vezetést (Fotó: Koncz Márton)

6. perc. VEZET A NYÍREGYHÁZA! Rácz rosszul mozdult ki a kapujából Kovácsréti bal oldali szögletére, róla került a labda a korábbi MTK-játékos, Baki elé, akinek a melléről pattant aztán a kapuba. 0–1

1. perc. RÖGTÖN EGY HAZAI HELYZET. Az MTK gyorsan megszerezte a labdát és támadást indított a bal oldalon, Bognár került egy jó indítással a védők mögé és a tizenhatoson belül, éles szögből a kapu mellé lőtt.

1. perc. ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS. A fehérben játszó Nyíregyháza kezdett, tiszta kékben az MTK.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra álló, 16 forduló óta veretlen (12 diadal, 4 iksz) MTK az osztályozós pozícióban lévő, a legutóbbi hét bajnokiján győzni képtelen (3 döntetlen, 4 vereség) Nyíregyháza ellen. A vendégeket ezúttal már Fekete Tivadar sportigazgató irányítja, aki már az ötödik szakvezető ebben a bajnokságban a Szpari élén. Ősszel a Nyíregyháza pályaválasztóként Gresó Mátyás és Farkas Bendegúz egy-egy góljával 2–0-ra megverte az MTK-t.