Cserék góljaival döntetlen, mosonmagyaróvári bravúrpont Diósgyőrből

2023.04.17. 19:50
A DVTK csak döntetlenre volt képes az Óvár ellen (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)
A labdarúgó NB II 32. fordulójának záró mérkőzésén a listavezető DVTK 1–1-re végzett a Mosonmagyaróvárral úgy, hogy a vendégek Nagy Zoárd góljával a 90. percben egyenlítettek.

LABDARÚGÓ NB II
32. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–1 (0–0)

Diósgyőr, 2021néző. Vezette: Pillók Ádám (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
DIÓSGYŐRI VTK: Danilovics – Csirmaz, Szatmári Cs., Bárdos, Bertus – Cseke, Bényei Á. (Radics, 85.), Lőrinczy (Koman, 69.) – Obounet (Könyves, 69.), Eppel (Jurek, 58.), Lukács D. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita (Czingráber, 79.), Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Végh B. – Jaserevic (Korbély, 60.), Vukaszovics, Sajbán Miklós (Nagy K., 60.), Szalka (Nagy Z., 70.) – Puhtjejev (Gáncs, 60.). Vezetőedző: Király József
Gólszerző: Jurek (77.), ill. Nagy Z. (90.)
Kuznyecov Szergej:
– Egy csapat futballozott, egy csapat mutatta azt, hogy mi a futball. Ahhoz hogy ilyen meccset megnyerjünk, a helyzeteket jobban kell kihasználni, vagy kapott gól nélkül lehozni a meccset. Ha pedig egyenlő az állás, akkor többet kell lőni. Nagyon fájdalmas meccs volt, végig uraltuk a játékot, 80-20 százalék volt a labdabirtoklás, át sem jöttek a felezővonalon. A játékvezetőket nem értem, az ellenfél már az első félidőtől húzta az időt. Ennyire tetszik a gyep itt mindenkinek, hogy lefekszenek? Sürgetni akartam a játékot, és nekem adnak sárgát? Az emberek futballt nézni jönnek a meccsekre. A játék minősége megvolt, kicsi tudatosabbnak, figyelmesebbnek kellett volna lenni, hogy mikor gyorsítunk, mikor lövünk kapura. Ha így lett volna, nyerünk három vagy öt nullára. Az ellenfél egyszer rúgott kapura...
Király József:
– Izgatottan vártam a találkozót, szerencse kellett hozzá, hogy ilyen eredmény szülessen, és ez több volt, mint szerencse. Az elején megúsztunk sok helyzetet, tudtuk, hogy nagyon jó képességű csapathoz érkezünk – és itt szeretnék gratulálni a DVTK-nak, mert biztos, hogy ők lesznek az egyik feljutók. Tudtuk, hogy mind mentalitásban, mind fizikai tekintetben képesek jó teljesítményre, veszélyt teremteni. Ez látszott a megszerzett gólnál. Ami nagy büszkeség a számomra, hogy egy nulla után is volt tartás a csapatban, ki tudtunk egyenlíteni. Nehéz időszakon vagyunk túl, úgy érkeztünk ide, hogy három meccsen egy pontot szereztünk. De élvezték a játékosok, és élveztem én is, hogy ilyen stadionban, ilyen szurkolók előtt tudtunk játszani.

A DVTK listavezetőhöz méltóan kezdte a mérkőzést, egymás után dolgozta ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, de Eppelnek háromszor sem sikerült a kapuba találnia közelről, így ahelyett, hogy előre ugrott volna a góllövőlistán, a hazaiak maradtak a döntetlen álláson. Centikben mérve a gólhoz az első félidőben Lőrinczy járt a legközelebb, aki a 17. percben a jobb kapufát találta el. A vendégek nem kápráztatták el a nézőket, a szerencse viszont mellettük állt, és az első játékrészben azért néhányszor kirándulást tettek a hazai kapu elé, amikor nagy diósgyőri nyomás közepette némi levegőhöz jutottak. Összességében az első felvonás után, a játék képe alapján több góllal kellett volna vezetnie a piros-fehér együttesnek.

A második játékrészben is többet támadott a hazai csapat, és mint oly sokszor ebben az évadban, ezúttal a csereként beálló Jurek Gábor talált a kapuba, előnyhöz juttatva a DVTK-t a 77. percben. A hajrában semmi sem utalt arra, hogy bármi változás állhatna be az eredményben, a piros-fehérek maradtak kezdeményező szerepben, de a 90. percben egy vendégakció góllal zárult – a szintén csereként beálló Nagy Zoárd közelről egyenlített, bravúrponthoz segítve a tabella második felében tanyázó mosonmagyaróvári együttest. 1–1

20. Dorogi FC32691727–46–1927

Határozottan védekeztek az óváriak (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük a figyelmet.

90+3. perc: Bárdos fejesét fogta a vendég kapus.

90+2. perc: Heinrich is sárgát kapott.

90. perc: Három perc hosszabbítás következik.

90. perc: GÓÓÓL! Horváth K. balról érkező labdáját, Nagy Zoárd 2 méterről vágta a kapuba, 11.

90. perc: Koman kapott sárgát.

89. perc: Nagy Z. is besárgult.

85. perc: Bényei helyett Radicsa pályán.

82. perc: Könyves bombájába lépett bele egy vendég védő.

81. perc: Korbély kapott sárga lapot.

79. perc: Simita helyett Czingráber állt be.

77. perc: GÓÓÓL! Cseke vágta előre a labdát, Jurek felé, úgy tűnt, egy védő tisztázni tud, de rosszul sikerült felszabadítása után középre hullott a laszti, a kapunak háttal álló Jurek Gábor pedig 10 méterről a bal sarokba ollózott, 10.

76. perc: Korbély megpattanó lövését védte Danilovics, a jobb alsó saroknál.

72. perc: Egy rossz vendég felszabadítás után Szatmári Cs. fejelhetett közelről, a jobb kapufa mellé.

70. perc: Vendég csere, Szalka helyett Nagy Z. a pályán.

69. perc: Kettős hazai csere, Obounet helyett Könyves, Lőrinczy helyett Koman állt be.

67. perc: Jurek lőtt a kapu fölé, 19 méterről.

64. perc: Bényei lapos löketét hárította Heinrich.

64. perc: Kuznyecov edző kapott sárga lapot reklamálásért.

60. perc: Hármas csere a vendégeknél Sajbán helyett Nagy K., Puhtjejev helyett Gáncs, Jasarevic helyett Korbély állt be.

58. perc: Csere a hazaiaknál Eppel helyett Jurek állt be.

54. perc: Bertus passza után Lőrinczy lövését védte a vendég kapus.

51. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, 2021 főt közölt a rendező klub.

49. perc: Bárdos hibája után Puhtjejev lőhetett kapura, Danilovics azonban védett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a második félidővel.

Obounet 69 percet kapott, de nem szerzett gólt (Fotó: Bujdos Tibor/Észak-Magyarország)

45+1. perc: Vége az első játékrésznek.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

42. perc: Lőrinczyjobboldali szöglete után Szatmári Cs. fejesét védte a kapus.

40. perc: Jasarevic lőtt jobbról, 7 méterről a bal kapufa mellé.

38. perc: Cseke emelése után Obounet lőtt a bal felső sarok fölé.

32. perc: Lukács D. passza után Cseke lőtt a kapu fölé, mellé.

27. perc: Obounet lövésébe lépett bele egy vendég védő, így szöglettel folytatódhatott a meccs.

22. perc: Szalka beadásszerű lövését fogta meg Danilovics.

21. perc: Csirmaz remek beadása után Eppel4 méterről fejelt a jobb kapufa mellé, nagy helyzetben.

18. perc: Bényei passza után Eppel lőtt balról, közelről,Heinrich viszont védett.

17. perc: Lőrinczyfutotta le a vendég védelmet, majd 16 méterről a bal kapufát találta el.

15. perc: Puhtjejev kapott sárga lapot.

14. perc: Baloldali szöglet után Eppelhez került a labda, aki 3 méterről nagy helyzetbena kapu fölé lőtt.

13. perc: Bárdos jobb felső sarokra tartó bombáját védte a vendég kapus.

7. perc: Lukács D. kapott sárga lapot, lerántásért.

4. perc: Cseke lövése akadt meg a magyaróvári hálóőrben.

1. perc: Eppel közeli fejesét védte bravúrral a vendégek kapusa.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsét megnyerő Diósgyőr a kiesés ellen küzdő, újabb edzőváltáson átesett Mosonmagyaróvár ellen.