Győzelemmel hangolt a Budafok a kupadöntőre, otthon győzte le a Halit

2023.04.29. 16:50
Bakti (jobbra) mellett más fiatalok is helyet kaptak a kupadöntőre készülő Budafok kezdőjében (Fotó: Földi Imre)
Kevés gólos, de remek meccsen múlta felül a Budafok a Haladást a labdarúgó NB II 35. fordulójában. Az 1–0-ra végződő találkozó egyetlen gólszerzője Csonka András volt, találatával a Budafok tovább erősítette pozícióját a középmezőnyben.

LABDARÚGÓ NB II
35. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0)
Budapest, Promontor utca, 400 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Vörös Dániel, Bertalan Dávid)
BUDAFOK: Oroszi I. – Jagodics M., Vaszicsku (Kalmár O., szünetben), Fótyik – Bíró M. (Fekete M., szünetben), Oláh B., Németh Márió (Kovács D., 66.), Soltész I., Horváth O. – Bakti (Vasvári Z., 75.), Tischler (Csonka A., szünetben). Vezetőedző: Mátyus János
HALADÁS:
Mursits – Nyíri V., Csonka B., Devecseri, Bolla G. (Bosnjak, 77.) – Zvekanov, Horváth R. (Csernik, 62.), Csilus T. (Tóth M., 69.), Rácz B. (Doktorics, 62.) – Molnár R., Borvető (Katona I., 62.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző: Csonka A. (52.)
Mátyus János: Roppant értékes győzelmet arattunk, lássuk be, az első félidő nem a miénk volt, játékban a Haladás fölénk kerekedett. Szerencsére a második félidőre jól jöttünk ki, az ellenfelünk fölé kerekedtünk, és nem szégyen bevallani, hogy némi szerencsével ugyan, de nagyon fontos három pontot szereztünk. Az elmúlt nyolcvan napban rengeteg minden történt velünk, messziről jöttünk, de amiért jöttünk, azt megcsináltuk, most pedig készülünk a szerda esti kupadöntőre.
Hipp Michal: Nagyon csalódott vagyok a mai mérkőzés eredménye miatt. Az első félidő jól sikerült, volt néhány ziccerünk, kettő-nullára kellett volna vezetnünk. Sajnos ilyeneket is hoz a foci. Elkövettünk három egyéni hibát, melyekből egyszer gólt is kaptunk.

Pörgősen indult a Budafok és a Haladás április végi összecsapása, bár ez nem véletlen, mivel egész Budafok „focilázban” ég a néhány nap múlva esedékes, történelmi kupadöntőnek köszönhetően. Talán pont ezért is hagyott a kispadon több alapembert is Mátyus János, a remek formában lévő Beke például a kispadról nézhette végig csapata győzelmét. A Haladás remek formában érkezett a Promontor utcába, legutóbb április elején szenvedett vereséget, azóta öt meccsből két döntetlen és három győzelem a mérlege.

Különösképpen az első tizenöt perc sikerült szélvész gyorsra, a vendégek több komoly ziccert is ki tudtak dolgozni, azonban Oroszi kapuson nem tudtak áttörni. A hazaiak sem maradtak helyzet nélkül, igaz, Tischlert remekül vette ki a játékból a Haladás védelme. Az első félidőben tehát, bár gól nem esett, izgalmakból nem volt hiány, élvezetes meccset láthattak a kilátogató nézők.

A második játékrész érdekes módon az ellenkezőjét hozta: volt gól, de az izgalom (gólhelyzetek tekintetében) elmaradt. A meccs első és egyetlen találatáig egészen az 52. percig kellett várni, amikor a két budafoki csere hozott össze egy gólt: Kalmár beadása után Csonka talált be közvetlen közelről, ezzel megszerezve a vezetést a Budafoknak. A Haladás a hazai gól után nagyobb iramra kapcsolt, a BMTE-védelmet azonban nem sikerült feltörnie, így a mérkőzés állása nem változott. A Budafok ezzel a győzelemmel komoly erődemonstrációt mutatott be a szerda esti döntő előtt, továbbá megszilárdította helyét a középmezőnyben, míg a Haladás a legjobb ötért való küzdelemben kisebb hátrányba került, sőt, még az ötmeccses veretlenségi szériáját is elvesztette. 1–0

20. Dorogi FC346101829–51–2228

90+3. perc: A játékvezető lefújta a meccset, a Budafok győzelemmel hangolt a kupadöntőre, míg a Haladás 5 meccses veretlenségi sorozata megszakadt.

90. perc: A játékvezető 3 percet hosszabbít.

85. perc: Csernik cselezgetett a bal szélen, majd jobbal tekert a kapura. Lövése nem sokkal ment felé, pár méterrel a léc fölött szállt ki a labda a pályáról.

84. perc: Egy vendég kommunikációs hiba után Horváth lőhetett 6 méterről kapura, íves lövése azonban a lécről pattant vissza a mezőnybe.

80. perc:Kovács tört be a tizenhatoson belülre, majd esett egy nagyot. A játékvezető azonban kifelé ítél szabadrúgást, mivel a rutinos támadó előtte kézzel ért a labdához.

77. perc: Cserére csere a válasz: Bolla helyére Predrag érkezett.

75. perc: A Budafok utolsó cseréje érkezik: Bakti helyét Vasvári veszi át.

72. perc:Csernik műesését egy sárga lappal díjazta a játékvezető.

69. perc: Újabb vendég változtatás: Csilus helyét Tóth veszi át.

66. perc: Budafoki csere: Németh helyére Kovács érkezett.

65. perc:Csilus kapott sárgát, mivel sípszó előtt rúgta el a szabadrúgást.

62. perc: Hármas csere, csak most a vendégektől: Borvető, Horváth, valamint Rácz helyét Katona, Csernik, illetve Doktorics vette át.

60. perc:Borvető kapott sárgát, Fótyikot rúgta fel.

56. perc: Újabb hazai helyzet (és újra Csonka), ebből azonban most nem lett gól: Horváth kapott remek indítást a bal oldalon, beadására Csonka érkezett, aki sarokkal próbálta meg a kapuba kotorni a labdát, ami azonban a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Bolla (balra, felül) harcolt a labdáért, és bár Tischler (középen, fehérben) ellen remekül védekezett, Csonkát már nem tudta megállítani (Fotó: Földi Imre)

52. perc: GÓÓL! VEZET A BUDAFOK! Kalmár küzdött hatalmasat a bal szélen, épphogy be tudta adni a labdát. A túloldalon Csonka várta a labdát, aki miután áttette a bal lábára, kíméletlen lövést eresztett el hat méterre a kaputól. A védhetetlen lövés után a labda a kapu bal felső sarkában kötött ki. 1–0

51. perc: Németh szögletére Oláh érkezett nagy lendülettel, íves fejese azonban nem talált kaput.

49. perc: A frissen beállt Csonka vezette egészen sokáig a labdát, majd 17 méterről lövésre szánta el magát. Gyenge löketét könnyedén védeni tudta Mursits.

A Haladás nagyon szeretne a legjobb ötbe kerülni, ehhez azonban le kellett volna győzniük a Budafokot. (Fotó: Földi Imre)

46. perc: Mátyus János hármat is cserélt a szünetben: Tischler, Bíró és Vaszicsku helyét Csonka, Kalmár és Fekete veszi át.

46. perc: Kezdődhet a második félidő, most a Haladás indította útjára a labdát.

45. perc: A játékvezető nem hosszabbított, egyből lefújta a félidőt, gól nélküli az első játékrész a Promontor utcában!

44. perc: Kis híján öngól! Németh kanyarította középre a labdát, melyet Tischler nem ért el, a Haladás játékosa, Bolla azonban igen. Felszabadítás helyett azonban saját kapuja felé gurította a labdát, mely csak pár centivel a bal kapufa mellett gurult el.

37. perc: Jagodics sárgult most be, Zvekanovnak lépett oda keményen, és ez már a sokadik szabálytalansága volt.

32. perc: Rácz kapta a meccs első sárga lapját, Oláh alá csúszott oda szabálytalanul.

31. perc: A Budafok vezetett le egy szép kontratámadást a bal szélen, Horváth végül az alapvonalról adott be egy erős beadást. Tischler nem sok mindent tudott kezdeni ezzel a túl erős labdával, így nem lett belőle komolyabb gólhelyzet.

21. perc: Egy szép labdajáratást követően Rácz fordulhatott rá, a félfordulatból ellőtt labdája nem sokkal a kapu fölött szállt el.

Izgalmas első negyedórán vagyunk túl, a Hali kétszer is megszerezhette volna a vezetést, bár a Budafoknak is voltak helyzetei. Semleges szempontból remek meccs eddig!

11. perc: Újabb hatalmas vendég gólhelyzet maradt ki! Rácz indulhatott meg szabadon a bal szélen, egészen az ötösig cipelte a labdát, majd lőtt. Oroszi ezt a lövést is remekül védte, így marad a gól nélküli állás.

10. perc: Bíróhoz pattant a labda egy budafoki szögletet követően, a fiatal játékos pedig gondolt egy nagyot, és elvállalta 30 méterről. Lövése után a labda a léc fölött pár méterrel hagyta el a pályát.

6. perc: Borvető kapott remek kiugratást, a vendégek támadója, miután elég közel került a kapuhoz, át akarta emelni a labdát a kapus fölött a labdát, Oroszi azonban egy remek mozdulattal hárítani tudott. Nagy ziccer maradt k!

2. perc: Rögtön egy nagy helyzettel indult a meccs: Bíró adhatta középre a labdát a jobb szélről, melyre Németh érkezett. Technikás lövése a bal kapufa mellett haladt el.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A hazaiak támadója, Tischler végezte el a kezdőrúgás.

Nemsokára útjára indulhat a labda, a Budafok tiszta fehérben, míg a vendégek teljesen zöldben futottak ki a gyepre.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Magyar Kupa döntőjére készülő, emiatt rendhagyó módon szombaton pályára lépő Budafok az öt meccs óta veretlen Haladás ellen.